Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
368
 

Başsavcı'yı Hüseyin Aygün'ün "genç arkadaşlar"ı şehit etmiş!..

Başsavcı'yı Hüseyin Aygün'ün "genç arkadaşlar"ı şehit etmiş!..
 

Sabah haberlerini dinlerken televizyonlardan birinde (BUGÜN tv.) bu iddia dile getirildi. Doğrusunu isterseniz çok canım sıkıldı.

Aslında beklenmeyen ya da beklenemeyecek bir durum değildi bu. Her ne kadar Sayın CHP'li vekil, bunlar iyi gençler dese de, nihayetinde terörist teröristir ve "işini" yapacaktır.

Merhum Başsavcı Murat Uzun'u evinin önünde başından vurarak şehit eden terör, iyice gözünü karartmışken bu cesareti nerden alıyor, diye düşünmeden edemiyoruz.

Yoksa, ortada bir "konsensüs" mü var?... Dağdakilerle düzdekiler uzlaştı da ortak bir hareketa mı başlandı??

Tunceli milletvekili Sayın Aygün, başsavcının vurulmasından sonra bir de tweet atmış... Bu tweet' de "Nihayet başsavcı başından vuruldu..." diye başlıyor... Bu "nihayet" de çok can sıkıyor ayrıca.

Gerçi Sayın Aygün tweet'in son karekterlerini başsavcı'ya şifa dileklerine ayırmış ama yine de insanın içine kurt düşüyor. Ola ki, Sayın vekil "Nihayet..."le terörün ulaştığı noktalara vurgu yapmış olsun...

CHP'de beklenen "iç çatışma" başka çelişkiler de ortaya koyuyor. Oslo süreci konusunda  olumlu açıklamalar yapan genel başkana karşılık, partinin içinden (Haluk Koç) keskin muhalefet geliyor.

Ana muhalefet partisi, kendi iç muhalefeti ile baş etmeye çalışıyor.

Sayın Kılıçdaroğlu CHP'nin başına getirilirken, "Bu rodeo atına" binmesinin kolay olmayacağını söylemiştik...Nitekim kolay olmuyor; at, üzerinden attı atacak binicisini..

Oysa, terör konusu, tüm siyasetin mutlak anlamda uzlaşması gereken bir konu. Bunun üzerinden siyaset yapmak, oy devşirmeye çalışmak bunu yapanları tarih önünde mahkum edecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu, tüm iyi niyetine(öyle olduğunu umarak) rağmen, dizginleri tam olarak eline alamadığı için, terör konusunda katkı veremiyor Hükumete...Sürekli yalpalıyor; bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Bir yandan da masum ve silahsız askerlerimiz haince hedef alınmaya devam ediliyor...Haince ve kolayca!...Bu kolaylık da canımızı sıkıyor. Yoksa, Türkiyedeki demokratik idareyi alaşağı etme konsensüsünün bir ayağı da hala ordunun için de mi?

Yoksa, hala içerden birileri bu yangını tutuşturmaları için hainlere kibrit servisi mi yapıyor? Yani, hainin büyüğü içerde mi?

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor gerçekten de...Ama, elbette her zorluğun ardında bir kolaylık vardır.

Allah yardımcımız olsun!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster