Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '14

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
179
 

Bebeklerde uyku problemi

Bebeklerde uyku problemi
 

Bebekler elbette yetişkinlere göre çok daha fazla uyumak ve böylelikle daha çok gelişmek durumundadır. Dolayısıyla annenin bebeğin ilk doğduğu günden itibaren uyku düzeni ile yakından ilgilenmesi gerekmektedir. Bebekte uyku düzeninin oluşturulması hem onun sağlığı açısından hem de anne ve babanın işlerini programlamaları açısından oldukça önemlidir.


Bebekte uyku probleminin birçok farklı sebebi olabilir. Bebeğinizin altını ıslatıp ıslatmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında beslenmesine özen göstermelisiniz. Yeterince sık aralıklarla ve iyi beslenmeyen bebekte uyku düzeni de bozulabilir. Bunun yanında bebeğinizin hasta olduğunu da fark edebilirsiniz. Bebeğiniz hasta ise ve bu nedenle uyuyamıyorsa onu doktora götürmeniz gerekebilir.

Bebekler Neden Güzel Kokar

Aynı zamanda oda ortamı kapalı olabilir. Havasız olan bir odada, fazla sıcak veya fazla soğuk olan bir odada bebek uyuyamayabilir. Bebekte uyku problemi düş çıkarmasından da kaynaklanabilir. Bu durumda bebekle ilgilenmek, dişlerinin kaşıntısını gidermek için diş kaşıma oyuncakları ya da emzik vermeniz gerekebilir.

Bebeklerin uyku problemlerinin çözümü için elbette her bebeğe uyacak sihirli bir formül yoktur. Öncelikle uykusuzluğun nedenleri konusunda kafanızda net bir sonuca ulaşmanız gerekmektedir. Eğer günlerce uğraşı yine de bebekte uyku probleminin nedenini bulamazsanız bir uzmandan yardım almanız elbette faydalı olacaktır. Ama öncelikle beslenmesine, tuvalet temizliğine, hasta olup olmadığına ve oda ortamına dikkat edin, bebekte uyku düzenini bozmayın ve saatlerini şaşırmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2814
Kayıt tarihi
: 13.01.13
 
 

Tuncay Takmaz 1975 yılında Şişli İstanbul’da doğdu. Bugüne kadar 27 kişisel sergi açtı, çok sayıd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster