Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
85
 

Beklenen Zamanın Kapısında (232)

Beklenen Zamanın Kapısında (232)
 

II. Dünya Savaşı’nın sonları: 6 Haziran 1944 Nor’man’diya çıkarması.


(Blog notları)

-232-

Topçu kışlası deyince salt ocağı söndürmenin sembolü haline getirileni düşünmeyelim. Son yıllarda blog yazını, ya da genel anlamda sosyal medya da bir nevi Topçu kışlasına dönüştü.

Öyle ya, zaman içinde nice Avcı taburu ava çıkmadı mı sosyal medya ağlarında?

Sosyal medya (günümüzün topçu kışlası) kimilerinin kışlası, kimilerinin de yaylası oldu. Sosyal medyayı kışla görenler, Avcı taburlarının birer neferiyken, toplumsal hakikati arayanlar bir yayla yürüyüşü gördü sosyal medya ağlarındaki varlıklarını.

Bu yürüyüşte de nice yara aldıkları bir gerçek. Öyle ya, ağı kuranlar da (küreseli ve de ulusalı) ağda olta atanlar da bir şeylerin peşindeydi. Umarım av yolunda avlanmamışlardır, insanlığın toptan aynı ağda debelendiğinin farkına varmışlardır.

Bir yazısında “Ateş nice dostun sınavı, nice dost olacağın da meşalesidir” diyen Rıza, sosyal medyanın Avcı taburlarından ziyade arka plandaki zalimlerle mücadele içinde olmuştur. Ulusal ve küreseliyle zalimler diz çökünceye kadar sürecek mücadelesi.

Mücadelesi nefsinin eseri değil, insanlığın varoluş öyküsüdür çünkü. Özetle, ateş nice dostun sınavı, nice dost olacağın da meşalesidir:  iyi bayramlar.

NOT: Sayılarla ve de sayılar üzerinden kurdukları tuzaklarla insanlığın varoluşuna ihanet edenleri gördükçe, bu yolda savaş üzerine savaş çıkarıldığını okudukça yazdıkça; dostlarımın da dost olacakların da insanlığın varoluşu yönünde sınavı kazandığını söylemek isterim.

Dostlarım, rüştlerini ispat etme yolunda, insanlığa tuzak üzerine tuzak kuranlar; hiç şüphesiz kurdukları tuzaklarda yakayı ele verecekler! Böylesi bir sonuç yakındır. Yakınçağ’ı ve de bu çağda insanlıktan çıkanları tarihe havale etmenin vakti gelmiştir çünkü.

Rıza Üsküdar

19-20 Ağustos 2018/Eskişehir

Abdülkadir Güler, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3381
Toplam yorum
: 2168
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 574
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Öğretmenliğim sırasında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster