Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '13

 
Kategori
Bebek - Çocuk
 

Bebeklerin gelişimini destekleyen uyku seti: Aybi Baby

Bebeklerin gelişimini destekleyen uyku seti: Aybi Baby
 

bebeklerin uykusu


Bebeklerin gelişimini destekleyen uyku seti: Aybi Baby


Sevgili Anne Babalar,


Bebeklerinizin sağlıklı gelişimi için iyi bir bakıma ve gelişimini destekleyecek uyarıcı bir çevreye ihtiyacı vardır. Bebekler zamanın büyük bir bölümünü uykuya hazırlanırken, uyurken ve uykudan uyanırken odasında yatağında geçirir. Bebeklerin beyin gelişimi için odanın dekorasyonu, uyku setinin kalitesi önemlidir.


Bebekler çok hassas olduğu için uyku setinin kumaşı kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Çocuğun yumuşak ve hassas tenine zarar vermemelidir. Bunun yanı sıra renklerin uyumu ve canlılığı da önemlidir. Birkaç yıkamadan sonra renkler akmamalı veya solmamalıdır.


Bu özelliklerinin hepsini hatta fazlasına sahip bir uyku seti markası var: Aybi Baby.
Aybi baby markası sadece kaliteli bir ürün üretmemiş aynı zamanda bebeklerin gelişimini desteklemekte istemiş. Bu amaçla bebeklerin gelişimini desteklen 2/3 boyutlu, müzikli, hareketli cisimlerin bulunduğu uyku setleri tasarlamış. Bu tasarımlarından dolayı 2007 yılında inovasyon ödülünü almıştır. Çocukların beyin gelişiminin % 80’ni 0-3 yaş döneminde tamamlandığı düşünüldüğünde bebeklik döneminde çocukların gelişimini desteklemek daha da önem kazanıyor.

Bu bilinçle Aybi Baby uyku setleri şu özellikleriyle bebeklerin gelişimine destek olmayı amaçlamıştır;


-Musical (Müzikli): Müzik, bebeklerin sakinleşmesini, yatağında geçirdiği ortamdan keyif almasını sağlarken ipini çekerken de neden-sonuç ilişkilerini kavramasına yardımcı olmaktadır.


-3D Applique (2 ve 3 Boyutlu): Üç boyutlu cisimler, bebeklerin hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olmaktadır.


-Moving Parts (Hareketli): Hareketli cisimler ise bebeklerin motor aktivitelerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.


-Handmade (El Yapımı): El işlerimizi yapmak için ihtiyaç sahibi kadınlarımıza ulaştık. Böylece kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirme çabalarını desteklemeye çalıştık.

Aybi Baby markası bebeklerin gelişimini geliştirmeyi amaçlarken aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi değerinde bir uygulamaya da imza atmıştır. Aybi Baby bebek setlerinin bebeklerinin gelişimini desteklemeyi amaçlayan özellikleri (el işleri) çalışmaya ihtiyacı olup çalışamayan ev kadınları tarafından kendi evlerinde yapılmaktadır. Böyle Aybi Baby ekonomik sıkıntılar yaşayan ailelerin ekonomilerine katkıda bulunma şansı yakalamıştır. Aldığınız her Aybi Baby bebek uyku setiyle sizde bu sosyal sorumluk çalışmasına katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda Aybi Baby markası bebeklerin gelişimine daha fazla katkıda bulunacak ürünler geliştirmek için alandaki çalışmaları takip etmekte ve alanın uzmanlarıyla birlikte çalışmaktadır.  Daha fazla bilgi için  www.aybibaby.com

Bebeğinizin gelişimini destekleyecek bir bebek odası hazırlamanız dileğiyle,

Uzman Pedagog Sevil Yavuz
Çocuk, Ergen ve Aile Psikolologu
Öğretim Görevlisi, Oyun Terapisti

Parenting Skills & Counseling Center
www.pedagogsevilyavuz.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 244
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2587
Kayıt tarihi
: 02.07.10
 
 

Dr.Sevil Yavuz- Pedagog & Klinik Psikolog | Oyun Terapisti | Akademisyen | Köşe Yazarı | | Boğaziçi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster