Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '08

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
2242
 

Bavul Hikayesi

Bavul Hikayesi
 

Üffff hayat ne zor yaa. İşte iki insanın arasına oyunlar kozlar girmeye başladı mı yıllar boyu bu çekişme işkence yaşanıyor. Zaten bir evliliği yıkan tek şey samimiyet kaybı, güç gösterisinin başlaması. Halbuki neye güç gösterisi, niye güç gösterisi, kime karşı, neye karşı, hele çocuk varsa.Çocuk yuvayı kurtarmıyo işte. Her gidiş geliş de insanın içinde birikim yaratıyor, asla eskisi gibi olmuyor, düzelme eskisi gibi olma ihtimali var olan bir ilişki zaten böyle raddelere gelmiyor.

Paylaşılamayan nedir? Rutininde giderken hayat, sağlık sıhhat yerindeyken derdin nedir be kardeşim. Büyük umutlarla evet dediğin insandır yanındaki. Beraber uyanmayı hayal ettiğindir, sarılıp uyumayı beklediğin, görmek için saatleri iple çektiğindir. Yoksa değil midir ? Değişen nedir ?

Zaman geçip şartlar yine değişir. Geçmese yaşanan süreç yine kıymet bilmez olacaktır gerçi. Bu kez kıymete biner yitirilenler. Yanında uyurken sıkıldığın insanla aynısı değil midir şimdi özlemle içini yakan, iş işten geçmiştir artık, yollar ayrılmıştır.Değerini bilmediğin geri dönse diye yapmayacağın yoktur da çabalar nafiledir.

İşte oyun sıklıkla yaşanan hayatların sahneye yansıması. Tutkuyla evlenmiş bir çift, zamanın değişmez etkisiyle yıpranan, parçalanan sevgileri, azalan mutluluk, çoğalan tartışmalar...
Kısa süreli ayrııklar, uzun süreli ayrılıklar , kaçamaklar, ihanetler ve hesaplaşmalar...

Bavul hikayesi güzel oyun, hep bilineni doğallıkla sergileyen bir oyun. Kadın olmanın, erkek olmanın, birbirini tamamlamanın ve tamamlayamamanın bilançosunu yansıtıyor seyirciye.

Sahi ne zor yaşamak . Sıkıldım, yoruldum, içim şişti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sanırım İstanbul devlet tiyatrosu oyunlarından..yalnız yaşamak dahamıgüzel ne:)

Mehmet Önkibar 
 03.11.2008 21:56
Cevap :
Evet , İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunlarından, Şişli Cevahir'de sahneleniyor . En kötüsü yalnızlık olduğundan sanırım bütün bu karmaşa.  04.11.2008 9:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 107
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 1204
Kayıt tarihi
: 11.06.07
 
 

Memnun oldum... Ben de Didem :) İstanbul'da yaşıyorum. İstanbul'da yaşamayı seviyorum. Yoğun yaşam t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster