Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '17

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
393
 

Beklenen Gençlik

Beklenen Gençlik
 

 
Tarih boyunca, imanlılar ile imansızlar çarpışmakda, kuvvetli, çalışkan olan, galip ve hakim olmakda, inançlılarını, düşüncelerini yaymaktadır. Bu çarpışma, harb vasıtaları ile, dövüşerek olduğu gibi, propaganda ile, neşr yolu ile de yapılmaktadır. İmansızlar, alçakca ve açıkca iftira etdikleri gibi, müsliman şekline girerek, din adamı görünerek, İslamiyyeti içerden yıkmağa çalışıyorlar.
Hayatlarını Din-i İslam'ı yok etmeye,yıkmaya adamış olan imansızlar, sürekli düşünerek, çalışarak, haince planlar kurarak Müslümanları inançlarından uzaklaştırmaya veya inançlarını bozmağa (İslamiyyet'e ekleme, çıkarma yaparak) çeşitli vasıtalar ile neşr yolları(sinema,tiyatro,kitap...) ile oyuna getirmeye, imanlarını kaybettirmeye ve zayıflatmaya uğraşmaktadırlar. Bu yaptıklarını kendi kitaplarında, kendi adamları açıkça yazmaktadır.
Mesela, gizli ve aşikar şekilde, içki, kumar,zina, domuz eti ve spor kulüplerinin birbirleri ile kavgalarını yaygınlaştırmaya çalıştıklarını Hempher adlı İngiliz Casus'u itiraf etmektedir. Bu casusun, imansızların 1000 sahifelik devlet sırrı diye ithaf ettikleri kitapta yazan, müslimanların şu hasletlerini bozmalıyız diyerek madde madde sıraladıklarını ve bu maddelerden 21 tanesini ''İngiliz Casus'un İtirafları'' kitabının altıncı faslında bulabilirsiniz.
İmansızların bu çalışmaları, gayretleri netice vermeye başladığını anlamak için sokaklara bakmamız yeterlidir. İnsanlar haramı çağdaşlık, helali gericilik sanar olmuş. Milletimizin istikbali olan gençleri iman ve devlet aşklarından uzaklaştırarak, nefsani arzuların peşine düşürdüler. Gençlerimize edepsizliğin, ahlaksızlığın çağdaşlık olduğunu aşıladıklarını anlamak bu zaman da zor değil. Din adamı kılığına sokarak kadrolara yerleştirdikleri kimseler ile islamiyyeti çağa uydurma safsatasını çıkardılar. Asırlar öncesinden kurdukları planlarla istikbalimizle oynadılar.
Eski İsrail Başkanlarından birine bir muhabir soruyor,
 ''Müslimanların ilahi kitabı  olan Kur'an Kerim de, Müslimanların sizi kılıçtan geçireceği yazıyor.Bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz?'' diyor.
Başkan,
''Kur'anda yazan müslimanlar gelsin, o zaman düşünürüz'' diyor.
İsrail, Filistin'e ilk saldırdığı zaman, devlet reisleri diyor ki,
''Gece korkudan uyuyamıyordum.Müsliman Türkler, Filistin'e saldırdığımız için gece gelip beni öldürecek diye. Uykuya kaldım. Sabah kalktığım da bir şeyi çok iyi anladım, bizler Müsliman Türkleri iyi uyutmuşuz.'' Bahsettiğimiz milletimizi imanlarından, devletlerinden ne denli uzaklaştırdıklarını itiraf ediyorlar. Gençler olarak bizler ecdadımızın şanını, şerefini hatırlayan, islam ve iman ahlakına göre yaşamayı en büyük seadet bilmiş, kendini Allah ve Resulünün davasına adamış, çıktığı bu yola kefenle, kelle koltukla çıkmış, muaffak olamasakta bu davada ölen şehiddir ve şehadet şerbeti bizim için onurdur düsturuna sahip gençler olmalıyız ki, imansızların bu oyunlarına aldanmış arkadaşlarımız, gelecek nesillerimiz ecdadlarının milli ve mukaddes emanetlerine sahip çıksın. Gencinden, yaşlısına herkesin, içinde bulunan iman ve devlet aşkını ortaya çıkararak, bir uyanış, diriliş gerçekleşmesi milletimiz için kaçınılmaz bir vazifedir.
 
E Ruhi YALÇIN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uyuyor beklenen gençlik. Özellikle genç arkadaşlarımızın okuması gerekiyor.Tebrik ediyor başarılarınızın devamını Allah'tan diliyorum.Saygı ve hürmetlerimle.

İlteber Bahadır 
 01.11.2017 1:14
Cevap :
Elbet uyanacaktır. Allah razı olsun. Saygılarımla  06.11.2017 8:43
 

Beklenen ve inşallah ulaşılacak gençlik.Yüreğinize sağlık.Saygılarımla

Bozkurt 
 31.10.2017 23:23
Cevap :
İnşallah efendim inşallah ..  06.11.2017 8:45
 

Beklenen gençliğin gelişi yakın olur inşallah.. Tüylerimizi diken diken eden bir yazıydı.. Kesinlikle okunmalı..

Osman Öğmen 
 31.10.2017 22:51
 

" 'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım! ' cevabını verici, her ferdi 'benim olmadığım yerde kimse yoktur! ' fikrini besleyici bir dâva ahlâkına kaynak bir gençlik..." Necip Fazıl.. Gerçekten tüylerimizi diken diken eden bir yazıydı.. Kaleminize sağlık.. Saygılarımla..

Hanifi Er 
 31.10.2017 19:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 345
Kayıt tarihi
: 18.10.17
 
 

"Genç Arkadaş" Kitabının Yazarı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster