Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
2276
 

Bekilli'deki ateşli bir gen korgen

Bekilli'deki ateşli bir gen korgen
 

Uzun upuzun bir aradan sonra yazacaklarımın daha doğrusu yazmayı planladığım onca etkinliğin röportajın altında ezilmeye başlamıştım ki kardeşimin bilgisayarı imdadıma yetişti. Bekilli şarap şiir festivali, Kuşadası öykü şiir günleri ve bu arada Milliyet Blogcuların İzmir buluşması şimdi de Akbük'te çevre ve kültür derneği. Bu kadar kısa sürede onca değerli dostla tanışıp pek çok konuda fikir alışverişleri yapmak, çekilen fotoğraflar filmler... Aman Tanrım hepsinin altında ezildikçe neredeyse Kafka'nın böceğine dönüşeceğim gibi geliyor...

Önceliği Bekilli'deki genç dostlarımdan oluşan ROCK grubuna vermek istiyorum. Şiiri şaraba bandığımız bu güzel festivalin son akşamı müthiş bir olay yaşadım. KORGEN adlı, ilçedeki yüksek okulda eğitim gören gençlerden oluşan çok yetenekli bir rock grubunun konserini çektim amatör kameramla. Hem de ne çekim. Konser tam 3.5 saat sürdü. İlçe gençlerinin konsere ilgisi de muhteşemdi. Çekim yaparken kendimi sahnenin bir kenarında onların bir parçasıymışçasına genç ve enerjik hissederken ertesi sabah yarım gün baş dönmesiyle yatağa çakılı kaldım. Bu işler bana göre değil 20 yaş filan daha gençken neden bu kameram yoktu ve neden bu festivaller de yoktu diye epeyce hayıflandım.

Sonra çektiğim konseri izledikçe pek de kötü çekmediğimi ve bir lastik topmuşçasına yerinde duramayan KORGEN grubu solisti Volkan'ın mimiklerini bile saptayan güzel görüntüler yakaladığımı görüp gururlanmaya başladım. Tam o sıralarda sevgili Volkan'dan bir ileti aldım. Bekilli festivalinin düzenleyicilerinden Tuncer Mankır Beyden e-mail adresime ulaşarak bana teşekkür eden son derece nazik bir mektuptu. Hem de grup hakkında bilgiler vardı. Bu güzel gençleri sizlere de tanıtmak istiyorum Volkan'ın sözcükleriyle:

"Grubumuz 2006 yılının şubat ayında kurulmuştur, hepimiz Pamukkale üniversitesi Bekilli meslek yüksek okulu öğrencileriyiz.2006 yılında üç konser verdik 2007 yılı ocak ayında bir konser verdikten sonra çeşitli nedenlerden dolayı çalışmalarımıza ara vermiş ve grubun davulcusu Bergün ile bascımız Ferhat arkadaşlarımız gruptan ayrılmıştır.Ardından grubumuz 2007 mart ayında Elektro gitarda Yusuf SALBAŞ ve Davulda Sercan ŞEN arkadaşımzın katılımıyla yenilenen haliyle tekrar toplanmıştır.Büyük bir çaba ile Sercan arkadaşımızın ahşap evinin kullanılmayan bir odasını yorgan, karton ve straforlarla izole edip stüdyo yaptık, ardından belediyeden temin ettiğimiz müzik aletleri, kabin ve amfilerle stüdyo çalışmalarına başladık.Bu şekilde okul tatili Haziran ayına kadar üç konser verdik.Ara tatilimizde memleketlerimize dönmeyip stüdyomuzda sürekli çalışma yaptık.Haziran ortasında Denizli merkez kampüse yaz okuluna gittik, ilk olarak denizlinin yerel kanalı DRT'de (denizli radyo televizyon) bir sabah programında canlı yayına çıktık.Ardından birkaç cafe ve barla anlaşıp Bekillideki aletlerimizi Denizliye getirerek bu mekanlarda çalmaya başladık.Son olarak 2007 Bekilli şarap festivalinin cuma ve pazar akşamı sahnedeydik...

Grubumuz dört kişiden oluşuyor, Vokal ve ritim gitarda ben Volkan BİLİŞ 1984 doğumluyum, memleketim Ordu, Fatsa.Bas gitarda Murat TANRIVERDİ arkadaşımız 1986 doğumludur aslen Elazığlı olup Marmaris'te yaşamaktadır, Elektro gitaristimiz ve geri vokalimiz Yusuf SALBAŞ arkadaşımız 1988 doğumlu olup Aydın, söke de yaşamaktadır ve son olarak Grubumuzun davulcusu Sercan ŞEN arkadaşımız 1986 doğumludur Balıkesir Gönen'de yaşamaktadır..Şuan Yabancı ve Türkce toplam 86 parçalık repertuarımız var bu parçaların içinde beş tanesi bizim bestemiz olmak üzere üç tane de cover'ımız bulunmaktadır.Tarz olarak Rock ve Rock'ın çeşitlerini yapmaya ve çalmaya çalışıyoruz.Grubun adı KOR:Ateş GEN: ise vücut geninden gelmektedir yani ateşli bir gen KORGEN :)

Bizim dışımızda bize maddi ve manevi olarak emeğini esirgemeyen Bekilli Belediye Başkanımız sn Yaşar Halil YİĞİT olmasaydı KORGEN olmazdı, ve KÜP şarapçılıktan eski bateristlerden Sn Baki abi bize emektar davulunu verip ilham kaynağı olmasaydı yine biz yola çıkamazdık.Tabiki birde Tuncer MANKIR abimiz sağolsun stüdyo izolasyonu için ondan aldığımız karton kutuları unutamayız.Ve son olarak Sn piyanist Nihat GÜNAY abimiz çok kahrımızı çekmiştir.Şuan benim ve murat arkadaşımın okulu bittiğinden dolayı gruptan biraz uzaklaşmak zorunda kaldık, çünkü hayatın gerçekleri ve maddiyat söz konusu.imkanımız oldukça elimizden geleni ve grubumuzu yaşatmaya çalışacağız.Verdiğimiz onca emek var.Evet biz amatör bir grubuz farkındayız ama kendimizi geliştirmek ve sanatımızla topluma örnek bireyler olmak istiyoruz.Sanatla hayatta bazı şeylerin aşılacağına inanıyoruz.Ama olmazsa da yapılacak pek bişey yok çünkü burası Türkiye kim istediği mesleği yapıyorki? "

Bu yetenekli ve çalışkan gençlerin oluşturduğu rock grubunun yaşamasını tüm kalbimle diliyorum. Bu grubun yani Bekilli ilçesinin grubunun yaşaması bir anlamda ilçede işlerin iyi gitmesiyle de ilgili. Umarım ve dilerim ki şarapçılık konusunda bir liralık yerli şaraba 3.5 lira ÖTV konusunda ısrarcı olanlar bu ısrarın sadece bindikleri dalı değil orada yaşayan tüm insanların mutluluk ve refahını da alıp götüreceğini göremeyecek kadar gözlerini gerçek yaşama kapatmamış olsunlar.

Bu arada KORGEN grubunun bir web sitesi de olacakmış yakında. İlgilenenlere adresini veriyorum. http://www.korgen.biz/

Tatil dönüşü belki de benim amatörce çektiğim konserden bölümler izleyebilirsiniz belli mi olur. ... Sevgiyle ve umutla kalın.

Not: Bekilli festivali ile ilgili bağlantı için aşağıdaki adrese ulaşabilirsiniz. Radyosu da var.
www.lavaracı.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazın bana ne düşündürdü biliyor musun?
Ne kadar çok yetenkeli gençlerimiz var.
Değerlerini bilmeliyiz.
Sevgilerimle canım, güzel bir paylaşımdı.

Özlem Akaydın 
 27.09.2007 19:49
Cevap :
Haklısın sevgili Özlem. Aslında çok güzel parçalar çaldılar tam 3.5 saat boyunca. Yabancıların olanakları bu çocuklarımızda olsa...Sevgiyle selamlar  27.09.2007 22:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1318
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinlikle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster