Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
278
 

Başka dünya yok

Başka dünya yok
 

Açılım, fiyaskoya doğru gidiyor. Hiç bir somut öneri yok. Terör nasıl bitecek? Dağdan inenler ne olacak? Hangi demokratik açılımları sunacağız. İç işleri bakanımızın en son yaptığı açıklamada, bunlarla ilgili, bir tek cümle yok. Bakan dedi ki: "Ben çok umutluyum". İyi de, umudun kaynağı ne? Onu açıkla bari.

Aslında, Bakan da, bu işin olmayacağını kestiriyor. Bu iş onun işi değil. Bu iş devletin işi. Kürtler, Kürtlere açılmayacak. Devletin, kürtlere yönelik bir açılımı olacak, ama ne kadar? Hükümet, teröriste af çıkarmanın, o kadar kolay olmayacağını öğrendi. Hükümet, teröriste açılmayacağını, asıl açılımın, temiz, Kürt vatandaşlarımıza yönelik olacağını da öğrendi. Ama, proje üretemiyor. Proje üretecek, uzman kadroları yok. Her konuda, her şeyi bilen, Başbakanın, bu konuya girecek bilgisi yok. Gençlik yıllarına kadar, hiç Kürt görmedim diyen, Cumhur başkanı, konuya Fransız. İç işleri Bakanı, Kürt kökenli ama, Kürtlere verecek bir şeyi yok. Sadece umutluyum, demekten başka. Eşek sırtında, kandile gidip, terör ağaları ile görüşen gazeteciler, onların yazdıkları ile beslenen, sözde aydınlar, okumuşlar, sanatçıyım diyenler, bu iş oluyor, olacak, havasını yaymaya çalışsa da, bu iş, bu yolla olmayacak. İçinde, konunun muhatabı olmadan, yani, halk olmadan, olmaz. Teröristin anası ile, şehitlerin analarını, bir tutarsanız, bu işi çözemezsiniz. Bu işi, terörden ve terörist den ayırıp, çözeceksiniz. Ben, buradan tekrar Kürt insanlarımıza seslenmek istiyorum. Bu işin çözümünü, DTP lilere ve Apo ya, ve uzantılarına bırakırsanız, daha çok kan dökülmesine neden olursunuz. Şu anda, TBMM de, 100 den fazla, kürt kökenli Millet vekili var. Konu Kürtler olsa bile, bir araya gelemiyorlar. Apo nun yol haritasını bekliyorlar. Apo nun yolu bitti. Apo çıkmaz sokakta. Apo Kürtlerin de çıkmaz sokağa girmesini ister. Kelin dermanı olsa, kendi başına sürer. Artık ağalardan, şeyhlerden, teröristlerden, kendinizi kurtarın, Halk olun. Sömürülmeye paydos, deyin. Asıl güç sizsiniz. Gerçekten evlatlarınızı seviyorsanız. Bizim olmadı, bari onların iyi bir hayatı olsun, istiyorsanız, Bir araya gelin, bir arada olun. Dağda, insanlık dışı bir hayata mahkum edilenler, sizin evlatlarınız. İndirin onları oradan. Bağrınıza basın. Daha hayatlarının baharında, ölmelerine izin vermeyin. Siz, bu ülkenin temel taşlarından birisiniz. Bu ülkeyi, bu devleti, yıkmak isteyen, emperyalist güçlerin oyununa gelmeyin. TC devleti küçülür, yok olursa, bu coğrafyada hayat biter. Irak ta olanlardan daha korkuncunu yaşarız. Bunu asla unutmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Samimi olarak dogunun sorunlarini çözmek isteyen bir hükümet öncelikle cehalet ve feodalizmle mücadele ederdi, türlü yöntemlerle aile planlamasini tesvik ederdi. Ama bunlarin derdi baska. Bir yanda ABD'nin emirleri, bir yanda da dogudan gelcek seçimlerde daha fazla oy çikarma derdi. Agalara seyhlere sihlara dokunulmuyor, onlar zaten meclisteler.

Mustafa Tümener 
 01.09.2009 12:57
Cevap :
Yorumunuza ve düşüncelerinize, aynen katılıyorum. Bu durumu Kürt halkının görmesi ve anlaması lazım. O zaman çözüme ulaşılır. Selamlarım ve sevgilerimle.  01.09.2009 16:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster