Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1117
 

Baykal'ın boynundaki ilmek ?

Baykal'ın boynundaki ilmek ?
 

WOW Oteldeydik.


Bu günlerde yine öylesine gündemler değişti ki, kim bilir bazıları neden yazmadığımı, olaylar karşısında sustuğumu sanmışlardır. Oysaki vakit bulup yazamadım, sonra susmak ille de bir suç varsa kabullenmek anlamına gelmemelidir.

Susmak bazen büyük erdemdir. Susmak bazen yarası olmadığı için gocunmamaktır. Susmak bazen kale almamaktır.

Sn. Baykal tüm olanlara mutlaka cevap verecektir bekleyelim.

****

Önceki gece CHP İst. İl Başkanlığının WOW Otelde örgüte vermiş olduğu yemekteydim. İl ve ilçe yönetimleri ile bazı belediye başkanlarının yanı sıra Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, Genel Başkan Yardımcısı Bihlul Tamaylıgil ve Parti Meclisi Üyesi Ali Rıza Özpolat parti meclisi üyesi Hüsniye Kaya Nur Serter görebildiklerimdi.

İstanbul Milletvekilimiz Prof.Dr. Sn. Nur Serter ve parti meclisi üyemiz Sn.Hüsniye Kaya ile uzunca konuşma fırsatım oldu. Konumuz elbette Türkiye gündemine bomba gibi düşen şu ahlaksız kaset olayı idi.

*****

Mahalle çalışmasındaydık ve yönetim kurulumdaki Nilgün’e bir Tv de çalışan yeğeninden haber geldiğinde çalışmayı yarıda kesip, oralardaki bir internet kafede Neptün ile izlemeye koştular.

Geldiklerinde yüzleri allak bullak, ağlamaklıydılar. Onlar henüz gençler ve politikanın içerisinde ne kirli dolaplar döndüğüne ve bu kadar ileri gidilmesine inanmak istemiyorlardı. Politika buysa lanet olsun diyorlar ve haliyle üzülüyorlardı.

Onlara böyle bir şeyin asla olamayacağını yüreklerinin rahat olmasını, Türkiye’nin geleceğinin kararlaştırıldığı şu sıralarda, genel başkanımıza oynanan bir komplo olacağını anlattım. Bunun üzerinde fazla durmamalarını, üzülmemelerini söyledim.

CHP nin yükselişi bazılarını korkutmuş olacaktı ve çamur at izi kalsın yapıyorlardı. Ben CHP ye bir şeyler yapılacağını tahmin ederek bekliyordum ama doğrusu bu kadar terbiyesizliği ummamıştım.

Ekipte tat tuz kaçmıştı haliyle. Evlerimize dağıldık.

***

Kaseti izlediğimde bunun bir aldatmaca olduğunu ve konu mankenlerinin kullanıldığını fark ettim.

Bir kere 8 sene beklenmesi çok komik geldi bana. Teknoloji o kadar ilerlemiş durumdaki yapılamayacak bir şey yok. Şu kurgu filmleri hatırlayalım. Dağları yerlerinden oynatıyorlar, arabalar göklerde uçuyor falan, filan.

Medyaya gelince;

Aman Allahım! Neler atmışlar tutmuşlar! Hemen yargılamışlar, hükmü vermişler ve Sn. Baykal’ın istifasını istemişler.

Hem de kimler biliyor musunuz? Yandaş olmadıklarını sandığımız meşhur köşe yazarlarımızın çoğu. İnanın çok üzüldüm.

Birden bire nasıl da değişiverdiler?

Hemen ilmiği Sn Baykal’ın boynuna geçiriverdiler.

Ne faraziyeler, ne iddialarda bulunmuşlar hayret! Kasette adı geçen Milletvekilimiz Nesrin Hanımın eşi Can Baytok ile araları açıkmış, onun gizli kamera organizasyonunu yaptığı ve daha sonra bu kaseti tanıdığı ve bir dönem birlikte çalıştığı Mustafa Sarıgül’e verdiği de iddiaları arasında.

Hayatımda duyduğum en iğrenç iftiralardan birisi. Ayıp ya!

Günah ya! Dünyada boşanmalar olmuyor mu? Bir karı kocanın zamanla araları açılmıyor mu?

Şerefli bir erkek karısını, çocuğunun anasını nasıl başkasına pazarlayabilir? Üstelik üniversiteye giden bir kızları varken. O kızcağızın ne hale düştüğünü düşünebiliyor musunuz ey ahkâm kesen başyazarlar!

Efendim Sn. Baykal milletvekili yapmışmış Nesrin Hanımı. Yuh ya vallahi yuh!

Nesrin Hanımı 25 senedir tanırım yani bu partiye çok genç olarak girmiş ve bu kadar senedir görev yapmış, emek vermiş bir bayandır. Milletvekili olmuşsa bileğinin hakkıyla olmuştur.

Bunlar söz konusu edilmiyor da onun milletvekili yapılması kasete ve özel yaşamına bağlanıyor.

Beyler, hanımlar! Nesrin hanım paraşütle indirilip vekil yapılmamıştır. Bunu bilin önce.

Kaset çok flu ve henüz savcılığa intikal etmiş incelenmesi başlatılmış, bu hususta fazla yorum yapmak istemiyorum. Bana kalırsa tamamen fotomontaj. Zaten epey eklenti tespit edilmiş.

Bu tertipte zamanlama olayı çok önemlidir. Bunu dikkate alırsak bundan kimlerin çıkarı olabileceği düşünülmelidir.

Öyle bir süreçteyiz ki; ağzı olan konuşuyor hatta televizyonlarda dahi fikir tartışmalarında karşısındaki bayan gazeteciye sokak kadını benzetmesini yapabilecek kadar ahlak erozyona uğramış durumda.

Belden aşağı vurmaya kalkmak bu ahlaksızlıkların ne kadar tırmandığını göstermektedir. Er geç, gerçek meydana çıkacaktır.

Siyasi alanda Baykal ile baş edemeyenler, yükselişini çekemeyenler siyasete özel yaşama leke sürmeye kalkarak başarılı olacaklarını sanıyorlarsa aldanıyorlar. Sn.Başbakan Erdoğan hakkında da fısıltı gazetelerinden neler duyuyoruz. İnanalım mı yani?

Siyasetin içerisinde olan herkese yapılabilir bu komplolar.

Siyaset bu kadar alçaltılmamalıdır.

Baykal’ın katiyetle istifa etmemesi gereklidir. Örgüt olarak böyle bir terbiyesizliğe üzülmüş olabiliriz ama biz genel başkanımıza inanıyor ve güveniyoruz. Nesrin hanıma gelince kim bilir ne haldedir? Bunu yakıştıranlara lanet olsun diyorum. Savcılık değerlendirmesinde her şey gün ışığına çıktığında kadınları bu kadar küçük düşürmeye ve kadını halen bir cinsel obje olarak göstermeye kalkanlara karşın kadınlar olarak mücadelemizi sürdüreceğimizi hesap soracağımızı herkesin bilmesini isterim.

Bu konu hakkında söyleyecek çok şey var.

Şimdilik burada kesiyorum toplantım var ilçeye gitmem gerek sonra yine görüşürüz. Hoşça kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SEVGİLİ KADIN KOLU BAŞKANIM;ÖNCELİKLE JALEMİNE SAĞLIK DİYORUM NEDEN HERKESİN BU KONUYU SADECE GENEL BAŞKANIMIZ ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRDİĞİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUM. SAYIN BAYKAL DEFALARCA DİKKAT ÇEKMEYE ÇALIŞTIĞI KONUYU KENDİ BAŞINA GELENLE TEYİD ETMİŞTİR. MEMLEKTİMİZDE ARTIK, ÇİRKİNLİK VE YAPILABİLECEKLERİN SINIRININ OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA GÖRDÜK. SOLUDUĞUMUZ HAVA KİRLENDİYSE BUNDAN HEPİMİZ ETKİLENECEĞİZ. AHLAK BEKÇİLİĞİNİ VE ÇIĞIRTKANLIĞINDAN ÖNCE DEMOKRASİ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPSAK ,İNSANLARI BİRAZ DÜŞÜNMEYE DAVET ESEK BİZE DAHA FAYDALI OLACAKTIR. SAYIN BAYKAL'IN SİYASİ SÖYLEMLERİNİ DİKKATE ALMAK GEREKMİYORMU BU NOKTADA?? SAPLAM SAMANI AYIRALIMDA ÖNCE..

HÜSNIYE KAYA 
 11.05.2010 8:24
Cevap :
Sn. P.M.Üyem. Görevimiz halkımıza daha yakın olmak ve bilgilendirmekti. Şimdi bu göreve genel başkanımıza yapılan komployu ve şahsına yapılan darbenin aslında Atatürk ilkelerine ve laik cumhuriyete yapıldığını anlatacağız. Meselenin bu olduğunu sinmeyeceğimizi,dik duruşumuzla üstesinden geleceğimizi Türkiyeyi aydınlık yarınlara CHP nin götüreceğini anlatacağız. Sevgi ve saygılarımla.  11.05.2010 18:20
 

Eline yüreğine kalemine sağlık tünay hanım ne kadar CHP ye baskı yapılırsa yapılsın yılmayacağız aksine dahada güçleneceğiz,sayın genel başkan Deniz BAYKAL kendisine yapılan seviyesiz saldırı karşısında AKP ve yandaşları hakkında bildiklerini kamuoyu ile paylaşmalıdır.bunu bekliyoruz.

Ömer SÜMER 
 11.05.2010 0:06
Cevap :
Değerli yazar arkadaşım,bundan böyle CHP daha çok güçlenecek ve inşallah genel başkanımızın dönüşü muhteşem olacaktır. O bir devlet adamına yakışanı yaptı.Bizler örgüt olarak daha çok çalışacağız.kamuya olanları mertçe anlatmaya devam edip bilgilendireceğiz.Sevgiler.  11.05.2010 18:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 783
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster