Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
328
 

Başlıksız

Başlıksız
 

Int.


Ezberim oldu artık gecelerim.. Her mektubun ilk mısraları hemen hemen aynı son zamanlarda.. Önce geceye dair birkaç not düşüyorum kağıda, ardından başlıyorum methiyeler düzmeye sensizliğine..
Bu koyu karanlıkla beraber sarıyorum yüreğimin dört bir yanını umut kırıntıları ile.. Önceleri ceplerimde taşırdım biliyorsun.. Ne zaman tükendiğimi hissetsem ellerim ceplerimde düşerdim şehrimin kaldırımlarına.. Bazen bir saat, bazen tüm gece.. Ellerimle sıyırırdım geceyi gökten.. Yıldızlar çıplak kalır, ay utanırdı kendinden..
Sabahında başkalaşmış bulurdum kendimi.. İlk andan itibaren hissettirirdin kendini.. Sanki peşimden geliyordun.. Hani arkamı dönsem, görecek gibi olurdum seni.. Korktum.. Bir kez bile dönemedim arkaya.. Sanki tökezlesem sensizliğin koynuna düşecek gibi olurdum.. Ki zaten öyleyim.. Benimki de laf işte..
İşte yine öyle bir gecenin kapısındayım.. Sabahında umutla açılan gözlerim, gecesinde beyaz kağıtlara çiziyor resmini..
Harf harf, mısra mısra işliyorum seni.. Sensizlik silgi misali azraili oluyor mısralarımın.. Ne zaman "evet şimdi oldu" desem siliniveriyor cümlemin ya sonu ya başı..
Aslında başı sen, sonu sen mısranın.. Farkında değil..
Merak ediyorsun değil mi.. Bu kez bir şarkı yok mu fonda diye.. Var.. Olmaz mı.. Ama sona sakladım bu kez.. Bu kez yazarlığı bırakmıyorum onlara.. Önce ben dökeceğim eteklerimdeki taşları.. Ezberlenen bir iki mısranın gölgesinde kalsın istemiyorum bu yürek yangını.. Kaldı ki ben ne zaman seni yazsam bozuyorum ezberlerimi.. Okumayı yeni söken ufak çocuklar gibi hece hece dökülüyorsun kalemimden..
Bu kez sigaramı keyiften tellendiriyorum.. İmlamı saklamıyorum ardına o gri bulutun..
Demiştin ya bir acelecilik var sanki mısralarında.. İlk anda anlam verememiştim açıkcası.. Flu bir hayalin önünde gelip giden anlık mısralarımın nedenini sorgulamadım hiç.. Belki de Sezen'in dediği gibi.. Çabuk tükendik.. Yitip gittik.. Bu acelecilik senden kaldı galiba..
Gidişinin ardından tek tek saymadım aslında günleri.. İtiraf etmeliyim.. Ama bugün bir ayı daha devirdik hayalinle kol kola.. Kalemini dizlerinde kırdığın günden beri eksik yanısın mısralarımın.. Satır aralarımın çokluğu bundandır.. Gelişlerine hazır tutuyorum.. Bilirim, sende gizlersin kendini noktaların ardına.. Ben düşlerimi bırakırım iki nokta arasına, sen umutlarını.. Ben hasretinle bezerim yürekten gelen o birkaç satırı, sen hayalinle başlık olursun adsız adressiz mektuplarıma..
İşte bundandır.. Başlıksız bu mısralar..
Şimdi yine ellerim ceplerimde, bir mavi arıyorum.. Ellerimle sıyırdığım geceyi yeniden asıyorum yerine..
Fonda bir şarkı..Keyfini sürüyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 107
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 521
Kayıt tarihi
: 24.03.09
 
 

İstanbul, 1984 doğumluyum. Ege Üniversitesi Tekstil mezunuyum. Özel bir firmada Ar-ge departmanında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster