Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
81
 

Bazıları koyun olarak kalacaksa dünyayı değiştirmeye gerek yok; bırakalım o da çayır olarak kalsın

Bazıları koyun olarak kalacaksa dünyayı değiştirmeye gerek yok; bırakalım o da çayır olarak kalsın
 

İnsanları eğitip değiştiriyoruz ki onlar da dünyayı değiştirsin diye. Doğrusu bu; ama olmuyor, demek ki önce dünyayı değiştireceğiz onlar da dünyaya bakıp utanacaklar kendilerini değiştirecekler.

Dünyanın insanları değiştireceği nerde görülmüş, Ağrı Dağı adam olun diye başınıza taş mı yağdıracak! Devlet kaymak gibi asfalt yapmış yanında affedersin b… kuyusu! Ne bu şimdi! Fakirlik var diye hoş görüyoruz ama bazen hoşgörü sınırlarını aşıyor.

Doğudan gelmiş… Nolmuş doğudan gelmişse. “Ya bunlar Anadolu’nun bilmem neresinden gelmiş…” şeklinde başlayan değerlendirmeler aşağılamadır. Ama ilgililer de bu aşağılamaya uygun davranıyorlarsa insanlar konuşur. Konuşanı susturamam, sen kendine bakacaksın.

İnsanlar değişmedikten sonra dünyayı değiştirsen nolur… E ama değişmiyorlar, üstelik değişmemekte ısrar ediyorlar; töre filan diyorlar. Bence insanlar bilimi sevmiyorlar. Gerçi haklılar kapkalın fizik kitapları sevilecek gibi değil, TV karşısında dizi seyredip çekirdek dişlemek daha iyi ama dünyamızın ve hayatımızın da değişip güzelleşmesi lazım. Dişlediğin çekirdeğin kabuklarından değil, kafandaki zihniyetten bu dünya kirleniyor.

Siz kendiniz kendinizi bu dünyaya yakıştırabiliyor musunuz? Siz iyi dünya kötüyse “ Dünyayı biz bu hale getirdik” diye daha çok utanmalısınız. Doğa da berbat olabilir, yaratan garanti belgeli yaratmadı ya! El atsan, da elin kirli nasıl atacan! Sizlerin bizlerin dünyaya ve medeniyete uyum sağlamamız için görevlilerce çalışılmıyor mu yoksa?

Elinizi yıkamayı bilmiyorsanız daha iyi bir dünya beklemeyeceksiniz ki zaten elinizi de yıkamıyor daha iyi bir dünya da beklemiyorsunuz. Beni delirten bu. Yaşamak isteyenlerin burnuna kötü kokular geliyor. Bizleri hayattan ve dünyadan nefret ettirmeye utanmıyor musunuz? Biliyor musunuz içimizden bazıları sizin için “Şunlar ölse de dünya bize kalsa” diye geçiriyordur.

Birgül YILMAZ, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Birincisi, bu dünyada herkese yer var. İkincisi, değişim kaçınılmazdır... Ha, bazıları karınca adımıyla değişir, bazıları zürafa adımıyla! Benim yazımda geçen yabancı kelimeye gelince, onu Euronews Türkçe'den aldım. tekrar kontrol ettim, bu arada, Hürriyet gazetesinde aynı haberi gördüm: Her iki kaynakta da kelime HOTSPOT olarak geçiyor. Google.translate'te anlamına baktım... Türkçe bir çeviri vermiyor. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 29.09.2015 10:24
Cevap :
Karınca adımları yetmiyor demek ki...  29.09.2015 20:31
 

Bence de, Kerim bey; İnsanlar bilimi sevmiyorlar. Eğitim için çaba gösterenler de engelleniyor.

Birgül YILMAZ 
 28.09.2015 15:12
Cevap :
Yüksek sesle söyleyelim o zaman "İnsanlar bilimi sevmiyorlar.  28.09.2015 21:21
 

Koyunlar da kurban edilir elbet. Ankara'dan selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 28.09.2015 11:45
Cevap :
Yine lafı gediğine koydun ablam...  28.09.2015 21:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster