Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Eylül '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
675
 

Beklenen hiç gelmeyen

Beklenen hiç gelmeyen
 

Dinlediğim her şarkıda, okuduğum her kitapta bir “gidiş” gelir gözümün önüne. Arkasından bakakaldığım bir “gidiş.” Kime ait olduğunu bilmediğim birinin resmi gelir gözümün önüne. İçim bir hoş olur ve “hep bir gidiş mi olacak hayatımda” diye düşünürüm sonra.

Geçenlerde canlı müzik dinlediğim bir mekânda yine aynı duyguları yaşadım. “Gitme gitme gittiğin yerlerden dönülmez geri” şarkısı yine o anlamsız “gidişi” getirdi hatırıma. Neydi bu, kime ait bu gidiş… Sonrasında bir hüzün. Yaşadığım hayat geldi sonra aklıma. Gidişleri hiç bitmeyen, bekleneni hiç bitmeyen bir hayat. Benim için “beklenen hiç gelmeyen aslında hiç gelmeyecek olandır.” Bu cümleyi yıllar önce bir kâğıda yazıp ilan panoma astım. Aradan yıllar geçti yazının rengi silik kalırken ben hala bekliyorum. Hayatımda bir değişiklik olmadı yani. Beklemeye devam. Bir sorun var o da beklediğim kim bilmiyorum.

Kelimeler dilime geliyor ama yazamıyorum. Tıkanmış hissediyorum kendimi. Konuşamıyorum sanki. Bu gidişler beni mahvetti. Susmak ne kadar zormuş. Konuşamadığımda yazar rahatlardım şimdi içimde kopan fırtınadan herkes bi haber. Tıkandığımı hissediyorum.

Beklemeyi bırakıp artık bende gideceğim az kaldı. Beklenen bir de ben olayım bir daha dönmemek üzere.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bana göre beklenen, tek bir kimlik değil. Birkaç kimliğin karışımından meydana geliyor. Farklı kimliklerin farklı özellikleri alındığında ortaya çıkıyor. Karma bir kimlik. Eksiksiz bir yapı gibi. Böyle bir durum mümkün olmayacağı için, gelenlerin hep eksik yanı kalıyor. O beklenen bir türlü sıfata kavuşamıyor. Biz kendimizin aynısını arıyoruz, bu da mümkün değil. Bu durumda, neyi beklediğimizin cevabını eksiksiz vermeliyiz kendimize. Çokmu karıştırdım ? :) Sevgiler.

turuncu 
 29.09.2010 11:34
 

Sevgili Destina beklemek te bekletmek te acıdır çoğu zaman.Ama bunu bazen ne bekleyen nede beklenen anlamaz.Ben de şuan beklenenim.Ve bekleyeni inan anlayamıyorum.Hemde tam 2 yıl.Projenden uzaklaşmamın sebebide şuan çok uzaklarda olamam hem insanlara hem teknolojiye.

özgürce 
 19.09.2007 16:27
Cevap :
bekleyeni anlayabilmek için beklemek lazım. yada sevgi lazım. bekleyen kadar yürekli bir sevgi. projen ne anlayamadım?  19.09.2007 22:32
 

ne zaman sayfana girsem o güzelim şarkı takılır dilime. Dün gece sen uyurken Çiçeklere su verdim... destinaaaaa.... iyiki buradasın destina...sevgiler.

Ali BAKMAZ 
 19.09.2007 11:04
Cevap :
çok teşekkür ederim. destinayı çok sevdiğim için zaten sayfamın adı bu.  19.09.2007 22:32
 

Aslında anlatmak istediğinizi çok açık dille anlatmışsınız. Giriş cümleniz de harika. Zaten şarkılar söyler insanların deline gelip de, söyleyemediği duyguları. resim'de dile gelmiş anlatıyor, yüreğinizdeki dumansız ateşi. Gitmeyin bir yere. şarkılar söyler içinizdeki duyguları bir gün o da anlar.

Necati Kavlak 
 05.09.2007 21:45
Cevap :
anlar mı dersinz... kaç zaman geçti anlamasını bekliyorum ama yok.  06.09.2007 10:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 286
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1219
Kayıt tarihi
: 06.09.06
 
 

Aslen Hataylıyım ama Eskişehir'de yaşıyorum. Daha doğrusu okul nedeniyle Eskişehir'deyim. Eskişehir'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster