Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '15

 
Kategori
Ramazan
Okunma Sayısı
107
 

Bayram havası

Bayram havası
 

Her gününüz bayram havasında geçsin!


İnsan. Karmaşık bir yapıya sahip insan. Dakikası dakikasını tutmayan yaratılmışların en şereflisi insan. Bazen meleklerden daha melek. Bazen de şeytandan daha şeytan. Yeryüzündeki kargaşanın mimarı insan. Dünya'nın dört bir yanında birbirlerini acımasızca yok eden insan. Müslüman cana kıymaz. Karıncaya bile zarar vermekten kaçınır. Bilir ki veren canı Yüce Allah(c.c). Canı almakta  Yüce Yaradan'ın hakkı. Vakti saati geldiğinde. Kulun ne haddine!   

Mübarek Ramazan Ayı merhamet ayı. Hoşgörü ayı. Gel gör ki en ziyadesiyle müslümanların özellikle bu mübarek ayda uyması gereken ilahi emirler ihlal ediliyor. Orta Doğu kan gölü. Müslüman müslümanı katlediyor. Bu nasıl müslümanlıktır? Bu nasıl insanlıktır? Yeri geldiğinde doğadaki ayıya, kurda, kartala, aslana, kaplana vahşi deriz. Oysa onların vahşiliği genlerindendir. Karnını doyurmaktır dertleri. Hayvan hayvana işkence etmez. Hiç bir hayvan zevk için başka bir hayvanın canına kıymaz.

Ya insan. Ya müslüman. Derdin nedir? Aksırana tıksırana kadar zaten yiyorsun. Bir elin balda bir elin yağda. Bırak güçsüzü yok etmeyi de tıkındıklarından güçsüze de ver. Paylaş. Kucaklaş. Özellikle ey sen müslüman insan. Al eline Yüce Kitabımız Kuran'ı Kerim'i. Oku! Oku! Oku! Anlamadın bir daha oku. Oku! Oku da kendine gel. Bırak kardeş kanı dökmeyi. Hiç bir canlıya zarar verme. Eğer gerçekten istiyorsan cennete gitmeyi uy emirlerine Yüce Allah'ın(c.c).

Tüm islam aleminin Ramazan Bayramı Kutlu olsun. 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 192
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 09.05.08
 
 

1957 Erzurum doğumluyum. 1982 -9 Eylül Üniversitesi   İktisadi veTticari Bilimler Fakültesi   Maliy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster