Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '12

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
1662
 

Bediüzzaman ve Atatürk Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişilerdi

Bediüzzaman ve Atatürk Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan kişilerdi
 

Bediüzzaman Atatürk'e yazdığı mektupte ona "İslam Alemi kahramanı paşa hazretleri" diye hitap etmişti.


Bediüzzaman yaşadığı dönemde İslam’ın güzel ve bereketli tohumlarını kalplere yerleştirerek bu tohumların filizlenmesine vesile oldu. Çok büyük bir gayretle, dehşetli zorluklara göğüs gererek Kuran’ı tebliğ etti. Onunkisi öyle salih, öylesine ihlâslı bir çabaydı ki, Bediüzzaman en zor şartlarda bile davasından vazgeçmeyerek tüm Müslümanlara örnek olmuştur. Kendisi buz gibi soğuk, taştan evlerde ve hapislerde ihlâsla yazdığı Risalelerde hep kendisinden sonra gelecek olan mübarek şahsı, Hz. Mehdi’yi müjdelemiştir. Bedüzzaman’ın Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayacağı hadislerde şöyle bildirilmiştir:

Doğu tarafından birtakım insanlar çıkıp, Hz. Mehdi’nin saltanatını hazırlayacaklardır. (El-kavlu’l muhatasar fi alamet-il mehdiyy-il muntazar, Hadis no 17)

Hadiste  “Doğu tarafında birtakım insanlar çıkıp Hz. Mehdi’nin saltanatını hazırlayacaklardır.” Diye bildiriliyor, Bediüzzaman ne diyor? “Mehdi’ye zemin hazırlıyorum” diyor. Bir de diyor ki, “Siyaset, diyanet ve saltanat aleminde” diyor, “Mehdi, üç görev yapacak”. Hadis ne diyor, “Hz. Mehdi’nin saltanatını hazırlayacaktır” diyor. Bediüzzaman ne diyor, “Ben ona, onun saltanatına zemin hazırlıyorum” diyor, “ortam hazırlıyorum” diyor. “Siyaset, diyanet ve saltanat aleminde hizmet edecek” diyor. Bediüzzaman’ın dediğinin aynısını Peygamberimiz söylemiştir. Peygamberimiz’in sözünün aynısını da Bediüzzaman söylemiştir, çünkü hadislerden alarak konuşuyor Bediüzzaman.

Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan diğer kişi de yobazların kökünü kurutup insanları hak dine, Kuran’a yönelten Atatürk olmuştur. Bu iki mübarek insan yaptıkları hizmetlerle Hz. Mehdi’nin önünü açmışlardır. Atatürk olmasa şimdi yobazlar etrafı saracak, din hurafelere boğulacak ve Hz. Mehdi rahat bir şekilde tebliğ yapamayacaktı. Bediüzzaman olmasa da dinsizlik ve ateizm her yanı saracak, insanlar Kuran’dan tamamen uzaklaşacaklardı…

Kaynak: mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/

Blog sayfam: birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Saidi Nursi'yi ve Mustafa Kemal Atatürk'ü aynı zeminde buluşturan güzel bir yazı yazmışsınız. Ben Atatürk'ün Allah tarafından bu topraklara ve Türk Ulusu'na (aslında tüm mazlum halklara örnek olsun diye de)gönderdiği "seçkin" bir insan olduğunu, kendisinin de bu görevin bilincinde yaşadığını düşünüyorum. Yaklaşık 10 yıl önce ilk kez Said'i Nursi'nin "Meyve Risalesi"ni okumuştum. İlahiyatçı kuzenim aracılığıyla tanıdığım bu din büyüğünün gerçekten inançlı, takva sahibi, iyi bir müslüman olduğuna inanıyorum. Bazı çevrelerin onu kendilerine mal etmeye çalışması da beni rahatsız ediyor.

Gülçin Erşen 
 17.01.2012 9:36
Cevap :
Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Asıl Atatürk'ün vasiyeti açıklanınca onun ne kadar ileri görüşlü, dinine ve miletine nasıl bağlı olduğu, Türk İslam Birliği'ni istediği ortaya çıkacak. Bediüzzaman ise gelmiş geçmiş en büyük İslam alimlerinden biridir. Samimiyeti ve mükemmel ahlakı ile hepimize örnektir. Saygılar, hürmetler  17.01.2012 13:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2311
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster