Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
27
 

Başka Yolu Yok Zaten

Yıl, seksenyedi veya seksensekiz tam hatırlamıyorum. Hatırladığım, memleketimde sel felaketi'nin yaşandığı, cadde sokakların tanınmaz hale geldiği ve dükkanlarda büyük maddi hasarlar meydana geidiğidir.

Selden zarar gören esnafa devlet tarafından yardım fonundan esnafın zarar beyanı karşılığında maddi yardım yapıldığı halde mağazanın vitrin camı kırıldığı ve içerisine çamurla birlikte su girmesiyle az miktarda bazı ürünlere zarar geldiği halde vitrin camını dahi kendi imkanlarımla taktırdım devletten talep etmemiştim 'devletten yardım alan muhtaç esnaf demesinler' diye.

Dünya lideri Trump sırf silah fabrikaları kazandın diye 'Barış Pınarı Operasyonu' henüz başlamadan yaklaşık on gün önce YPG'ye binlerce TIR dolusu muhimmad göndermişti bilindiği gibi ve şimdi o muhimmad noktaları Türk askeri tarafından tek tek vurularak imha ediliyor edildi.

Tıpkı sel örneğinde olduğu gibi Trump operasyon fırsatından yararlanarak silah tuccarlarına dolaylı şekilde kazandırmıştır. Aynı zamanda silah üretimi kaleminden ülkesine de kazandırmış oldu.

Sadece son on gün önce gönderilen muhimmadlardan değil, sekiz yılda gönderilen onbinlerce TIR dolusu silah ve muhimmadlarını yok ediyor Türk askeri bir bir.

Amerika terör örgütlerine vermiş olduğu silah ve muhimmad'ları geri almayacağına göre (çünkü geri nakliye maliyeti pahalıya mal oluyor)

Amerika'nın işi, silah üretip satmak olduğuna göre deli dana pardon Trump ülke çıkarlarını düşünerek akıllı yol izlemektedir.

Sıra gelecek, Suriye ile el sıkışmaya..

Operasyon biter bitmez Trump-Putin iş birliği yaparak Türkiye ile Suriye arasındaki gerginliğini diplomatik yollardan çözüm aşamasına getireceklerdir diye düşünüyorum.

Başka yolu da yok zaten.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2133
Toplam yorum
: 1098
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 460
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster