Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '11

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
1024
 

Bekaret kemerinden namus bağına!

Bekaret kemerinden namus bağına!
 

www.milliyet.com.tr


Malum bugün sevgililer günü. Artık bırakın sevgilileri, eşler bile bu özel günde hediye bekliyor. Bu yıl sevgililer gününün en gözde hediyesi tek taş pırlanta olarak göze çarpıyor. Ama seven için bir gül de fazlasıyla yeter. Ama yine de gül almaya zamanı olmayanlar için aşağıya bir link yazayım. O linke tıklarsanız, sevgililer gününde hiç para harcamadan da sevgilinizi mutlu edebilirsiniz.

http://www.worldcard.com.tr/askolsunvadaa/

******

Sevgililer günü nedeniyle bazı kuruluşlar etkinlikler yapıyor. Tüketimi arttırmak için özel hediyeler, kampanyalar gibi. Show TV de Cumartesi akşamı Sevgililer günü hatırına program akışı içersinde bir film yayınladı. Filmin adı ise "Sevgililer günü katliamı". idi. Seri cinayet ağırlıklı bu filmde en çok dikkatimi çeken oradaki bir replikti.

Genç kız delikanlıya sevgililer günü hediyesi veriyor. Delikanlı "Ama ben sana hediye alamadım" diyor. Kız "Senin hediyen karnımda" diyor. Sevgililer günü hediyesi olarak kendisini hamile bıraktığını anlatıyor.

Sevgilisini hamile bırakmak nasıl bir hediye olur onu bilmem ama, bir kadının kocasına "Sevgililer gününde bana ne hediye alacaksın hayatım?" sözüne verilecek şöyle bir cevap nasıl olurdu? "Hayatım, sevgililer gününde seni sevgilimle tanıştıracağım." gibi.

******

Dün bazı gazetelerde küçük bir haber vardı. Haber şöyleydi:

İngiltere' de Lucinda adlı bir kadın kocasını aldatınca bunun ikinci defa olmasını engelleyebilmek için “Namus Bağı” adını verdikleri bir alet üretilmiş. Bir kadın eşinden uzaktayken, bir başka erkekten etkilenirse, alette bulunan gizli bir mikroçip bunu ciltteki nemin artmasından algılıyor ve kocasına ya da sevgilisine cep telefonu mesajı gönderiyor. Böylece erkekler, sevgililerinin ya da eşlerinin kendisini aldatıp aldatmadığından haberdar oluyor ve iş gezisine gittiklerinde akılları evde kalmıyor.

Bu durumda namus bağı tarihteki bekaret kemerinin gelişmiş hali oluyor. Yalnız arada bir fark var. Bekaret kemerinde anahtar olmadan işlev tamamlanamıyor. Ama namus bağında cep telefonuna mesaj geldiğinde iş bitmiş oluyor.

Şovalyelerin gözüpek olduğu eski zamanlarda bu şovalyelerden biri Haçlı seferlerine çıkmaya karar verir. Yola çıkmadan önce kahyayı yanına çağırır:

"Haçlı seferlerine katılacağım. Karımın bekaret kemerinin anahtarını sana veriyorum. Sana güveniyorum. 10 yıl içinde dönmezsem anahtarı kullanabilirsin."

Şovalye, tozlu yollara revan olmadan önce dönüp son bir kez şatosuna bakar. Birden kahyanın, bağırarak nefes nefese şatodan dışarı çıktığını görür.

" Durun! Durun! Majesteleri. Oh, iyi ki size yetişebildim. Yanlış anahtar vermişsiniz."

******

Sevgililer gününün başlangıcı o kadar gerilere kadar gitmiyor ama, eğer o günlerde kutlama yapılsaydı erkekler karılarına bekaret kemeri hediye ederler miydi acaba? Belki İngiltere'de namus bağı hediyeler arasına girmiştir. Kimbilir?

******

270 yılında Roma imparataroru Claudius bekar erkeklerin evlilere göre daha iyi savaştıklarını gözlemleyerek askerlik çağındaki erkeklerin evlenmesini yasaklamış, Aziz Valentine ise bu yasağa karşı çıkarak çiftleri gizlice evlendirmenin cezasını hayatıyla ödemişti.

Şimdi aklıma bir şey geliyor. Arada resmi nikah olmadan çiftleri evlendiren, özellikle kuma şeklinde ikinci, üçüncü eş için nikah yapan imamlar için bir ceza düşünülemez mi?

Neyse bu konuda daha fazla bir şey yazmayayım. Malum bugün kandil ya.

Mevlid kandiliniz mübarek olsun efendim..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erol bey elinize sağlık. Günün mana ve ehemmiyetini açıkça belirten yazınızı çok beğendim. Sizin de geçmiş kandiliniz mübarek olsun. Ve selamlar tekrar.

Sokrates 
 18.02.2011 13:02
Cevap :
Teşekkür ederim sayın Sokrates. Ben de sizin geçmiş kandilinizi kutlar, sağlıklı günler dilerim. Selamlar....  18.02.2011 17:39
 

Dolu dolu bir yazı olmuş Erol Bey, ve çoğu yerde de beni çok gülümsetti, teşekkür ederim bu güzel paylaşım için.. Sanırım ikili ilişkilerde, aradaki güven azaldıkça ve hatta yok oldukça, kemer memer gibi tuhaf icatlar ortaya çıkıyor, saçmalıktan başka nedir ki bunlar :) Çiftler arasında gerçek sevgi ve güven bağı varsa, isterse biri dünyanın bir ucunda diğeri de diğer ucunda olsun, yine de gönülleri huzurlu ve rahattır, öyle olması gerekir. Geçmiş kandilinizi kutlarım. Sevgilerimle.

Mor Okyanus 
 15.02.2011 19:53
Cevap :
Merhaba Sibel hanım,
İkili ilişkilerde kişiler evlenmeden önce birbirlerini iyi tanımalıdırlar. Eğer karşılarındaki kişi çok kıskanç biriyse evlenmeden önce birkaç kere düşünmelidirler. Çünkü son pişmanlık yarar sağlamaz. Çünkü güven ve saygı sevgiden de önce gelir. Sevgiler....  15.02.2011 23:18
 

Mevlit kandili, sizin de kandiliniz mübarek ve dualarınız kabul olsun inş. Sevgi, değerli ve yüce bir kavram...Sevgi, gönüllerde, kalplerdedir. Hediye gelmese de, gitmese de, gönülden gönüle hissedilmesi yeterlidir. Sevgiye saygı da çok değerlidir. 365 günün bir günü, sevgiye ayrılması aslında dış kaynaklı sektörel bir uygulama . Bu günde hediyeleşmelerin, piyasaya canlılık getireceği düşünülür. Namus konusu ile ilgili diiyeceğim odur ki: namus kişinin vicdanındadır. Diğeri istediği kadar yasaklamalar getirsin, namus, kişinin kendi iç benliğindedir...Güzel bir yazıydı, tebrik ederim, selamlarımla...

Yurdagül Alkan 
 14.02.2011 19:12
Cevap :
Yurdagül hanım, siz sevgi sözcüğünü en iyi bilen ve etrafınıza da bunu aşılayan bir kişisiniz. Yazı ve yorumlarınızda bu olguyu her zaman görmek mümkün. Namus konusu vicdanlarda olmasına rağmen, ülkemizdeki namus temizleyicilerinin azımsanmayacak sayıda olması da toplumumuzun yüz karalarındandır. Ben de sizin kandilinizi kutlar, sevdiklerinizle birlikte sıhhatli ve huzurlu günler dilerim. Saygılar, selamlar....  15.02.2011 12:50
 

Merhabalar...Sevgili EROL beyciğim...! Çok çok güzel :-)) www.worldcard.com.tr/askolsunvadaa/ Sayenizde bende nasibimi alıp, ev ödevimi yaptım.. :-))) **** SÜPER &&& SÜPER *** Elbetde yazınızda, **** SÜPER &&& SÜPER ***.... Sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar... ADANA'dan... İSTANBUL'a.. :-)) NK-ADA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 14.02.2011 18:59
Cevap :
:) O linkte gönderilen mesaj ve içindekiler alan kişi üzerinde sürprizli ve olumlu bir etki yaratıyor. Ben o linki yazıma katmadan önce test edip, onayladıktan sonra paylaşmaya karar verdim. Beğeniniz için teşekkürler Necip bey. Saygılar, selamlar.....  15.02.2011 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3289
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster