Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
907
 

Baykal'ı arayan CHP günleri

Baykal'ı arayan CHP günleri
 

kaynak: http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.haber2000.com/images/orjinal/chp..k%C4%B1l


Baykal'ı Özleyen CHP'liler ve KILIÇDAROĞLU Efsanesinin Sonu

Deniz Baykal'lı CHP hükümetin her bakanını ve başbakanını etkileyecek ve gerecek kadar iyi muhalefet yapıyordu. vatandaş ise aşırı muhalefetten dolayı Baykal'ı kavgacı, tartışmacı ve biraz da itici ve sert buluyordu. Büyük umutlarla gelen ve halkın desteğini arkasına alan Kılıçdaroğlu ise hızla oy ve puan kaybediyor. İyi ve etkili muhalefet yapamıyor ve arkasında sanki hiçbir desteği yok gibi duruyor. Ortaya tek bir adam koymuşlar da iyi veya kötü söylemlerinin sorumlusu kendisiymiş gibi duruyor. yardımcılarının ve diğerlerinin hiç sesi soluğu çıkmıyor.

Türban konusunda çalışma yapıyoruz dedi boş çıktı, hükümeti etkili bir şekilde eleştiremiyor ve sürekli olarak etkisiz ve komik durumlara düşüyor. başbakan bu kadar kolay bir muhalefet görmemiştir herhalde. 2011 haziran ayında yapılacak seçimlere kadar CHP ve MHP atağa geçmezse, hükümeti takip eden değil de gündemi değiştirecek söylem ve çalışmalar yapmazlarsa seçimlerde AKP'nin ezici bir çoğunlukla galip gelmesi içten bile değil.

Hükümet her gün yeni bir tebliği yayınlıyor, birilerini atıyor, birilerini gönderiyor, daha önce hiç bir hükümetin yapmaya cesaret edemediği çalışmalar (her yere baraj, yargıyı ve askeriyeyi değiştiriyor, medyaya ve interneti baskı altına alıyor) yapıyor ama aynı zamanda halkın desteğini de hızla arkasına alıyor, güçleniyor, cesaretleniyor ve her yerde ve her bölgede etkili oluyor.

Kılıçdaroğlu'na birileri (arkadaki, tecrübeliler) destek olmazsa yol göstermezse başbakan bu karizması ve söylemleriyle CHP'yi ve etkisiz MHP'yi ezip geçecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

CHP ya da MHP'yi eleştirirken söylemek istediklerimin özü şu: Muhalefet yaparken tabii ki hükümetin söylediklerini, yaptıklarını eleştireceksiniz ama bu eleştirilerin yanında yeni fikirler yeni uygulamalar da söyleyeceksiniz ki halk size sadece boş boş eleştiriyorlar demesinler. ister ekonomik açılımlar planlayın ister türban ya da diğer konularda çalışmalar yapmak isteyin söyledikleriniz ve yapmak istedikleriniz hükümetin hatipleri tarafından çürütülüp gitmesin sağlam temelli sonuç odaklı olsun ki gündemi yakından takip eden insanlarımız uyansınlar ve "YETER ARTIK sıktınız canımızdan bezdirdiniz" desin. Ama insanlar öyle demiyor, destekliyoruz diyorlar. MHP, Anadolu'da CHP ise kıyı şeridinde güçlenirse sorun ortadan kalkar.

Kaşif 
 13.10.2010 8:40
 

Sayın Yazar CHP ve KILIÇDAROĞLU mehteran Çorbacısı gibi bir ileri iki geliri gider denize yem diye atılan tüy mısalı yanar döner olursa bırakın etkisiz olmayı silinip gidecek MHP ye gelince o konuda haklı değilsiniz MHP yıkılmayan tek kaledir Fetih Namazı ile başlayan MHP ile seçimler başlamıştır bu seçim MHP ile AKP nin seçimidir bu seçim Türk Ulusu ile Türkiyelilik kavgasının meydan muhaberesidir CHP bu muharebede sadece figürandır o kadar

Ali Hakan EDİK 
 07.10.2010 8:12
 

Kılıçdaroğlu ne diyor? başlıklı yazımda bu konuya değinmiştim ve CHPliler Baykal'ı mum yakıp arayacaklar demiştim. CHP liler bana çok kızdılar. Ama yazdıklarımda ne kadar haklı olduğum her gün biraz daha anlaşılıyor.. Saygılar...

şule yüksel öztürk 
 06.10.2010 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1796
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster