Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '07

 
Kategori
Dil Eğitimi
Okunma Sayısı
545
 

Baygınlık geldi bu Çince'den...

Baygınlık geldi bu Çince'den...
 

Aslında Çince'den değilde, hocadan baygınlık geldi. Ya bir insan neden karşısındakine bu kadar gıcıklık yapar. Hayır birşey de yapmadım adama ben. Ama bir gariplik var. Koskoca Çince paragrafı hiç yanlışsız okuyorum ama bir aferin bile alamıyorum. Kimseye demese bana da dokunmayacak ama ne yazık ki herkese diyor ben hariç. Kıl oluyorum gerçekten. Sınıfın iyileri arasında olmama rağmen bir türlü sevdiremiyorum kendimi. O benimle ilgilenmedikçe ben de onunla ilgilenmiyorum. Molalarda sınıfta konuşmaya devam ediyor bazen. Bende takıyorum Ipod'umu başlıyorum dinlemeye. Arada bakıyor, yandan görüyorum. Ama ben ilgilenmeyince kafasını çeviriyor o da.

İlk başlarda çok takmıyordum. Hani adam sırf benimle ilgilenecek değil tabii ki. Ama bir süre sonra sinir bozucu bir hal almaya başladı. Bazı şeyleri iyi yapıyorsanız bile takdir edilmeyince canınız sıkılyor sizinde. Ben takdir edilmiyorsam neden çırpınıyorum diyorsunuz. Belki yanlış. Sonuçta öğrendiğin kendine bir yerde ama bilmiyorum artık ölüm gitmeye başladı Çince derslerine. Ateş falan basıyor derslerde. 3 ay daha dayanmam lazım. 2. kura geçtim. 3. kura geçmeden araya yaz tatili giriyor zaten. Biraz dinleneceğim ama kesinlikle hocamı değiştireceğim. Babam da feci kıl adama zaten. Tutmasam şimdiden şikayet edecek adamı ama durduruyorum. Bu sefer adamın kulağına giderse, olmayan aramız daha da bozulabilir.

Ya böyle sevgili okuyucularım (ayy süper oluyormuş böyle demek: ) ) Çince ile başım dertte. Ama ne kadar olay olsa da seviyorum Çince'yi. Tamam zor, tamam karışık, kasıyor biraz insanı ama çözmesi de bir o kadar eğlenceli. Herkese tavsiye ederim. Biraz zamanınız ve sabrınız varsa, ileride çok işinize yarayacağı kesin. Küçük bir tavsiye benden size. : ))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 253
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 2184
Kayıt tarihi
: 01.02.07
 
 

91 doğumluyum, elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. Ta ki büyüyene k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster