Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

sufi-su /Emel Yeşilkayalı

http://blog.milliyet.com.tr/sufi-su

10 Ekim '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1304
 

Bazen bir şey olur gerçekten anlarsın

Bazen bir şey olur gerçekten anlarsın
 

Bir arkadaşın arar, uzun süredir görüşmediğin. Sevinirsin, bunca zamandan sonra unutmamış dersin. Hoş beş derken, öyle bir şey söyler ki, tüm sevincin içinde kalır. Anlarsın… Hani, öyle yanında olmak seni rahatlatmak için değil; hani sıkıldıysan, arayamadıysan ben seni aradım bak dinliyorum demek için değil… Birden, birden… belki sadece dostluktan başka yerlere kayıveren sesinden, anlık bir akord bozulmasından, gerçekten anlarsın… başka arkadaş sohbetlerinde meze olacağını.

Bazen, bir an olur… sadece bir an. Bir kaçamak bakış yakalarsın, senin görmediğini sandığın anda atılan. Birden anlarsın, gerçekten anlarsın… artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını, farklı yönlere giden hayatlarla beraber, hayata ve birbirine bakışların da değiştiğini… Sonra biri arar, yıllardır hiç görüşmediğin, izini kaybettiğin. Hatta, ne yazık ki hatta, unuttuğun belki. Birden anlarsın, gerçekten anlarsın… bazen sadece gerekliliklerden dolayı bir arada oldukların için, unutulmaz olabildiğini. Buruk bir tebessüm eşlik eder anlayışına.

Bazen, sürekli birileri tarafından aranırsın. Sevinemezsin, çünkü bilirsin hal hatır sormanın dışında, aslında satır aralarında talepler iletilecektir. Arkadaş olduğun için yerine getirmen beklenen, yerine getiremediğinde bir kalemde arkadaşlıktan vefasız kategorisine indirileceğin. Birden anlarsın, gerçekten anlarsın… İhtiyaca binaen arkadaşlıklar olduğunu.

Bazen biri arar, çok özel biri. Yıllardır özenle koruduğun, her şeyini paylaştığın, birlikte büyüdüğün, değiştiğin, geliştiğin, farklı yönlere gitsen de birbirinize bakışlarınızın değişmediği, hep içini ısıtan, derdini bölen, derdini böldüğün… Birden anlarsın, gerçekten anlarsın… Arkadaşlık ve dostluktan öte hatta, insanın kardeş de edinebildiğini. İçin mutlulukla dolar, gözlerin yaşarır tebessümle beraber. Sonra birden anlarsın, gerçekten anlarsın… Hayat zaten bu işte, tüm bunların toplamı ve tabii ki çok daha fazlası.

Sevgi ve sağlıcakla kalınız…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

en sondaki paragrafta anlatılan dostlugu çok sevdim.. hayalim...

sema öztürk 
 17.11.2009 17:37
Cevap :
Çok şükür ki ben o dosta sahibim. Herkese öyle dost diliyorum. Sevgi ve dost selamlarımla... :)))  17.11.2009 22:34
 

dostlukların mevsimsel halleri diyebilir miyiz!.. Yine de en güzeli, günlerce görmediğin bir arkadaşın bir gülüşü ile hatırını sorması, içini ısıtması en güzel duygu sanırım, sevgilerle:)

erol aslan 
 25.10.2009 1:22
Cevap :
Kesinlikle :))) Şimdi öyle birisine gidiyorum ben. Size de tavsiye ederim... Dost selamlarımla:))  25.10.2009 14:34
 

sesini koklayacağım, eskisi gibi dostluk kokuyor mu diye... Ne dersin uzun sürdir koklamadım, bişi gelip bozmuş mudur çok şeyi... Menfaatler tükenince ayrılan yollar gibi... Elinize sağlık. Düşüncelerinize sağlık.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.10.2009 11:55
Cevap :
Umarım hiçbir şey bozmamıştır dostluklarınızı, sevgili portakal çiçeği. Ne yazık ki çoğu zaman araya giren yıllar, yaşanan ayrı dünyalar, vs. dostlukların eski tadını bırakmıyor. Ama Allah kimseyi dostsuz ve sevgisiz bırakmasın. Bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Baksanıza kardeş edinmişim dosttan öte, az bir şey mi? Sevgiyle, sağlıcakla kalın ve dost edinenlerden olun inşallah. :))  24.10.2009 18:20
 

görüverirsin birden,parçalanır yüreğin,yanılsamanın acısıdır,gördüklerin,"yine eskisi gibi olsun herşey" der,kıran taraf,oysa ki,gerçek bir kez göründü mü eskisi gibi olmak mümkün mü?Evet sevgili Sufi,"Bazen bir şey olur,gerçekten anlarsın"kutlarım bu net anlatım,ve duyguyu SEVGİMLE.

Şerife Mutlu 
 13.10.2009 10:46
Cevap :
Sevgili Şerife Mutlu, gerçekten bir daha eskisi gibi olmak mümkün müdür? Mümkün müdür aynı şekilde temkinsizce yaklaşmak, hesapsız paylaşmak, düşünmeden konuşmak hatta ? Teşekkür ederim değerli katkınız için. Sevgiyle kalınız:)))  14.10.2009 12:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 299
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 1502
Kayıt tarihi
: 28.03.09
 
 

Merhaba, ben sufi-su. Sosyal hizmet uzmanıyım. Yıllarca korunmaya muhtaç çocuk çocuklar, koruyucu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster