Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
4389
 

Bayılmışım Kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım / Şebnem Aybar

Bayılmışım Kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım / Şebnem Aybar
 

Bayılmışım Kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım / Şebnem Aybar


 

Okuyan Us’un Dizüstü Edebiyat serisinden şimdiye kadar çıkmış olan edebi yönü en güçlü kitaplardan biri "Bayılmışım Kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım".

40 yaşına giren Şehnaz’ın hayatını analiz ettiği ve iç hesaplaşmalarını, hayatını anlattığı kitap.

Okuyan herkes kendinden bir şeyler bulabilir.

Kalemi oldukça cesur Aybar’ın, sansürsüz yazmış. Kalemi kuvvetli, kitabı okuduğunuzda fark edeceksiniz.

Kurgusu ve olaylar arasındaki geçişleri de çok başarılı. Konuya son derece hâkim.

Çok zeki bir insan olduğunu mizah anlayışından hemen kavrıyorsunuz. Hayatı fazla ciddiye almadan ama yeri geldiğinde duygularını en ağdalı şekilde dile getirmiş.

Kitap hayatın içindeki her duyguyu dolu dolu anlatmış. Mutluluk, sevinç, hüzün, gözyaşı, evlilik, aldatılma, boşanma ve hatta ölüm.

Ayrıca Milliyet Blog yazarı Şebnem Aybar, bilmeyenlere duyurulur.

 Kitaptan alıntılar :

“İtiraf ediyorum; Tanrı akıl dağıtırken, ben masanın altında, kaybettiğim terliğimin tekini arıyordum Belki de bayılmıştım. Kendime geldiğimde kırk yaşındaydım.”

“Herkesin gözünü kamaştıran, üzerime giydiğim özgüvenimin altında bir sır sakladığımı, önce kendime sonra herkese itiraf etmek istiyorum.”

“Ararsan buluyorsun, kurcalarsan bozuyorsun, deşersen eline illaki batıyor bir iğne; kazarsan çıkıyor ,örtersen görünmüyor; duyarsan irkiliyorsun, tutarsan hissediyorsun, kaybedersen üzülüyor, bulunca seviniyorsun... Çıkarsan görebiliyor, inersen duyamıyorsun; yağarsan ıslatıyor, yağmadığında kurutuyorsun; beklersen üşüyor, duyamıyorsun; yağarsan ıslatıyor, yağmadığında kurutuyorsun; beklersen üşüyor, yürürsen ısınıyorsun; seversen semiriyor, sevmediğinde soluyorsun; açıksan herkes sana geliyor, kapalıysan kapından dönüp gidiyor; verince büyüyor, alınca borçlanıyorsun; gülersen kırışıyor, ağlarsan ayıplanıyorsun... ”

<>>>

Tavsiyelerim arasında yerini aldı bile.

Saygılarımla,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayat denilen öylesine çabuk geçiyor ki, yaşanılanlar bazen sorusuna götürüyor sizi. Teşekkürler paylaşımınız için Sevgiyle kalın

SAHAFÇA 
 27.02.2012 23:33
Cevap :
Merhaba Hâdiye Hanım, çok haklısınız. Çocukken annemin sürekli söylediği sözler geliyor aklıma.. ... 30 ile 40 yaş arası o kadar çabuk geçer ki, farkına bile varamazsınız! derdi. Gerçekten de öyle, bir hayal sanki geçip giden yıllar. Yorumunuz için yürekten teşekkürler, selamlar, sevgiler, saygılar sunarım.  28.02.2012 8:41
 

Baya oluyor okuyup bitirdiğim bu kitap. Gerçekten insan 40 yaşında akıllanıyormuş, kime sorsam böyle. Ve anlattığınız kadar da çok güzel bir kitap. Bende herkese tavsiye ediyorum. Güzel tanıtım için teşekkürler ve sevgiler size :)

eyllas 
 26.02.2012 18:18
Cevap :
Her ne kadar akıl yaşta değil, başta ise de.. insanların belli bir yaştan sonra olgunlaştığı, -aklının başına geldiği- doğru. Şebnem Aybar güçlü kalemi ile kitapda bunu harika anlatmış. Teşekkür ederim ilginiz için, selamlar, sevgiler, saygılar sunarım.  27.02.2012 8:42
 

Çok istedim okumayı... Çünkü ara ara yılların ellerimin arasında kayıp gittiğinin bile farkında olmadığımı duyumsuyorum

Arzu Elif 
 21.02.2012 12:03
Cevap :
Okumanızı içtenlikle öneririm Arzu Hanım. Geçip giden, kaybedilen yıllar için bir şey yapılamasa bile, sonrasında neler yapılabileceği, hayata nasıl gözlerle bakmamız gerektiğini harika bir şekilde kitaba yansıtmız Şebnem Hanım. Sevgiler, selamlar.  21.02.2012 12:28
 

Okuyup beğenip yorumlamanıza çok sevindim. Teşekkürler. Umarım aynı övgüyü, yazmakta olduğum ikinci kitap için de alırım.

Şebnem Aybar 
 20.02.2012 21:58
Cevap :
Merhaba Şebnem Hanım, tekrar tebrik ederim. İkinci kitabınızı da okumak için sabırsızlıkla bekliyorum. Selamlar,sevgiler, saygılar.   21.02.2012 8:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 561
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8361
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster