Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
973
 

Bedenimiz hazır mı?

Bedenimiz hazır mı?
 

Gün başlangıcında melekler dağılırlar evrene, konuk olurlar hiç ummadığınız evlere. Aşklar, umutlar ve yeni heyecanlar dağıtırlar isteyene. Tanrısal enerjilerle misafir olurlar kapısı açık bedenlere. Derler ya onun için fazla geç kalmayın gideceğiniz yerlere. Bunun içindir ki açık olsun kapılarınız, temiz olsun bedenleriniz habersiz gelecek umutlara, aşklara, sevgilere ve onu sunacak rehberlere.

Eğerki içinizdeki eskimişliği, kıyıda köşede ölmüş hücre artıklarını, birikmiş sıkıntı kalıntılarını atmak ve yeniden başlamak istiyorsanız, iskelenize kutsal rehberlerin demir atmasına müsait hale getirin kendinizi. Nasılmı? Çok basit, ruhunuzu ve bedeninizi temiz tutun. Güne başlarken o gün hayatınızın en kutsal aşkı ile tanışacakmışsınız gibi heyecanlı, yaşamınız boyunca dilediğiniz isteklerinizin gerçekleşeceği bir güne başlıyormuş gibi kıpır kıpır. Sizi bilmediğiniz ve görmediğiniz yerlere götürecek bir geminin yolcusu gibi hazırlayın güne.

Beden temizliği ruh temizliğinin evi gibidir. Yataktan kalkar kalkmaz yapılan banyo insana başlayacağı günde enerji ve zindelik kazandırır. Daha sonra devamlı insanların gözü önündeki, ellerimiz, tırnaklarımız, yüzümüz, gözlerimiz ve görünmeyeceğini sandığımız yerlerimizin temizliğini yapalım. Evet yanlış duymadınız görünmeyeceğini sandığımız yerlerin temizliği dedim. Bunu kastederken hiç ummadığımız şekilde karşımıza çıkacak güzel bir hatun ya da yıllardır rüyalarımızı süsleyen beyaz atlı prens değil bahsetmek istediğim. Bu da mümkün tabiki. Ama asıl bahsettiğim, aniden bir yerimize sancı girebilir, bir yerimiz kesilebilir ve aniden hastaneye gitmek zorunda kalabiliriz. İşte bunun içindir ki güne başlarken ruhumuzun temizliğinin yanında bedenimizin hatta çamaşırlarımızın, temizliğine de önem vererek, güne her türlü sürprize hazır olarak başlamalıyız.

Sadece kadınların değil, erkeklerinde en az kadınlar kadar kendilerine bakmaları hatta hormonal bakımdan daha tüylü varlıklar oldukları için kötü kokmamak için vücut bakımına daha bir özen göstermeleri gerekmektedir. Ben küçükken babamın sabah kalktığını evin içini saran mis gibi limon kokusundan anlardım. Tıraştan sonra avucunun içine yarım limonu sıkar hem yüzüne hemde saçlarına sürerdi. Dakikalarca aynanın karşısında eski Amerikan aktörleri gibi saçlarını arkaya doğru tarayıp şekil tutturmaya çalışırdı. Bahsettiğim yıllar, Necipbey Briyantinlerinin hakim olduğu, saç jölesinin pek bilinmediği yıllardı.Yoklukla geçen çocukluğumda bile, babamın temizliği ile limon kokusuyla aklımda kalabilmesini anlatmamın nedeni vücut bakımının ve temizliğinin fazla servet gerektirmediği inancında olmamdır.

Öyleyse yarın konuk edelim mis gibi kokan bedenlerimize beklediğimiz umutları, sürpriz aşkları, yaşanmamış değişik anıları. Bize de uğrasın tanrının kutsal melekleri çekinmeden. Ağırlayalım onları başımızın üstündeki menekşe rengi taç çakramızda. Sonra oda oda dolaştıralım onları. Sevginin yeşili olan kalp çakrasında bir çay ikram edelim ve en gizli odamız olan portakal rengi kök çakrasından uğurlayalım tanrının ruhsal dansıyla.

Metin Özkaya/ medyum

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Temizlik önce düşünce ve yüreğimizde sonra da çok hoş olarak ifade ettiğiniz gibi bedenlerimizi tertemiz tutup, güzel kokmamız gerektiği... Bende " Koku " diye adlandırdığım bir yazı yazmıştım, okuyup yorum gönderirseniz çok mutlu olacağım. Size limon kokulu, cennet kokulu, melek kokulu bir yaşam ve mutluluklar diliyorum. Hepimizin çok güzel kokmamız dileğiyle. Sevgiyle kalın!

Tanju 
 25.02.2007 10:19
Cevap :
Böylesine güzel kokularla gelen yorumu cevapsız bıraktığımı farkettim. Özür dilerim. Ne güzel anlatmışsınız limon kokulu cenneti. Sevgiler gönül dostum  20.05.2007 18:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3135
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster