Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1244
 

Bebeğin son umudu can yoldaşı

Bebeğin son umudu can yoldaşı
 

Görsel alıntı


Sevabımın, günahımın, kazancımın, yediğimin, içtiğimin ortağı can yoldaşım dostum sana çok uzaklardan İran Mahpushanesinden sesleniyorum.

Bebek Zencani can yoldaşın, dostun kardeşin kapkaranlıkta kalmış, dönüşü olmayan bir yoldadır

Sen, zaman, zaman bana derdin ki gerçek dostlar yıldız gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar. Canım Arkadaşım! 

Hani hep söylerdin, riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşımızla ağlar arkadaşımızla güleriz.

Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş, biz seninle arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız derdin.

Hani bana demiştin, Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız hiç ayrılmayız.

Git dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanındayız  diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla beraberdir diye rüzgârla haber göndermiştin.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın derdin.

Seninle yürekler umutlara gebe olduğundan beri dostluğumuz ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi görev biliriz diyordun.

Hani, bir zaman gelir de yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğin ben he senin yanında olacağım demiştin ya,

Sana hep güvenirim benim can dostum. İşte ben öyle bir gündeyim

Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir.

Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.

Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır.

Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle hep umutlu olmak gerekir diyordun.  

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz demiştin.

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun diyordun.

Oysa ben dostun karanlıkta kalmış, dönüşü olmayan bir yola yolcuyum.

Bildiğin gibi Tahran Devrim Mahkemesi beni“fesat fil arz”, yani “yeryüzünde yolsuzluğu yaymak” suçundan idamla cezalandırdılar.

İran Adalet Bakanı Mustafa Purmuhammedi ise İran devletinin zararı olan 2 milyar 800 milyon doları ödediğim takdirde hakkımdaki idam kararının kaldırılacağını açıkladı.

Sen,benim günahlarımın, sevaplarımın, yediğimin, içtiğimin ortağı can yoldaşım, vefalı dostumsun.

Bebek Zencani bu dar, karanlık ve dönüşü olmayan yolda senin yardımını bekler.

Yeni ve aydın bir ülkesinin damadısın, sevgiye, saygıya, ilgiye ve güvene layıksın. Şimdi bütün gözler sen dostuma çevrilmiş durumda.   

İnsan iş ortağını, dostunu, arkadaşını böyle geri dönüşü olmayan bir yolda yalnız bırakır mı?

İran devletinin zararı olan 2 milyar 800 milyon doların  sen can yoldaşım tarafından ödenmesi ve ben sevabının, günahının, yediğinin, içtiğinin ortağını idam cezasından kurtarmak bir vefa örneği sayılmaz mı? 

İnsan hayatını kurtarmak büyük bir sevap değil mi?  

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok zor Allah yar ve yardımcısı olsun.Çok üzgünüm çok.SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 13.03.2016 21:12
Cevap :
Kıymetli Şennur: Bebeğin son umudu olan can yoldaşı açıklama yaptı,böyle birine yardım etmem imkansız dedi.Bebeğin de umutları tükendi, geri dönüşü olmayan yol göründü. Allah'ın işini kullar bilmez belkide yardımcı olur.Bende sizin gibi üzgünüm. Yapılan haksızlıkların, hırsızlıkların, hukuksuzlukların karşılığı bu beyhude dünyada icra edilince dünya huzur buluyor.Saygılar sunuyorum.Size ve kıymetli evlatlarınıza sağlık ve mutluluk diliyorum.   13.03.2016 21:18
 

Mektubun muhatabı bir basın açıklaması yaparak Zencani’nin ortağı olduğu yönündeki haberlerin asılsız olduğunu, Zencani ile hiçbir zaman ticaret yapmadığını ve İran devleti tarafından kendisine yöneltilen hiçbir suçlama bulunmadığını açıkladı. O nedenle, bizimkinden umut yok, Zencani kendi çözecek sorununu. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 11.03.2016 6:05
Cevap :
Kıymetli Ata Kemal Şahin : Mektubun muhatabı elbette inkâr eder.Her şeyi Allah biliyor.Allah'ın katında basın açıklaması kabul görmüyor.Evet muhatabın açıklamasıyla Bebeğin umutları yavaş, yavaş tükeniyor artık son yolculuğun hazırlıkları başlıyor.Düşenin dostunun olmadığı,böyle günlerde kimsenin kimseyi tanımadığı ayan ve beyan oldu.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum..   11.03.2016 9:41
 

Değerli Mehmet beyciğim, bütün kirliliklerin oluşturulmasına rağmen, yeryüzünde yaşayan iş ve kazanç sahibi her bir birey 1'er dolar verse, 2,5 milyar dolar karşılanmış olur. Yalnız bu ahvalde, o hamiyet sahibi insanların bu erdemli yaklaşımı, vurgun yolsuzlukları ört bas etme, yolsuza sahip çıkarak, bu suça arka çıkma ve özendirme anlamına gelir mi? Affetmek Yüce Yaratanın lütufları arasındadır, ancak bu dünyada da suç cezasız kalmamalı ki, temayülü olan diğerlerinin önü alınsın. Ne diyelim ki, bir yanda kul aklı ve yüreği ile düşünmek ve hak ettiği cezayı vermek,öte yandan merhamet ışığından yürüyerek, affı mağfiret etmek? Dini bütün cebi dolu kardeşlerimizin cüzdanlarına sağlık diyelim. Çözüm ülkemizdeki ortaklarına kalmış. Selam ve saygılarımla. Refik

Refik Başdere 
 10.03.2016 23:23
Cevap :
Kıymetli Refik Başdere: Sizin bu yorumunuz yaşamın gerçeklerini anlatıyor.Hakkı, hukuku, helalı, haramı bilenler sizin gibi düşünürler.Lakin bu dünyayı gerçek, o dünyayı hayal görenler ne hakkı, ne hukuku, ne helalı, ne de haramı bilmezler.Sizin anlatımınızla Bebeğin sayılı günleri kalmıştır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  11.03.2016 14:01
 

İş paraya geldi mi, orada durmak lazım kardeşim, para olunca insanlar yardım etmek şurada dursun, dönek oluyorlar, değişiveriyorlar, dostluk-mostluk hak getite...Bu mektubun muhatabınca ses getireceğine ve öneme alınacağına ihtimal vermiyorum, İran'daki ortak Zencani yakında sallanacaktır çünkü o borç ödenesi bir rakam değil. İşin ilginç yanı, aynı suç İranda idam, ülkemizde suçlu saygın kişi. Esenlik dileklerimle...

Yurdagül Alkan 
 10.03.2016 11:22
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan ; Başımın tacı bacım, neşteri yaranın başladığı yere vurmuştur. Evet, bizde yeryüzünde yolsuzluğu yaymak suçu ekin ekmek, biçmek demektir ki karşılığı takdirdir.Yani Bebek boşuna umutlandı ve yakın bir zamanda sallanacak diyorsunuz. Evet İranın kanunları lastik gibi eğilip bükülmez. Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.Not: Adaşım Sayın Mehmet BURAK'A özel selam ve sevgiler gönderiyorum.   10.03.2016 12:39
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2085
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster