Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
211
 

Bazı hocaların Darwinizme karşı nasıl yenik düştüklerini gösteren ifadeleri!

Bazı hocaların Darwinizme karşı nasıl yenik düştüklerini gösteren ifadeleri!
 

Evrim teorisi yapılan bilimsel çalışma ile çökmüştür. Tek bir proteinin dahi tesadüfen oluşamayacağı ispatlanmıştır.


Cübbeli Ahmet hoca, Mahmut Ünlü, Mehmet Bayraktar, Alpaslan Kuytul, Abdülaziz Bayındır, Muhammed Nur Doğan, Faruk Beşer, Mustafa İslamoğlu... Bu hocaların hepsi baştan evrim teorisine yenik düşmüş durumdalar. Bugün sizlere bu hocaların evrim teorisi ile ilgili aciz ifadelerinden ve bunlara verilecek cevaplardan birkaç örnek vermek istiyorum.

Faruk Beşer: Bir dergide görmüştüm, çocuk soruyor. Anne insanlar nereden geldi? Maymundan. Peki anneciğim bu maymunlar neden hala insan olmadılar, öbür maymunlar. Cevap verebilir misiniz? Veremezsiniz.

Cevap:Darwinistlere göre  insanlarla maymunların ortak atası olduğunu iddia ettikleri canlının insana dönüşme süreci yüz milyonlarca yıl içinde gerçekleşmiştir. Hiçbir Darwinist yaşadığımız süre içerisinde maymunların insana dönüşeceğini iddia etmez. Bu sebeple “Neden şu an bu maymunlar insana dönüşmüyor” demek evrimcilerin gülüp geçeceği, hiçbir bilimsel delil içermeyen bir üsluptur.

Alpaslan Kuytul:Darwin teorisi de ne? Darwin teorisi zaten bitmiş. Kim bugün insan maymundan gelmiştir diyor ki zaten. Darwin teorisini savunan kalmamış ki zaten. Çürütmeye gerek kalmamış kı zaten.

Cevap:Darwinizm İslam ülkelerinin çoğunluğu dahil tüm dünya okullarında okutulurken, “Darwinizm var mı ki?” demek akıl tutulmasıdır. Bugün Darwinizm yapılan ilmi çalışmalar ile bilimsel açıdan çökertilmiştir.  

Cübbeli Ahmet Hoca: Ne düşünüyorsunuz evrimle ilgili. Evrim ne demek? Maymundan dönme şeyi mi?

Cevap:Henüz karşısındaki tehlikenin ne olduğunun bile farkında olmayan bir zihniyetin insanlığın kurtuluşuna vesile olacak bir ilmi çalışma yapması beklenemez. Milyonlarca Müslümanın gördükleri zulmün temelinde Darwinist materyalist ideolojiler vardır. Darwinizm’in nasıl bir tehlike olduğunu anlamadan insanları bu acılardan kurtarmak mümkün değildir.

Osman Ünlü: Soru: İnsan da tesadüfen var olmuştur iddiasında bulunanlara ne demeli nasıl cevap vermeli? İslam alimleri bir ifade kullanıyorlar ahmağa verilecek cevap sükuttur diye, adam ahmaksa cevap vermeye değmez ve onunla uğraşmaya da gerek yok ne kadar söylersen söyle fayda vermiyor hal böyle olunca bunlarla konuşmaya da gerek yok.  

Cevap:Darwinizme verilecek cevap “sükut” değil, Darwinizm’in geçersizliğini ortaya koyan bilimsel delillerdir. Bilim iddiasıyla ortaya çıkan bir felsefe ancak bilimle susturulabilir. İnsanların demagojiye değil, tek proteinin dahi tesadüfen meydana gelemeyeceğini, hücrenin yapısı, fosillerin evrimi yalandığı gerçeğini öğrenmeye ihtiyacı vardır.

Mehmet Bayraktar: Evrim olgusu bence Allah’ın bir yaratma biçimi olarak görmek gerekiyor. İslam inancı ile ve Allah’ın yaratma fiiliyle ters düşen bir düşünce değil.

Cevap:Kuran’da evrimle yaratılış yoktur. Melekler, cinler, şeytanlar, vildanlar, gılmanlar, cennet ağaçları, cennet bahçeleri, cennetteki hayvanlar, cennet ırmakları hiçbiri evrimle yaratılmamıştır. Rabbimiz hiçbir sebep olmadan yoktan var edendir. Allah cinleri ve melekleri nasıl yoktan var ettiyse, insanı da evrime gerek olmadan, ayrı bir varlık olarak yoktan var etmiştir. 

Abdülaziz Bayındır: Kuran-ı Kerim yaratılışı yoktan yaratılış olarak kabul etmiyor öyle bir ifade kullanmıyor.

Cevap:Kuran’da “Ol” emriyle bir anda yoktan yaratılış vardır. Hz. Musa’nın asası nasıl bir anda hareket eden, çevresindekileri yutan, sindirim sistemi olan canlı yılana, Hz. İsa’nın üflediği çamurdan kuş nasıl bir anda uçan canlı kuşa dönüştüyse, insanı da Allah balçıktan yaratmış ve ol emriyle insan olmuştur.

Muhammed Nur Doğan: Allah eğer bir maymun türünden bizim türememizi dilemişse buna kimin itirazı olabilir.

Cevap:Kuran’da Allah’ın insanı maymundan türettiğine dair hiçbir ayet yoktur. Araf Suresi’nin 172. ayetinde Allah Kuran’da kainat yaratılmadan önce insanları zer aleminde var ettiğini ve hepsinden söz aldığını bildirmiştir. Görüldüğü gibi ayette, kainat henüz var edilmeden önce insanların yaratıldığı, kusursuz ve tam olarak var oldukları ve Allah’a söz verdikleri bildirilmiştir. Ayetteki bilgiye göre, kainat henüz yoktur ama konuşan, duyan, söz veren, tüm uzuvları ve fiziksel özellikleriyle tam insanlar vardır. Bu gerçek, Kuran’da evrimle yaratılış olmadığının açık bir ispatıdır.

Kaynaklar:

http://evrimifosillernasilyalanlar.blogspot.com.tr/, A9TV

http://evrimifosillernasilyalanlar2.blogspot.com.tr/

http://fosillerevriminasilyalanlar3.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2225
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster