Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '10

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
266
 

BBE! (biri bizi eleştiriyor)

BBE! (biri bizi eleştiriyor)
 

Bu yazı sevgilisi olup hayatını ihmal eden tüm kız arkadaşlarıma ithafen yazılmakta ve kendime hatırlatıcı uyarı niteliğinde saklanmaktadır! Bırakmayacaksın kendini! Salmayacaksın öyle sevgili buldum diye... Manikürünü, dip boyanı, arkadaşlarını ihmal etmeyeceksin! Hele buldumcuk hiç olmayacaksın! “Eskiden çiçeklerle kapıma dayanırdı, şimdi kumanda en yakın arkadaşı” demeden önce dönüp bacağına bir bakacaksın. Sen kılları saldıysan meydana, onun da miskinliğini salmasına laf etmeyeceksin!
Kız kıza eğlencelerinden vazgeçmeyeceksin! Sen değil miydin gece çıkmaların, evde şarap içmelerin, dedikodu soslu kahveye gitmelerin ateşli bir savunucusu? Sen değil miydin, kız kıza bara gitmişlere “aranıyor” muamelesi yapanlara elinin tersiyle çakmak isteyen? Vanminüt, sen, sen değil miydin yoksa? Şimdi sevgilisiz dışarı çıkmayan, arkadaşlarınla çıkmayı ona sormaya çekinen ve hatta o da çıkar da birileriyle takılırsa diye korkan ya da “aman şimdi ne gerek var tatsızlığa” diye düşünen, sevgilisizken sürekli görüştüğün, görüşmeyince özledim diye tutturduğun arkadaşlarını özlemeyen biri mi oldun? Hangisi sensin? Bukalemun musun? Hatta ağır konuşuyorum bak, karakterin yok mu senin?
Başkalarına göre şekillenen biri olmak mı zor, kendin olmak mı zor? Sevgili özveri işidir tamam da, arkadaşlık değil midir? Sevgili şehir dışına gidince ya da işi çıkınca kız arkadaşları aramak ne kadar vefalıca?
Bırakmayacaksın kendini! Bavulun hep kapının kenarında duracak. “Muhtaç değilim sana” demeyeceksin belki ama bunu hissettireceksin. Kimi zaman sırf güç gösterisi adına tabureye çıkıp ampulü değiştireceksin.
Salmayacaksın kendini! Tüm hesapları ona ödetmeyeceksin. Kendini sofraların efendisi hissetmeyecek. Hissetmeyecek ki o olmadan sofraya oturmazsın sanmayacak. Vazgeçmeyeceksin kendinden! Her şey sadece onunla güzel demeyeceksin! O olmadan yaptığın zevklerini ihmal etmeyeceksin.
Sadece ondan bahsetmeyeceksin. Erkeğin en büyük başarısı arkadaşıyla playstation oynarken ya da halı sahada maç yaparken tüm enerjisini oyuna vermek, bunu unutmayacaksın. Kız arkadaşınla eğlenirken sadece ondan bahsetmeyeceksin.
Bir de unutmayacaksın! Evet biliyoruz, o çok farklı ve asla kötü bir şey yapmaz. Ama ondan iki önceki de yapmazdı, öyle değil mi? Anladın sen! Hafızana sahip çıkacaksın!
Sevmeyi ihmal etmeyeceksin! Hiç sevmemiş, hiç güvenmemiş ve hiç hayal kırıklığı yaşamamış gibi güvenip sarılacaksın. Ama ihtimallerin yüzlerce olduğunu, masalların hep mutlu sonla bitmediğini aklının saklı bir köşesinde tutacaksın.

Masada boş bardaklar, kirlenmiş tabaklarla uyandığın sabah ne olacak? O sabah arayacağın birileri olacak. Hem de daha dün konuştuğun biri olacak bu... Öyle sevgili adına dondurucuya konmuş, kalbi soğutulmuş bir arkadaş olmayacak. Aşklar tavsar, dostlar kalır. Belki aşklar da kalır ama... Sen kendin gibi kalmayı başarırsan! Hadi şimdi git, hayatın da aşkın da sevişmenin de tadına var!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 756
Kayıt tarihi
: 25.09.10
 
 

Okuyacaklarınız 26 yaşında, İzmirli, altı yıldır uluslararası bir dergide editörlük yapan, biraz tak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster