Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
213
 

Bebek Katiline ev yapılıyor...

İmralı giderek Öcalan'ın özel mülkü oluyor. Önce kaldığı özel odanın boyutlarından şikayet etti. Derhal odası büyütüldü. Ardından yanlızlıkdan şikayet etti. Hemen cezaevi büyütülerk yanına beş mahkum dost getirildi.

Şimdi de isterse eşi ile beraber olabileceği yeni bir ev yapılıyor. Pek mümkündür ki yakında adaya bir yat limanı, bir helikopter pisti isteyecektir.

Ama onlardan önce evi bitsin en önce evlenmek isteyecektir. Sonrada eşinin sürekli adada kalmasını...

Yanlış anlaşılmasın helikopter pistini ve yat limanını sevdikleri gelebilsin diye isteyecektir. Yoksa o mahkum sonuçta.

Bu arada adanın yeniden dizayn edilmesini spor alanları oluşturulmasını falan da isteyebilir. Türkiye Cumhuriiyeti devleti de seve seve bütün bunları yerine getirir. Böylesine kıymetli bir mahkuma sahip olmak başka hangi ülkeye nasip olabilir ki?

Hatta ona yeni dizayn edilmiş ordudan en az bir komando taburu koruma amaçlı adada konuşlandırılabilir. Tabii bir de hükümetle yapılan pazarlıklar, toplantılar için bir toplantı binası yapılmalı ve gerektiği kadar memur bu işe tahsis edilmelidir. Böylesine özel bir bebek katili için ne yapılsa azdır değil mi efendim?

Sakın bana abartıyorsun falan demeyin. Daha mütevazi bile davrandım. Kimbilir biz daha ön göremiyoruz ama yakında bebek katili beyefendiyi hükümete bir bakan olarak veya koalisyon ortağı başbakan yardımcısı olarak da görbileceğiz sanırım.

İzmir 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"İmralı" deyince kulağa daha mı sempatik geldiği düşünülüyor acaba? Son dönemde hükümet yetkilileri ve bazı medya mensuplarının bu kullanımı oldukça dikkat çekici. Neden ? Çünkü Öcalan adını duyunca milyarlarca insanımızın öfkesi kabarıyor ve hatta şehit yakınlarının haklı olarak kinleri depreşiyor. Mustafa Bey'in yorumu üzerine düşünmedim desem yalan olur. Kendisi der ki, hapishane intikam yeri değil. O zaman diğer suçlulara yapılmayan pozitif ayrımcılık ya da iyileştirme bu mahkuma da yapılmamalı. Eğer o basit bir suçlu olsaydı konfor ve iyileştirmelerle etkilenip ölüm emirleri vermekten vazgeçme ihtimalini düşündürdük. Zaman ve koşullar suçluların kendinle hesaplaşmasını sağlayabilir. Ancak o ve örgütü basit bir suç çetesi değildir. Kaldı ki o bir simge, bu gün adı öcalan yarın başka bir isim onun yerine gelebilir. Mücadele edilmesi gereken perde arkasından planlanan bölücü idealizmin kendisidir- tüm planlayıcıları ile birlikte -düşüncesindeyim. Saygılar.

Mümine Tayan Coşkun 
 10.02.2013 6:19
Cevap :
Merhaba, Size tamamen katılıyorum. Bir devletin var olma sebeplerinden biri de terör gibi belelerden halkını uzak tutabilmektir. Terörü yokedemeyip hala o koltuklarda oturmaya inat eden yöneticiler en hafif deyim ile terörün yandaşıdır. Saygı ve selamlar...  10.02.2013 18:02
 

Merhaba Osman Bey. Verilen sözler bir bir yerine getiriliyor. Şimdi sıra ülkenin bölünmesinde... Selamlar...

Mesut KARİP 
 09.02.2013 13:33
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Ne güzel, sözünün eri bir hükümetimiz var >((. Saygı ve selamlar..  10.02.2013 15:52
 

Ben sizin gibi düşünmüyorum. Çünkü hapis cezasının amacı intikam almak değil, suçlunun özgürlüğünü elinden almaktır. Kaldı ki Türkiye ne Öcalan'ı asabilir ne de ona işkence yapabilir. O orada kalacaktır. Hapis kaldıktan sonra da 6 metrekarelik bir hücrede mi yoksa 150 metrekarelik konforlu bir evde mi kaldığı o kadar önemli değildir. Aksine ne kadar konfora alışırsa o kadar da bağımlı olacak ve kaybedecek çok şeyi olacaktır. Öcalan'a sizin yazdığınız gibi ev yapılır, bakanlık verilebilir mi bilemem ama konfora alışmış bir mahkumun yeni bebekler için ölüm emri veremeyeceğine eminim. Bu nedenle de hükümetin taktiğini olumlu buluyorum. Varsın biraz daha konforlu bir mahkumiyet yaşasın ama başka bebeklerin canları korunsun. Sizce de bu seçenek daha iyi ve mantıklı olmaz mı? Yoksa inatlaşıp daha bir sürü yeni şehitler mi verelim? Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 08.02.2013 20:39
Cevap :
Merhaba, Bana göre ve dünyanın ülke denebilecek tüm ülkelerine göre teröristle pazarlık yapılmaz. Her ne olursa olsun başı ezilir. Beceremeyenler gider becerecekler gelir. Seçim sistemlerini kendilerine göre yontup, bir de onları manüple edip başta kalanlar bu becerilerini terörü bitirmek değil azdırmak için kullanıyorsa hiç kusura bakmasınlar ama bence onlardan farkları yoktur. Umarım ben yanılırım ama bunların bu Amerikayı yeniden keşfetme sevdaları başımıza olmadık dertleri açacak gibi görünüyor. Saygı ve selamlar...  09.02.2013 12:09
 

Bu bebek katilini Devletin muhatap alması ne kadar doğru. Yanlış..Yanlış...Ama kim dinler.

Erdal Ceyhan 
 08.02.2013 15:12
Cevap :
Merhaba Erdal bey, Birgün dinlemediklerine çok pişman olacaklar. Ama bu millete de olacak. Saygı ve selamlar...  08.02.2013 19:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster