Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
3142
 

Bazenler çoğalıyor bazen...

Bazenler çoğalıyor bazen...
 

Hepimizin bir yaşam tarzı, hayata karşı bir duruşu, ödün verdikleri ve veremedikleri var. Duymaya alıştığı sözler, görmeye alıştığı tavırlar… ama gün gelir karşınıza öyle birisi çıkar ki, hani frekanslarınız nasıl olmuş da aynı paralelde atmışsa, tüm bunları alt üst eder. O ana kadar duymadıklarınızı duyar, görmediğiniz tavırları görürsünüz. Bir yanınız kabul etmek ister ama hayır, bu kolay bir kabullenme değildir. Çünkü yeri gelir tek bir söz, bazen bir cümle ya da hareket sizin başınızdan aşağıya kaynar su misali dökülür.

Kendinize olan saygınız, o yaşa kadar sergilediğiniz duruşunuz ve kendi kaliteniz yeterince anlaşılamamış, üstelik herkesle aynı kefeye konmuşsunuzdur. Bunu hissetmek içinizi acıtır.  Hak etmediğinizi düşünürsünüz ister istemez. Kendinizi çok büyük, erişilmez gördüğünüz için değildir bu düşünceler. Yeterince ve net olarak anlatamadığınıza yanarsınız en çok… Oysa ki öyle zor anlaşılır yanlarınız da yoktur ama, sizi siz yapan özellikler bir çırpıda harcanmıştır işte. Siz onları yaratmak ve korumak uğruna senelerinizi verseniz de nafile. Anlaşılamamak koyar insana; ama bir de suçlanmak var ki o hepsinden ağır gelir ruhunuza.

İşte tam bu noktada yine bir şarkı sözüne kulak verelim mi? Tam yerinde tam duygularınıza tercüman… Gökhan Keser & Sıla ortak düeti:

‘’Elimizden ipler nasıl kayıyor bazen

  Zamandan başka çare nasıl kalmıyor bazen

  Hepimizin hayatı nasıl duruyor bazen

  Tecrübenin kati şartı bu muymuş zaten

  …

  Nasıl kızıyorum kendime bazen

  Bazenler çoğalıyor bazen

  Nasıl kızıyorum kendime bazen

  Bazenler çoğalıyor bazen. ‘’

Evet gün gelir her şey güzel ve yolunda giderken aniden ipler elinizden kaymaya başlar. Hayat sizin için durmuştur adeta. Tecrübe hanenize bir çentik daha atarken, derin yaralarınızla ancak zamana sığınırsınız; annesinin kucağını arayan bir çocuk misali.

Siz naif, kırılgan ve belki hassas ruhunuzla karanlıklara düşersiniz aniden. Bir yanınız her şeyi silip gitmek isterken öte yarınız tutar sizi. Neyi neden beklediğinizi bilmeden…

Sevgi mi, aşk mı, alışkanlık mı, yoğun duygu karmaşası mı, yoksa anlık tepkiler mi çözemezsiniz kolay kolay. Kızarsınız kendinize hem de çok.

Ve işte  BAZENLER ÇOĞALIYOR BAZEN…

Ama bildiğiniz bir şey vardır o da hayata karşı duruşunuzu, dimdik tavrınızı ve kalitenizi alsa bozmayacağınızdır. Bu nedenle sessiz kalmayı yeğlersiniz çoğu kez. Zor olsa da içinize atıp, volkanların orada patlamasına izin verseniz de size yakışmaz çünkü başka türlüsü.

Sessizlik en büyük erdemdir aslında… o anda anlamayanlar olduğunu düşünseniz de gün gelir değeriniz anlaşılır bir şekilde içiniz rahat olsun.

Siz siz olun hayata karşı dik duruşunuzu ne olursa olsun değiştirmeyin. Çünkü asıl olan sizsiniz, başrolde siz varsınız yaşamınız boyunca. Siz güçlü olacaksınız ki yaşam enerjinizi çevrenizdekilerle sağlıklı bir şekilde paylaşın. Ve hayata hep tebessüm dolu gözlerle bakmayı unutmayın…

İşte yine bir şarkı ve o şarkı sözlerinin bana, size, hepimize dokunan yanlarıyla düşündürdükleri... Satır aralarındaki duygularda buluşmak ümidimle.

Hayatı kucaklarken sevdiklerinizle ve değer verdiklerinizle ‘’bezen’’leriniz hiç çoğalmasın yaşam hanenizde.

Sevgiyle kalın.

Belgin ERYAVUZ

20.09.2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cok guzel gercekten cok etkileyici bir yazi acikcasi ben kendimi buldum icinde okurken beklide o yuzden bu kadar etkiledi beni. Elinize yureginize saglik Tsk Sevgiler Sude

sudemes 
 27.12.2013 0:25
Cevap :
Merhabalar Sevgili Sude; Zaten yazı yazıp paylaşmanın keyfi de o değil mi? Aynı satır aralarında, aynı duygu yoğunluğunda buluşmak. O anki ruh halimizle yakaladığımız her sözcük bir başka dokunur oluyor o ANlarda iyi bilirim. Çok teşekkür ediyorum satırlarınıza, yorumunuza. Kocaman tebessümler hep kalbinizden yüzünüze yansısın. Sevgiyle kalın. belgin  27.12.2013 12:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 256
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 545
Kayıt tarihi
: 09.04.11
 
 

Makine mühendisiyim, bir kız annesiyim. Okumayı, yazı yazmayı, yazarak paylaşımlarda bulunmayı, insa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster