Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '08

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
11746
 

Bel fıtığı

Tıp Fakültesine giderek "hocalar sizin dünyadan haberiniz yok mu?" diyecektim. Zira adam iki üç dakikada işi bitiriyor, salla geldiğiniz mekândan , yürüyerek çıkıp gidiyorsunuz...

Bu mucize olay, Bursa 'nın Orhangazi ilçesinde gerçekleşiyor. Merkez ise Y. Sölöz Köyü.

Ben iönce bir divanın üzerine yüzükoyu yatırdılar. Ayak bileklerimde birer "el" hissetmemle kendimi divanın dibinde bulmam sanki aynı anda oldu. "Ne yaptınız, belim kopacak" dedim. Genç delikanlı hemen gururla "bacağınız kopsa da belinize birşey olmaz" dedi.

Orta yaşlı kendinden son derece emin "babacan" adam işe koyuldu: Önce belime jel gibi birşey sürdü. Arkasından bir bez parçasının da yardımı ile "vakum" yaparak dışa doğru etlerimi çekti. Dört, beş uygulamadan sonra "TAMAM" dedi. "Ne zaman yürüyebilirim" deyince, gülümseyerek:" Hemen" dedi. Gerçekten ayağa kalktım ve yürüdüm... Epey de şaşırdım... "Bu ülke uyuyor" dedim...

Eminim birçoğunuz benim yaşadıklarımı yaşadınız. Bir kısmınız da şans eseri olarak tekrar ağrı çekmediniz. Sanırım çoğunuz, benim gibi ilk heyecanınız kısa sürdü ve bacağınızda şiddetli ağrıları tekrar hissetmeye başladınız. Duygularınızı duyurabilmek için benim gibi "BLOG" yazarı olmadığınıza göre sizin hikâyeleriniz içinizde kakdı. Ben hikâyeme devam ediyorum:

Bu olaydan yaklaşık on gün sonra bir tabloyu kaldırırken kalçamın içinde acıma hissettim. Arkasından sol bacağımın dış kısmında şiddetli ağrı oluştu. ( Beldeki ağrıyı belde değil, bacakta hissediyorsunuz) Ne olacak: Hemen bir taksi tutup Sölöz'ün yollarına düştüm... Adam beni ikinci kez gördüğüne hiç memnun olmamıştı. Ben de bu konuda uzmanım: Onun iç dünyasını hemen okuyuverdim. "Bir ağaca asılsaydınız düzelirdi, buraya kadar zahmet ettiniz" dedi. Daha önceki uygulamaları tekrarlayarak beni başından savdı.

Sorunu Ameliyatla çözümledik. Fıtıkçının marifetini de, sora sora yine doktorlardan öğrendim: Yaptığı şey: Omuriliğe temas ederek ağrı yapan kıkırtağı geri çekerek geçici rahatlık sağlamaktan ibaret. Ufak bir ters bükülme ile sorum yine yaşanıyor.

Halk arasında, kırıkçıların, çıkıkçıların doktorlardan daha başarılı olduklarını söyleyenler varsa da, BEL FITIĞINI ÇEKME İLE GİDERMENİN MÜMKÜN OLMADIĞINI İLAN EDİYORUM. Daha geniş bilgi isteyenlere de katkı sağlayabilirim. Ne demişler: Doktor kim:"Başına hastalık gelen"

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1193
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1941 yılında Trabzon'da doğdum. 1961 Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulunu bitirdim. 1965 A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster