Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Ana rahmi beyin varsa olur doğum

http://blog.milliyet.com.tr/ruskudar

07 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
173
 

Beklenen Zamanın Eşiğinde (8)…

Beklenen Zamanın Eşiğinde (8)…
 

Anadolum, süpür karabasanları, ürettikleri karabasanda insanlığı yokoluşa sürükleyenleri.


(Günceler)
-8-
10.01.2017 Salı

Anadolu son günlerde beyaz bir örtüye büründü, lapa lapa yağan kar taneleri eşliğinde, dahası bazı illerinde de ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi, edilmekte… Sanki bu haliyle bir Kardan Ana’ya dönüştü, içine sürüklendiği kara bulutları da savurdu, savurmakta…

Siyasal gündem ise ‘Başkanlık’ tartışmalarının odağındaki Anayasa değişikliğine kilitlenmiş durumda. Siyasi partiler ve onların temsilcileri gerek ülkemizde ve gerekse dünyada meydana gelen gelişmeleri görerek, içlerini eritecekleri, olgunlaşacakları yerde değişmeyen söylemlerine devam ediyorlar.

Bu anlamda Meclis Genel Kurulu’nda dün akşam üzeri gündem dışı usül tartışmaları vardı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “CHP’den 20’ye yakın milletvekilinin ‘evet’ diyeceğini tahmin ediyorum. CHP oy kullanma kabinine milletvekillerini sokma cesaretini gösterecek mi onu teyit edeceğiz. 316 milletvekili imza attık, imzamız senet, sözümüz namusumuzdur. Ak Parti içinde herhangi bir milletvekili arkadaşımızın attığı imzadan vazgeçeceği, verdiği sözden döneceği kanaatinde değilim” derken;

Bir başka Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Gizli oy-açık oy meselesi bizim meselemiz değil. Partilerin grup kararı alma yetkileri Anayasa gereğince yok. Ancak gururla söylüyorum ki biz 316 Ak Partili vekil olarak bu teklifi beraber verdik, hep beraber bunun arkasındayız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ak Parti’nin 2012’ye kadar bütün belgelerinde, programlarında, tüzüğünde parlamenter sistem vurgusu ve parlamenter sisteme övgü olduğunu belirterek, “10 yılın ardından başınıza taş mı düştü parlamentonun dibine dinamit koymak istiyorsunuz?” ifadesini kullandı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Genel Kurul’un mümkün olduğunca gerilimden uzak tutulması gerektiğini, bu tür tartışmalarla zaman kaybedileceğini; ama yine de gündem dışı konuşmaları saygıyla karşıladıklarını belirtti.

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım ise, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın TBMM Başkanlığına gönderdiği mektubu okudu.

Ülke gündemimizin özeti şu: Anadolu baştan aşağı beyaz bir örtüye bürünerek Kardan Ana’ya dönüşürken, hâlihazırda siyasetin sıcak gündeminde karabasanları oynuyor siyasi partiler ve de onların temsilcileri…  

Rıza Üsküdar

10 Ocak 2017/Eskişehir

Kenan ışık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizi tekrar aramızda görmek ne güzel Rıza bey... Hoş geldiniz

Kenan ışık 
 07.10.2017 12:32
Cevap :
Kenan Bey, ilginize çok teşekkür ederim, görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.  07.10.2017 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3337
Toplam yorum
: 2161
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 552
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Öğretmenliğim sırasın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster