Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
3365
 

Bazı kadınlar... Bazı erkekler...

Bazı kadınlar... Bazı erkekler...
 

Bazı kadınlar vardır.

Baktığınızda kaşından gözünden başka şeyler görürsünüz yüzünde. Cinselliklerini çekmişlerdir gözlerine kalem diye. Başkadır bakışları. Hatta tüm halleri. Dişilik değildir , daha başka bir haldir sanki. Buram buram cinsellik kokarlar. Kıyafet değil cinselliklerini giymiş sanırsınız üstlerine. Açık veya kapalı giyinmekle ilgisi yoktur bunun. Dokunamasanız bile bakışlarınız ulaşır bedenlerine. Gezinir rahatlıkla kuytu köşelerinde. Bazı kadınlar salt cinselliklerini verir size.

Bazı kadınlar vardır.

Yoldan geçerken takılır gözleriniz. Dizine yatıp ruhunuzu ellerine bırakasınız gelir. Teninin sıcaklığında erir gidersiniz. Dingindirler, savaşmazlar dünya ile. Gözlerinin içinde bir kadının binbir halini görürsünüz. Erkek olmanın binbir halini de size yaşatırlar. Sıcaktır, şefkatlidir, bağışlayıcıdır, dişidir. Ne giyerlerse giysinler cinsellikleri değildir üzerlerindeki. Kadın olarak vardırlar, cinsellikleri sadece erkeklerine özeldir, size kapalıdır, göremezsiniz. Plajda bikinili bile olsalar ''kapalı'' kadınlardır onlar. Siz ulaşamazsınız kendileri gelmedikçe. Bazı kadınlar ''kadın''dır.

Bazı kadınlar vardır.

Hoyrattır. Acıtır. Mahveder dokunduğu yeri. Erkeğinin sahip olduklarına önem verir sadece. Ondan aldıklarına bakar, erkeğin kendisi hiç önemli değildir. Bir şey veremeyecek duruma geldiğinde ona sırtını dönmesi kolay olur bu nedenle. Hayatı paylaşmasını bilmez bazı kadınlar. Mal paylaşımını hayatı paylaşmak sanırlar çünkü.

Bazı kadınlar vardır yine.

Hayatın yükünü taşır. Yüzündeki her çizgi ayrı bir hüznü anlatır. Bilmez başka türlüsünü. Eştir, anadır, kadındır birileri için. Kendisi için kocaman bir ''sıfır'' olduğunu dert sahibi olunca görür o kadınlar.

Bazı kadınlar vardır.

Yüzüne bakınca gördüğünüz sadece falanca şirkettir. Okumuş, eğitimli, kariyer sahibi ama erkeksiz kadınlardır. Bakışlarında görürsünüz bir erkeğe teslim olmayacaklarını. Hayatlarında bir çocuğun kahkahası olmayacaktır hiçbir zaman. İçlerindeki kadının ümitsiz isyanını da görürsünüz o bakışlarda.

Bazı erkekler vardır.

Baktığınızda gördüğünüz sadece bir tomar paradır. Paradan başka bir şeye sahip olamayacak kadar acizdirler o erkekler. Emek vermeyi bilmezler. Paraları kadar sahip olmak isterler herşeye. Paraları yoksa kocaman bir ''hiç'' tirler.

Bazı erkekler vardır.

Hastadır ruhu. Zindan ederler hayatı etraflarına. Koca olamazlar, baba olamazlar, sevgili olamazlar. İlk zamanlar sıcacık sevgi dolu bir erkek sanırsınız. Hiç ummadığınız bir anda karşınıza çıkar canavar. O pençelerin ruhunuzu nasıl ve neden kan içinde bıraktığını anlayamazsınız bile. Kurtulmanıza da izin vermez bazen. Ondan güçlü olmanıza izin vermez. Yoketmek zorundadır. Ruhunuzu öldürür o erkekler.

Bazı erkekler vardır.

Kullanır sizi. Emeğinizi, sevginizi kullanır. Almasını bilirler sadece. Sevgi veremezler. Hayatı paylaşmazlar. O kadar nazik ve yakışıklıdır ki bile isteye teslim olursunuz. Verdikleriniz tükenince giderler, anlayamazsınız neden terkedildiğinizi.

Bazı erkekler vardır.

Erkektir, babadır, eştir, sevgilidir. Belki zengin değillerdir ama göğsüne sokulduğunuzda dünyanın en mutlu kadını olursunuz. O erkeklerin kendileri hazinedir ve siz ''bilirsiniz'' bunu. Bakışlarında bütün dünyayı görürsünüz. Ellerini güvenle tutarsınız. Siz hayatısınızdır, bilirsiniz. Ruh eşinizdir, hissedersiniz. Bazı erkekler gerçek bir ''erkek'' tir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazı kadın ve erkek portreleri...güzel tespitler. Slaytta müzik eşliğinde o kadın ve erkek türleri daha başka bir anlam kazanmışlar.... güzel paylaşım...tşk.

Necip MESUT 
 23.07.2010 17:37
Cevap :
:)  23.07.2010 21:04
 

Bu yazınız hayli dolaşarak mail kutuma düştü bu sabah. Altta imzanızı "shalimar" görünce aaa...;) dedim, uğradım. Emeğinize sağlık, iyi günler

Emef 
 28.10.2008 9:27
Cevap :
:)  29.10.2008 20:06
 

keyifle okudum, harika gözlemler :)

Kundelas- Sevdakılıçaslan 
 15.02.2008 17:30
 

"Bazı kadınlar vardır" diye tanımladıklarınızdan ilki; "Bazı erkekler vardır" diye tanımladıklarınızdan da sonuncusu... gerisi boş. Onları düşmanımın bile başına dilemem. Teşekkürler. Sevgilerimle.

MuDo 
 05.02.2008 11:49
Cevap :
:)  06.02.2008 13:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1001
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. Emekli oldum ve kendi işimi kurdum. İzmir'de yaşıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster