Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
10
 

Bayramlarımıza dokunmayın

Günün birinde Siyasi Tarihçiler, Türk Siyasal Hayatı’na dair bir kitap yazdıklarında Ak Parti dönemini, her fırsatta, milli bayramları kutlamamak için bahaneler üreten, milli bayramların en çok kutlanmadığı iktidar dönemi olarak tarihe geçmeliler. Adeta milli bayramları kutlamayı zorunlu bir yük kabul eden iktidar da yazabilirler.

Şehit kanlarıyla yazılan bir Kurtuluş Destanının ürünü olan Milli Bayramlarımızın, ülkemizin çeşitli yerlerinde verilen şehitlerimizi bahane ederek kutlamalarının iptal edilmesinin akıl ve mantıkla bağdaşan bir yanı olamaz. Kimse kimseyi kandırmasın, şehit haberleri arasında düğünler yapan ve oyunlu türkülü açılışlar gerçekleştirenlerin, milli bayramların kutlamasını iptal etmelerini samimi bulamayız.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bu yıl yapılacak 30 Ağustos Kutlamalarının iptal edildiğini açıkladı. Gerekçe ne? Pek belli değil. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminde verilen şehitlerse biz asırlardan beri varlığımızı devam ettirebilmek için şehitler vermiyor muyuz? İç ve dış düşmanlarımızın hiç eksilmediği, nerdeyse dünyanın yarısının düşmanlıkta bize karşı birleştiği bir ortamda vatanımızı korumak için şehitlerimiz dün hep olmuştur, bugün de oluyor ve yarın da olmaya devam edecektir. 15 Temmuz ihaneti de bizim varoluşumuza uzanan alçakça bir saldırı değilmiydi? Biz bu saldırıyı da bertaraf edip, tüm dünyaya, Türk’ün varlığına uzanan eli kırdığımızı göstermedik mi? Geçmişte 30 Ağustos 1922’de Emperyalizmi Anadolu Bozkırlarında kovalayıp, İzmir’de denize dökmüşsek, bugün de 15 Temmuz’da Kuva-i Milliye ruhuyla tek vücut olup ihanet şebekesini ve onun destekçilerini bozguna uğrattık. Kimilerini menfezlerden, kimilerini mısır tarlalarından toplayıp hakettikleri kodeslere yolladık. Bunu yaparken elbette bir bedel ödedik ve 245 tane şehit verdik. Bir kere daha şehitlerimizin kanlarıyla milli birlik ve beraberliğimizi koruduk. Bu bir zaferdir ve zaferler yas ilan edilerek geçiştirilemez. Zaferler yaz havasına sokulup milli bayramlar geçiştirilemez. Çünkü milli bayramlar varlığımızı nelere borçlu olduğumuzu bize hatırlatan ve kazandığımız zaferlerin tadına vardıran, düşmanlarımıza coşku içinde bir ve beraber olduğumuzu göstermemizi sağlayan bir kutsal gündür. Düşmanlarımızın amacı bize bayram yaptırmamak, her zaman karagün geçirtmektir. Milli Bayramları iptal etmek, milletin coşkusunu dizginlemek, düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmektir.

15 Temmuz’dan sonra Ak Parti Genel Merkezine Atatürk posterinin asılması, Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunulmasını, Atatürk’ün kurucu felsefesine, ilk günkü heyecana geri dönüş olarak yorumlayıp sevinirken, Bakan Fikri Işık’ın 30 Ağustos Kutlamalarının iptal edildiğini açıklaması, sevincimizi kursağımızda bıraktı. Ak Parti eski tas eski hamam dedirtti.

15 Temmuz’dan beri devam eden demokrasi nöbetleri, demokrasi şölenlerine dönüşmüşken, meydanlarda halaylar çekilirken, sanatçılar boy gösterirken, 30 Ağustos’ta yas havasına bürünmek bizi kandırmaya yetmedi. Her ne yapıyorsanız yapın ama bayramlarımıza dokunmayın.

MUTLU BİLGE
02.08.2016 / BOLU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 38
Kayıt tarihi
: 04.04.16
 
 

Hayata ve gündeme dair yazılarımla milliyet blogtayım. 1973 yılında Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster