Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sonsuzluk (Osman Özeker)

http://blog.milliyet.com.tr/yasev

12 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
93
 

Bayrağımıza uzanan eller

Bayrağımıza uzanan eller
 

Bayrak bir milletin semboludur, özgürlüğüdür,

Bayrak uğruna binlerce canın verildiği, kanın akıtıldığı milletin namusudur, şerefidir.

Bu milletin bayrağı ancak düşman işgalleri esnasında gönderden indirilmiş, Türk milleti ise tarih sahnesine çıktığından bu yana ise bayrağına sahip çıkmıştır.

Bugün ise ülkemin Güneydoğusu içimizdeki hainlerin ve açılım sevdalılarının işgali altındadır.

AKP Hükümetinin iktidara geldiği yıllarda bitme noktasına gelen PKK Terör örgütü, aradan geçen on iki yıl sonunda gidilen yanlış ve ihanet çözümleri sonucunda güçlenmiş, kendine güven gelmiş ve gemi azıya almıştır.

PKK ve yandaşlarına, İmralı’ya ve Kandil’e şirin gözükme ve açılım sevdasına düşen AKP iktidari öncelikle Güneydoğu’daki  “Koruyuculuk sistemini” ortadan kaldırmış,askerin elindeki harekat ve  operasyon yetkisini mülki amirlere bağlamıştır.

Verilen bu tavizlerle tatmin olmayan İmralı ve Kandil’e bu kezde aça aça bitiremedikleri paketlerine zarar gelmesin diye askerin, polisin ve mülki amirlerin “itidalli davranmaları, tahriklere kapılmamaları” talimati bizzat hükümet tarafından verilmiştir.

Türkiyede özellikle güneydoğudaki mülki amirler (Vali, kaymakam, Emniyet Müdürü vb. zaten AKP’nin yöneticileri gibi davranmakta, meydana gelen bunca kepazeliğe seyirci kalmaktadırlar.

PKK, günlerdir, Diyarbakır’da Ağrıda ve birçok Güneydoğu illerimizde yol kesip, kimlik kontrolü yapmakta, Lice’de kalekol yapımını bahane ederek saldırılar düzenlemiş, güvenlik güçlerimize silahlı saldırılarda bulunmuştur.

Açılım sürecine zarar verilmemesi için Valilere, güvenlik güçlerine “itidalli olunması” talimatını veren hükümet askerinde, polisinde elini kolunu bağlamıştır.

Lice’de silahlı saldırılara cevap veren askerlerimizin o çatışma anında ölen iki saldırgan bahane edilerek Güneydoğu adeta PKK tarafından ve BDP ve HDP militanları tarafından abluka altına alınmış, bicare kalan hükümet çareyi çatışmaya giren askerlerimizin silahlarını toplamakla ve soruşturma açmakta bulmuştur.

İşin acı tarafı PKK’nın silahlı saldırısına silahla cevap veren askerlerimizden iki astsubayımızın görevden uzaklaştırma ve haklarında soruşturma yapılmasına karar verilmiştir.

Hükümetin acz içersinde olması, askerin elinin kolunun bağlanması, hain terör örgütüne cesaret vermiş, hainler bu kez Diyarbakır’da koskoca 2. Ana Jet Üssü Komutanlığının nizamiyesindeki Türk bayrağını gönderden indirmiştir.

Koskoca askeri birlik başta komutanlar ve asker tüm milletin yüreğini sızlatan bu olay gerçekleşirken, bayrağımızın indirilmesi seyredilmiş, bir tane asker ya da komutan çekip silahını bu haini o bayrak direğine çivileyememiştir.

Güpegündüz bayrağımız gasp edilirken, koskoca birlikte kalbi vatan için, bayrak için çarpan bir asker çıkıpta bu şerefsize haddini bildirememiştir.Askeri bir birlikte bayrağımıza dahi sahip çıkamayanlar nasıl olacakta bu vatanı koruyacaklardır.

Diyarbakır2. Ana Jet Üst Komutanı, hava Kuvvetleri Komutanı ve Genel Kurmay Başkanıbu vebalin, bu millete bu zilleti yaşatmanın hesabını vermelidir.Ordunun elini kolunu bağlayan ihanet açılımları ile adım adım ülkeyi bölünmenin eşiğine getiren hükümet artık o koltukları bir an önce terk etmeli, bu milletten özür dilemelidir.

Diyarbakır2. Ana Jet üst Komutanlığında yaşanan bu olay milletimizi derinden yaralamış, tepkiler ise çığ gibi büyümüştür.Askerin, emniyetin elini kolunu bağlayan, güneydoğuda her olay çıktığında İmralı ve Kandil’e koşanlar olayın vehametini kapatmak için şimdide suçlu arama derdine düşmüşlerdir.

Başbakanın Grup toplantısında yaptığı konuşmada birden bire bayrak sevgisinden bahsetmesi, o bayrağı koruyamayanlardan hesap sorulacağını açıklaması ise ne Başbakanı, ne AKP iktidarını kurtaramayacaktır.

Dün milliyetciliğ ayaklar altına alanlar, ülkeyi 36 etnik parçaya bölenler, Türk kimliğini alt kimlik haline getirmeye çalışanlar, Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözlerinden ürkenler ve Türk kelimesini ağızlarına alamayanlar bugün bayrak sevgisinden, vatanın bütünlüğünden bahsedemezler.

Geçmişte Kardak Adalarına Yunan bayrağı çekenlere anında cevap verip şanlı Türk Bayrağını Kardak’a diken bizim askerimizdi,

1996 Yılında KKTC. de ara bölgede sınırımızda dalgalanan Türk bayrağını gönderden indirmek isteyen Rum hainini bayrak direğine çivileyen de yine Türk askeriydi.

Bugün ise koskoca bir garnizonun gönderindeki ordunun namusu olan sancak PKK tarafından indiriliyor ve benim askerim ise seyrediyor. İşte yanlışlık burada, sihir burada.Dün korkmadan gereğini yapan asker, bugün eli kolu bağlı seyrediyorsa bunun hesabını bu ülkeyi yönetenler ve bu ülkeyi bu hale getirenler verecektir.

Osman Özeker 12.06.2014  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 287
Toplam yorum
: 233
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 3069
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

1949 Konya Ereğli doğumlu olup, halen İzmir'de oturmaktayım. A.Ü. Eğitim Fakûltesi mezunuyum  Ata..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster