Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
364
 

Bayrağımız Yükseklerde Yakışır

Bayrağımız Yükseklerde Yakışır
 

Bayrağımız kutsal ve en yüce değerimizdir!


Küçücük kalbimin heyecan ile attığı ilkokula başladığım günü hatırladım birden. Sınıfın en tepesinde al kırmızı heybetiyle duruyor. Daha ilk gün beni o ortama sıcacık duygularla bağlıyordu adeta.

Nedense çok özeldi bu görüntü. Öyle olsa gerekti ki; askere gidenlerin ellerinde, göğüslerinde, önemli insanların cenaze törenlerinde ve de düğün evlerinin tepelerinde hep vardı ve her zaman en YÜKSEKTEYDİ.

Sınıfta da öyle, en yüksekteydi.

Öğretmenimiz, ‘ Çocuklar Türk Bayrağımız bu’ dedi. ‘Şanımız, şerefimiz ve burada bulunma sebebimiz, mutluluğumuz, gururumuz. Onsuz yaşayamayız, o olmadan özgür ve bağımsız olamayız’ dedi.

O günden sonraki tüm yaşamımda; çocukluğumda, öğrenciliğimde, hep kutsalımdı bayrak. Öyle öğrendim, öyle tanıdım ve benimsedim. İliğime kadar işledi kutsallığı. Hemen her boyda bayrağı evimde, sınıfımdaki dolabımda bulundurur, onunla gurur duyar ve onunla kendimi güçlü, temiz, zinde ve özgür hissederim. Ne zaman dara ve zora düşsem ondan ilham alır, yaşamıma yön veririm. Ekmek ve su gibi geliyor bana. Hem enerji veriyor, hem de sinerji.

Öğretmenliğimin ilk yılından, 29.senesine ulaştığım bu günlere kadar bayrağımı hep kutsal bildim, bildiklerimle öğrencilerimi donattım. Bayrağımızın, toplumumuzdaki en yüce değer olduğunu, Yüce Türk Milleti’nin ortak paydası, şanı, şerefi ve göz bebeğimiz olduğunu hep vurguladım. Törenlerde göndere çekilmesi gerektiğinde unutanları, bulunması gereken ortamlarda bulundurmayanları hep uyardım.

O yüce değere çok insanlarımızın da en az benim kadar kutsal baktığını biliyor ve inanıyorum. Ama bir gün ona el veya ellerin uzanacağını hiç düşünemedim. Çünkü en son Kurtuluş Savaşı’nda uzanan ellerin KIRILDIĞINI kitaplarımızdan öğrenmiş ve de öğretmiştim. Keşke böyle bir zamana şahit olmasaydım, bir eğitimci, öğretmen, vatanını seven birey olarak görmeseydim bu günleri.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal’in ayakları altına serilen Yunan Bayrağını anımsadım. O büyük insan; ‘’ Bayrak bir milletin onurudur, ayaklar altına alınamaz’ demiş, biz de öyle bellemiştik. Öyle de öğretmiştik çocuklarımıza.

Öyleyse şimdi yaşanan nedir?

Hoşgörü ve sabır,  telafisi mümkün olan şartlarda yerini bulur. Bir milletin şan ve şeref sembolünün gönderden İNDİRİLMESİNİN millet nezdinde telafisi var mı onu zaman gösterecek.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ruhu kusurlu mera ve yal peşinde koşan çıkar düşkünleri yıldızını çalıp öyle bir bayrak asmışlardı geçenlerde.Sosyal medyada yoğun yorumlara neden olmuştu o yaranma duygusuna kapılmış kendini bilmez vatan hainleri.Türk insanının yüksek karakteridir o bayrağımız.Çanakkale ve kurtuluşta dalgalansın diye ölümünü dahi geçiktiren yiğitleri gördük gururumuzu Gülümseten...Güzel olan yükseklere yakışır,sizin de belirtiğiniz gibi, Fahrettin bey.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 22.04.2015 23:53
 

Yüreği, Vatan, Millet ve Bayrak sevgisi ile dolu Yazarım. Çok güzel bir yazı kutlarım kardeşim.O bayrak inmeyecek, indirenlerin elleri kırılacak.Selamlar, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 11.06.2014 18:06
Cevap :
Teşekkürler Nahide Hanım, Bayrak en kutsalımız. Değerlerimize sahip çıkmaz her bireyin görevi,slm.  16.06.2014 22:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 1310
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1873
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 

Okumayı, yazmayı ve yaşamı çözmeye çalışan, eğitimci.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster