Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1045
 

Beklemeyeceğiniz günler

Beklemeyeceğiniz günler
 

Zaman geçsin diye bekle, zamanı gelsin diye bekle.


İçinde bulunduğumuz üçüncü boyutta durmasına engel olamayacağımız zaman o kadar kıymetli olmasına rağmen kaçımız gerçekten gereken önemi veriyoruz zamanımızı nasıl geçirdiğimize. Zaman geçirmek demek hayatı geçirmek demek. Zaman geçerken en önemli şey mutlu olmak değil mi, her şeyi mutlu olmak adına yapmıyor muyuz? İşte an’da yaşamanın önemi burada kendini gösteriyor. An’da kalabildiğinizde zaten mutlusunuzdur. Geçmiş bitmiştir, gelecek zaten henüz yoktur, sadec o an vardır. Geçmişi bırakabilsek de geleceği bırakmak bazen çok daha zor oluyor. Sürekli bir şeyleri beklemekle geçiyor ömür. Beklemekle tüketilmiş yaşanmamış ömürler..

Beklemekle ilgili bir  yazı ile beklemeyeceğiniz günler dilerim hepinize…

“Zaman geçsin diye bekle, zamanı gelsin diye bekle. Anlatmak için bekle, anlaşılmak için bekle. Bulmak için bekle, bulunmak için bekle, buluşmak için bekle. Başlasın diye bekle, bitsin diye bekle. Sabahı bekle, geceyi bekle, baharı bekle, yazı bekle, yarını bekle, yeni yılı bekle. Daha iyisi için bekle, daha yenisini bekle. Sabırdan bekle, çaresizlikten bekle, panikle bekle, vazgeçerken bekle. Plan yap bekle, hayal kur bekle. Değişsin diye bekle, dönüşsün diye bekle. Bir bekle, iki bekle.

Hayat geçsin önünden geçip gitsin, sen bekle.

Icarus”

 

Esra Eray 

Spiritüel Yaşam Koçu & Nefes Koçu & Reiki Grand Master/Teacher & Akaşa & Kişisel Gelişim Danışmanı & Şifa Terapisti & Telkin Terapisti & Sembol İletişim Uzmanı & İnsan Kaynakları Uzmanı

hayatrehberleri@gmail.com 

İşiniz su gibi rast gitsin, yolunuz su gibi aksın, hayatınız su gibi ferah olsun, ışığınız bol olsun

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynı fikirdeyim de fikirleri yazmak olmasını istediklerimizi yazıp söylemek yaşamaya benzemiyor beklemeyip ne yapacağız ki ben de hep ertele ertele nereye kadar derim ee gel de erteleme şartlar ne olacak ? :)

Tülay EKER 
 12.06.2014 16:08
Cevap :
Evet bazı şartları hemen değiştirmek elbette elimizde değil, ancak içinde bulunduğumuz anın kıymetini bilip tadını çıkarmaya da engel yok değil mi. Biraz akışta olma gerekiyor, biraz oluruna bırakmak. Aksi halde bugünü gelecek için yaşamayı unutur, henüz gelmemiş günü yaşamaya başlarsak bir bakarsınız beklemekle bir ömür geçmiş  13.06.2014 20:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 770
Kayıt tarihi
: 19.03.13
 
 

Spiritüel Yaşam Koçu & Nefes Koçu & Reiki Grand Master/Teacher & Akaşa & Kişisel Gelişim Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster