Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
304
 

Başkan Türk: “barış ve demokrasi herkesin ihtiyacıdır" dedi.

Başkan Türk: “barış ve demokrasi herkesin ihtiyacıdır" dedi.
 

Akdeniz Belediye Başkanı M.Fazıl Türk,Dünya Barış Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı...


Mersin Akdeniz İlçe Belediye Başkanı M. Fazıl TÜRK 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, son zamanlarda ki gelişmelerin umut verici olduğunu söyledi. Başkan Türk, “Bu gelişmelerin kalıcı bir barışa vesile olmasını diliyorum. Bu inançla Halklarımızın 1 Eylül Dünya Barış gününü kutluyorum” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Başkan TÜRK, 1 Eylül’ün Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Barış Günü ilan edilmesinin 25. yılında, aradan geçen zamana rağmen kalıcı ve adaletli bir barışın sağlanamadığına dikkat çekti.

Başkan TÜRK, “Dünyanın en eski kültürleri ve kimliklerinin yaşadığı bir coğrafyada bulunuyoruz. Böylesi bir zenginliğin ve renkliliğin bulunduğu bir ortamda barış ve demokrasi, insan hakları ve özgürlüklere dayalı olarak inşa edilebilir. Bu topraklarda barışı seslendirmek, kardeşlikten, özgürlükten, halkların kardeşliğinden ve eşitlikten yana olmak şarttır” dedi.

Barış ve demokrasiye herkesimin ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Türk Türkiye’de halen çözülemeyen Kürt sorunundan kaynaklı yıllarca büyük acıların çekildiğini söyledi. Şu anda Kürt sorununun çözümü konusunda ülkenin önemli bir dönemeçte olduğunu vurgulayan Başkan Türk, “Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Çatışmalı ortamdan ötürü yıllarca acı çeken bir milletiz. Barış için her kesimin üzerine düşen görevde rolünü oynaması kaçınılmaz hale gelmiştir. Sorunun çözümü için barış ortamının oluşturulması, ancak Kürt sorunun sosyal siyasal, ekonomik ve kültürel ayaklarının çözümü ile sağlanabilir” şeklinde konuştu.

Başkan TÜRK, “Barış ve adaletin olabilmesi için gereken gayreti göstermek, hem insani, hem de ahlaki bir sorumluluktur. Bu nedenle 1 Eylül Kürt sorunun çözümü için bir fırsattır. Barış içinde bir arada yaşama ekseninde, demokratik yollardan çözümü ve halklar mozaiği olan ülkemizde eşitlik, kardeşlik ve barış taleplerimizin en önemli yönlerinden birini oluşturmaktadır. Bütün insanlığın kimlik, kültür, din, etnik köken ayrımı gözetilmeden özgür bir yarına olan inancımızla halkımızın ‘Dünya Barış Gününü’ kutluyoruz” dedi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 827
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster