Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
4019
 

Bekar kadınlar

Bekar kadınlar
 

40 yaşına gelmiş boşanmış ya da hiç evlenmemiş bekar Türk kadınları evlenmek isteyebilirler bu da çok normal. Ama mutlaka evlenmeliyim yoksa mutlu olamam saplantısından kendilerini mutlaka kurtarmalılar. Toplumun evlenmeyen kadın normal değildir evde kalmıştır biçiminde irrasyonel inancına ve baskısına boş vermeyi başarmalılar. Çocuk sahibi olmayı istemek annelik iç güdüsü olmak normal. Ama çocuğu olmayan doğum yapmamış kadın tam kadın değildir gibi saçma bir toplumsal inancı umursamamaları gerekir. 

Genel olarak 40+ bekar kadınlar aynı yaştaki evli kadınlardan sanat,iş, bilim, spor, sosyal etkinlik, sohbet konuları ve kalitesi, arkadaşlık konularında evli kadınların çoğundan çok daha yaratıcılar. Bu yönlerden topluma evli kadınlardan çok daha faydaları var. Çocuk doğurmak ve yetiştirmek, aileye, kocaya bakmak insan neslinin devamı için çok önemli bir işlev. Ama bunu yapan yeteri kadar kadın var. Evli kadınların çoğu bekar kadınların yaratıcı ve topluma faydalı oldukları konularda onlarla boy ölçüşemiyorlar. 

Bir kadının bir erkekle uzun vadeli mutlu ve sağlıklı aşk, hayat arkadaşlığı ve cinsel ilişki yaşaması için illa da evlenmesi gerekmiyor. Toplumun değer yargıları evlenmeden birliktelikleri hoşgörmüyor olabilir. Ancak bekar kadınlar toplumun saçma sapan değer yargılarına dayanan baskılarını kolay olmasa da umursamamayı başarmalılar. Bekar kadınlar Özgüvenlerini geliştirmeli ve neden hala bekarım diye düşünmeyi bırakarak kendilerini hırpalamamalılar. Türkiye'de bunu başaran iyi eğitimli, kariyer sahibi çok sayıda bekar kadın var. Evli kadınlar gibi onlar da toplum için çok değerli ve gerekliler. Kadının toplumdaki rolünü sadece annelik ve kocaya eşlik yapmak olarak görmek dar ve ilkel blr zihniyetin ürünüdür. Tekrar ediyorum sanat, sosyal etkinlik, arkadaşlık, sohbet ve blr çok konuda çoğu bekar kadın çoğu evli kadından çok çok üstün. Bunun farkında olmalı ve değerini anlamalı tatlı canlarını üzmemeli ilkel toplumsal baskıları umursamamalılar. Türkiye'de bekar kadın olmak zor derler. Düzeltirim Türkiye'de kadın olmak zor bekar da olsa evli de olsa. Tek fark evli kadınlarla bekar kadınların karşılaştıkları zorluklar farklı. Yoksa evlenince toz pembe bir dünya yok sadece zorlukların niteliği değişiyor. Bekarlıktan kurtulmak için can atanların dikkatini buna çekerim.


Geçen gün internationsdan bir grup olarak Fenerbahçe'de çimler üzerinde elde biralar sabahın erken saatlerine kadar sohbet ettik. Yaş ortalaması 45. Kadın – erkek ilişkileri konuları açıldı. Kızlardan biri " burdaki kadın ve erkekler hepimiz bekarız. Why do you think we fucked up ?" Dedi. Yani ne kusur ettik te hala bekarız ? İşte sorun bu düşünce tarzında. Bekar olmayı blr kusur,başarısızlık hatta kabahat olarak görüp kendini ya da karşı cinsi suçlamak. Evliliklerin yüzde 90'ınının mutsuz olduğu şu dünyada belki de evliliği obsesyon derecesinde amaç haline getirmekten vazgeçmeyi düşünmek gerekiyor.

Rasih Bensan 
22 Temmuz 2014

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 368
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 2184
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster