Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
403
 

Başımıza yeni bela alıyoruz: El-Kaide terörü!

Başımıza yeni bela alıyoruz: El-Kaide terörü!
 

Terörün vatanı olmaz. Kim terörü ve teröristi kendi vatanına kabul ederse terör ve terörist orayı kabul eder ve sömürmeye, kemirmeye başlar. Ta ki oradan kesin biçimde kovulana veya yok edilene kadar. Eğer bu terör örgütü bazı ülkelerce destekleniyorsa işiniz zor demektir. Hele hele emperyalizmin bu günkü vurucu timi olarak görevlendirilmiş USA gibi bir ülke tarafından korunuyor ve destekleniyorsa işiniz çok daha zor demektir.

PKK terör örgütünü düşünün. Her ne kadar yönetim mekanizması ülke dışında ise de itiraf edelim ki örgüt üyelerinin, en azından ülkemizde yakalanan veya öldürülen üyelerinin büyük çoğunluğunun Türk olduğunu görüyoruz. Teröre yandaş olan veya gerçeği görmek istemeyenler terörden bahsedilirken bölge halkının bilinçli olarak geri bırakıldığından, adam yerine konmadığından bahsederler. Tabii ki bunlar da bir sebeptir ama asıl sebep değildir. Bir örnek olarak diyebiliriz ki, bu gün Kürt halkına anadil istediğini iddia eden PKK nın sivil uzantıları gayet iyi bilirler ki, güç aldıkları örgütün resmi dili Türkçedir. Başka bir deyişle bu tür yaklaşımların terör yaratmaya müsait ortam oluşmasını sağlamaya yönelik olduğu ortadadır.

Saddam’ın zulmünden kaçtığını iddia eden yüz binler ülkemize sığınmış ve kamplarda misafir edilmişti. Bunların içinde gerçekten Saddam muhalifi veya onun zulmünden kaçanların olduğu kesindir. Ama büyük bir terörist gurubun da bu vesile ile yurdumuza sızdığı ve yer edindiği kesindir. Saddam’ın zulmü şarkıları ile yurdumuza kaç kişi gelmiş, daha sonra bunların ne kadarı ülkelerine dönmüştür. Maalesef bu konuda kesin bir rakama ulaşmak mümkün değildir. Veyahut ta bilhassa kesin rakamlar açıklanmamaktadır. Ama şu bir gerçektir ki o yolla giren birçok kişi burada terörü besleyen odaklara dönüşmüştür. İtiraz edecek olanlar 1937 – 1984 arası hiçbir Kürt kökenli yurttaşın neden dağa çıkıp terörist olmadığını da izah etmelidir.

Bu gün ise yeni bir belanın ufak ufak başımıza sarılmakta olduğunu görüyoruz. O dönemdeki Peşmerge kamplarının yerini bu gün Suriye muhaliflerinin kampları almıştır. Gerçekten zulüm hissedip gelenlerin dışında büyük bir bölümün orada Suriye ordusuna karşı savaşan insanlar olduğunu da basından medyadan öğreniyoruz. Hadi sığınmacıları anladık, kim bu savaşçılar? Hiç kafanızı yormayın biz söyleyelim. El – Kaide.

“Kasım ayında İran’da, Suriye’deki muhalif gruplarla Esad’ın temsilcilerinin katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıya, Türkiye’den de Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu, CHP Bursa milletvekili Aykan Erdemir, eski Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener de bu toplantılarda gözlemci olmuşlar.”(*)

Namık Kemal Zeybeğin anlattıklarına göre,

En az 10 bin El- Kaide militanı olduğunu söylüyorlar. Taliban’ı aratacak 10 bin militan! Esad’a kızanlar bile bu teröristlerin zulmünden dolayı orduyu aramaya başlamışlar! Bu şekilde anlatıyorlar! ‘Ordu, en azından düzeni sağlıyordu, teröristler evlere giriyor, kadınların ırzına geçiyor’ diye sert konuşuyorlar. Bunların içinde de 3 bin Türk var olduğunu anlattılar. Akıllı bir adam şunları söyledi: ‘Bunlar ideolojik olarak en keskin Vahhabiler.’ Savaşçılıkla, teröristlikle birleşen Vahhabilik acımasız oluyor! Kendi dışındakini Müslüman saymıyorlar. Alevi düşman, Şii düşman, sufi müslüman düşman, dürzi düşman! Eğitim görüp dünyaya yayılıyorlar. 100 bin civarında El-Kaideci terörist var. Türkiye’ye girip çıkıyorlar bunlar. Tunus’ta merkez kurmuşlar. İstanbul’a geliyorlar! Sonra savaş alanına gidiyorlar. Bunları hacca ve umreye de götürüp, havaya sokuyorlarmış! Şu anda bu durum iktidarın hoşuna gidebilir ama teröristlerin Türkiye’ye yerleştikten sonra aynı şeyleri Türkiye’de yapmayacaklarını kim garanti edebilir.” (*)

Ön görülen, ‘Türkiye o kadar rahat bir alan ki. Aleviler var, Şiiler var, sufiler var. El- Kaide bunları kâfir görüyor!

Nasıl ki Peşmerge kampları ve bizim onlara verdiğimiz destek PKK nın gelişmesinde ve kök salmasında büyük destek olmuşsa, bu gün Suriye mülteci kampları yarın yeni bir El-Kaide terörüne zemin hazırlayabilir.

(*) Kaynak: Aytunç Ergin

İzmir 2012-12-23

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Onlar zaten bizim ülkede değiller miydi? Şimdi bir de besliyoruz. Selamlar...

Mesut KARİP 
 05.01.2013 15:43
Cevap :
Merhaba Mesut bey. Evet, sıralarını bekliyorlar. Hele PKK istediğini bir alsın.. Saygı ve selamlar...  05.01.2013 17:04
 

Evet, kendi irademzile korkunç bir canavarı besleyip büyütüyoruz. İdare edenler gaflet ve dalalet içindeler. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 28.12.2012 16:55
Cevap :
Merhaba, İnsanlar nasıl bu kadr aymaz olabiliyor, şaşmamak mümkün değil. Saygı ve selamlar...  28.12.2012 21:35
 

Kıymetli Üstat İzmirli 97:Sizde mevcut bazı yorumlarımda kısaca bunlardan söz etmiştim.Ancak siz kelamın tümünü yazdınız,tarihleriyle,delilleriyle ortaya koydunuz.Özellikle 1937-1984 arasında neden terör yoktur,Başımıza ne geldiyse Saddam kaçaklarından, ve şimdide Beşar kaçaklarından gelecek,Yani sorunların biteceği pek görülmüyor..Türkiye ne çekiyor ise güneydeki bu namert Ülkelerden çekiyor.Çok önemli bir yazı, ömrünüze ömür katılsın,Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 25.12.2012 0:53
Cevap :
Merhaba Mehmet bey, Keşke insanların biraz okuma ve düşünme nerakı osa da bu şer odaklarının oyunlarını bozsa. Hep bu ümitle yazıyoruz ama... Saygı ve selamlar...  25.12.2012 13:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1641
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster