Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '18

 
Kategori
Spor
 

Bayern Münich, Beşiktaş Maçındaki Kedi...

Beşiktaş için bir anlamda kendini kanıtlama maçı olacaktı Bayern maçı... Kendi sahasında Beşiktaş için hiç bir zaman rakip farketmedi. Barcelona ve nice takım o sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Ancak Beşiktaş'ın futbolu eskisinden güç anlamında çok farklı...

Beşiktaş orta sahası lig de alınan galibiyetlere rağmen eski formundan uzakta. Olcay'ı kaybetmelerine ve Gökhan Töreden yararlanamamalarına  rağmen Oğuzhan,Talisca ,Atiba ve diğerleri öylesine etkili paslaşıyorlardı ki rakibin hamleleri bile kendi futbol olgularını bozamıyordu. Çok koşuyorlardı, çok savaşıyorlardı...

Bu bağ zayıflamış durumda...

Cenk 'in transferi sonrasında forvet hattı eskisi kadar etkili gözükmüyor. Avrupanın en iyi ligi için en az 3 tane çok iyi forvet şart... Üstelik Cenk 'in Babbel ile olan uyumu Beşiktaş'a fazlasıyla pozisyon zenginliği getiriyordu. Evet son maçlarda Alvaro Negredo ile Babbel arasında bu tarz bir etkileşim sözkonusu. Ancak bunun gelişip olgunlaşması için de zaman lazım.

Love Kontraatak futbolunda ve içerden çok fazla beslendiğinde etkili olan bir adam. Bunu Alanyaspor da Emre, Efecan ve Fernandez sıkça yapıyordu. Burada ise sadece Quaresma ve biraz da Talisca onu gördüğünde pozisyonlar geliyor.Daha fazla pozisyona girmesi şart.

Bayern München yenilmeyecek takım değil. Ancak bu takımı yenmek için herşeyi iyi yapabilmek te şart. Kısacası taktik disiplin yanında bireysel iyi performanslar da istiyor.

Maçın başlarında Beşiktaş sol kanadından Tiago ve Alaba ile geldiler ve buradan açılan ortalar hep tehlike yarattı. Aslında Beşiktaş mücadele anlamında rakibinden hiç te aşağı değildi.

Fakat Beşiktaş orta sahasında eskisi kadar rakibe boş alan bırakmayan baskılı bir oyun düzeni yok. Vidal topu aldığı zaman rahatlıkla etrafı dönüyor ve onun haricinde herkes seyrediyor. Böyle olduğu zaman rakibin zaten ataklarını kabul ediyorsunuz.

Beşiktaş 'ın yediği ilk golde Marcelo Guedes olsaydı gol olurmuydu acaba...? Beşiktaş defansının da özellikle kanatlardan gelen toplarda hem az adamla yakalanmak hem de  pozisyon hataları  gibi düzeltilmesi gereken futbol hataları var...Bu golde uzun zaman sonra Müeller 'in orta yaptığına bile şahit olduk..

Sonrasında yine kendi kalemize yediğimiz golde oyuncularımızın anlaşmazlıkları,öncesinde Quaresma 'nın ve lens 'in etkisiz girişimleri aslında maçın anahtar noktalarıydı.

Bu maçın aslında tek sevindirici tarafı Love 'un olağanüstü zor bir pozisyonda futbol bilgisi ile attığı goldü.

Beşiktaş 2 maçı da daha iyi skorlarla bitirebilirdi. Maçtan sonra sahaya giren sevimli kedi bile oynanan futboldan daha çok konuşuldu. Olmadı...

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 379
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 908
Kayıt tarihi
: 24.12.10
 
 

..... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster