Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
92
 

Bayramın Düşündürttükleri

Bayramın Düşündürttükleri
 

Dini inançlarımız ne olursa olsun, bu ülkede 3 ya da 4 gün bayram olarak bir tatil veriliyorsa, bu bayramı amacına uygun olarak değerlendirmek gerekir. Bayramlardan  en önemli beklenti, dargınların barışması, barışıkların da daha yakınlaşmasıdır. Bu çok insani duyguları paylaşmak ve yaşamak için yaşamda bir soluklanma ihtiyacı duymuş insanlık.

Bu soluklanmayı iyi değerlendirmek gerekir.

Günümüzde, genellikle tatil olarak değerlendirmeyi tercih ediyor insanlar. Olabilir, ağır çalışma koşulları ortamında tatil de bir ihtiyaç,  ancak tatile çıktım diye bir mesajla geçiştirmemek gerekir bayram kutlamasını. Yurtdışında bile olsak, artık günümüz teknolojileriyle, sevdiklerimize bir telefon kadar yakınız.

Madem ki bayram daha sıcak ve güçlü ilişkilerin geliştirilmesine bir ortam hazırlamayı hedefliyor, o halde bu fırsatı, bu amaca uygun olarak değerlendirmemiz gerekir. Kırgın olduğumuz kişileri bu vesileyle arayıp, ilişkiyi tamir edebiliriz. Küçükler, büyükleri arayarak onların gönüllerini hoş tutarak, bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirebilir. 

Günümüzde kısa mesaj vb şekilde bayram kutlamaları, belirli bir noktaya karşı ihtiyacı karşılayabilir. Çok samimi olmadığımız ortamlarda, arkadaşlarımızın bayramlarını bu tür mesajlarla kutlayabiliriz ancak çok yakın akrabalarımızın büyükleri bizim sesimizi duymak ister, o saygı ve sevgiyi hissetmek ister, bu duyguyu büyüklerimize yaşatmak, bayramdan beklenen amacı gerçekleştirir.

Bu duyarlılığı göstermek, hepimizin hedefinde olmalıdır.

Selam ve Sevgilerimle

Erdener ıldız

2 Temmuz 2017

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 806
Kayıt tarihi
: 25.09.07
 
 

Elektronik yüksek mühendisiyim. Bilgisayarlı kontrol sistemleri üzerinde doktora yaptım. Bir  şirke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster