Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1174
 

Başörtüsü ve kirlenmek!

Başörtüsü ve kirlenmek!
 

Herşey tamam mı?


Başörtüsü; herşey bitti tek konu bu !

İslam dini en rafine, en modern ve en hoşgörülü bir dinken, böyle dar alanlara sıkıştırılamayacak kadar da derin. Afrikada yaşayan, çıplak memeleri açık kadınlar yüce Yaradanın kulları değil mi?

Örtünmek, mecaz anlamda edepli olmak değil mi?

Kirlilikten bahsediliyor, başörtüsü ile birdenbire arınmak, temizlenmek mümkün olsa, herkes başörtüsü ile kirliliğini giderebilir mi?

İnsanları birbirlerine düşürmek, İslamiyete uygun bir davranış değildir. Ayrıca erenler, evliyalara, yaşamlarına baktığımızda, sınırsız bir hoşgörü ve anlayış görünüyor. Mevlana Hazretleri, fahişeler için kutsal demiştir. Çünkü onlar kalkan oldular, diğerlerine zarar gelmemesi için.

Düşmez kalkmaz bir Allahtır, insanları bir parça örtüye göre değerlendirmek, yargılamak en çok bu eğilim içindekilere zarar verir.

Kirlenmek ne başörtüsü ile ne mini etekle ilgili bir kavram değildir. Beyin ve yürek işidir. Yargılamak insanlara düşmez.

Sosyal adaleti, bütünlüğü, dostluğu desteklemek, yaymak yerine insanların arasına gereksiz uçurumlar çıkarılıyor. Başını örtmek isteyen örter, bunu milli sorun haline getirmenin, herşeyi bırakıp, başörtüsü gündemi yapmanın, insanları başörtenler temiz, örtmeyenler kirli olarak yargılamanın kime ne kazandırdığı merak konusudur!

Asıl kirlilik, kendine bakmadan sürekli diğerlerini biçimsel nedenlerle yargılayıp, ayıplayarak, ayıplatarak egolar mı büyüyor? Tatmin yolu mu yoksa?

Birbirimizi sürekli yargılamaktan, sevgiyi, hoşgörü ve dostluğu unutmaktayız.

Demokrasi; çevir kazı yanmasın şeklinde olmamalı, başı örtülü bir kardeşimizle, mini şort giyen bir başka kardeşimizin birbirlerini yargılayıp, ayıplamadan, huzur ve hoşgörü içinde yaşayan bir toplum olabiliriz umudum var içimde !!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın yazarım türban başörtüsü neyse hiç bir ahlaksızlığı, günahı örtmez hatta erkeklerin cinsel dürtülerini tetikleyebilir (giyimin altı ve kadının bakışı başka olursa) ki demokrasi ile türban ve mini şort bir arada bulunmaz dokular farklı çünkü.

Nizamettin BİBER 
 03.11.2013 9:12
Cevap :
İşte mesele bu farklı dokulara rağmen uyum içinde birarada kalabilmek !  06.11.2013 1:17
 

Herşey tamam değil....Daha çok eksiklerimiz var...Ya bu hırsızlara ne demeli??????? Biraz edep "Ya HUU!!!!.....................

Abdülkadir Güler 
 03.11.2013 6:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2016
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster