Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
664
 

Ben, şahsen, bizzat kendim

Ben, şahsen, bizzat kendim
 

Tilkilerim dedi ki “Durmadan başkalarını ‘düşünüyorsun’ biraz da kendine açılsana!” Bana “akıl vermek” ne haddinize dedim, sen olmazsan biz olamayız dediler, sustum. 

24.09.2006’dan beri Milliyet Blog Ailesi’nin içindeyim. Tam 4 yıl “sustum”. Geri döndüğümde korkumdan ve biraz da mükemmeliyetçiliğimden “eski bir çalışmamı” yayınladım. 

Yüzlerce yazı yazılıyor burada her gün. Ciddi anlamda profesyonel olanlar da var, amatör ruhunu yansıtan da; Türkçe katilleri de kol geziyor, Yürüyen TDK’lar da. Bense kendi yağı ile kavrulan, öyle binlerce yazı yazıp kasılmayan ama yaptığının hakkını veren naçizane bir “yazar”ım. Ne editörler seçiyor ne de manşetteyim. Sadece seviyorum bunu yapmayı. Zaten her şey de bu yüzden. 

31.03.2011 Perşembe günü ofiste öylesine otururken bir mesaj aldım. Milliyet Blog’taki sayfama yazılmıştı. Bir site yöneticisi (adını vermesem sanırım daha iyi olur ama merak edenlere yazabilirim) yazılarımı çok beğendiklerini ve bana sitelerinde bir köşe açmak istediklerini söyledi. Kadın temalı bir sitede zaten yazmaktaydım ama oraya arkadaşım vasıtasıyla başlamış ve oradaki yazılarımı hobi olarak paylaşmaktaydım. Ama şimdi beni tanımayan tamamen yabancım olan birileri ciddi ciddi bize de yazar mısın diyordu. Gurur karışık bir kendini beğenmişlikle doldum. Sonunda “keşfedilmiştim”. 

Üye oldum önce. Bir iki yazı yazdım. “En sevilen yazılar” diye bir bölümde gösterildi yazdıklarım. Benim gibi bir kaç kişi daha vardı. Yazıyordum, okunuyordu ve her şey gayet normaldi. 

11.04.2011 günü size bir köşe vermeyi düşünüyoruz kabul eder misiniz dediler. Ben de neden olmasın dedim. Ve kendi çabamla bayağı ziyaret edilen, kadın-erkek ilişkilerinin irdelendiği bir sitede “Köşe Yazarı” oldum. Şimdi ne var bunda diyebilirsiniz. Küçümsenebilirim bile. Ama bu benim gibi “amatör” biri için büyük bir adım. Bakarsınız bir gün bir gazetede basılı bir köşem olur. 

Kim bilir… 

Saygılar efendim….. 

 

Not: Bu linkten diğer yazılarıma ulaşabilirsiniz. 

http://www.kizlarsoruyor.com/uye/Nonethelessh/Yazilar 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

lessh , senin adına gerçekten de çok sevindim. kendime gelmiş kadar sevindim bu teklife. nasıl gidiyor peki şimdi ? bir ruyamdan bahsetmek istiyorum te buradan :=) dün gce rüyamda ; teyzemin telefonda konuşurken bana çok soğuk bir şekilde davrandığını gördüm ve sabah uyandığımda çok kötü olmuştum. ve bu sabah ofisime geldiğimde sevindirici bir iş görüşmesi talebi aldım. sen ce ne demek bu ?

Sokrates 
 18.04.2011 13:51
Cevap :
Sayın Sokrates, Öncelikle teşekkür ederim. Onca olumsuz yorumdan sonra moralimi düzelttiniz. Rüyanıza gelince, telefon görmek ve konuşmak bir makam yükselmesine ve habere yorumlanıyor. Soğuk konuşmayı da ters algılayın ve akrabalarınızı ihmal etmeyin derim. Keyifli okumalar.  19.04.2011 8:51
 

Aldığınız mesaj "size özel" bir mesaj değil önceliıkle. Binlerce kişiye gönderilen "fabrikasyon" bir mesaj almışsınız. Bu tür siteler(köşe yazarı değil) "üye" peşinde malumunuz. Kimsenin yazılarını okudukları falan yok! Üye profillerine (özellikle de üyelerin resimlerine) şöyle bir göz atıyorlar, o kadar. Kendileri "tilkiliğe" soyunuyor ve insanları (acımasızca) "karga" yerine koyuyorlar, sizin anlayacağınız. Haaa; siz "yalan da olsa beni sevdiğini (beğendiğini) söyle" diyenlerdenseniz söyleyecek bir lafım olmaz tabii. Ama ne var ki durum bundan ibaret. Niyetim sizi üzmek değil elbette. Bu sanal alem bir acayip ve dediğim gibi biraz acımasız. "Ayakların yere basması " ise en güzeli. "Marifet elbette iltifata tabidir" ama iltifat da iltifat gibi olacak; içten ve yürekten... Selam ve saygılarımla.

Ümit Culduz  
 16.04.2011 20:17
Cevap :
Şu anda üzüldüm halime ve moralim bozuldu. Ama yok bir yerden başlayacaksam "çakma" da olsa bu durum devam edeceğim. Tilkilerim de beni yalnız bırakmazsa zaten susmam hatta madem öyle buraya ifşa ederim olur biter. Ya da çeker giderim. Kolay değil mi?  16.04.2011 21:16
 

Bu sitenin ismini sık sık duyar oldum bu günlerde. Bu siteden "üyelik" teklifi alan arkadaşlar (sağ olsunlar) hemen duyurusunu yapıyorlar. Ne ilk, ne de son yani... Ne var ki anlamadığım bir nokta var. Süper ligde oynarken Bank Asya liginde transfer olmak niye sevindiriyor bizim üyeleri?

Ümit Culduz  
 15.04.2011 22:45
Cevap :
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum Sayın Culduz. Burası Süper Lig ise eğer Bank Asya'ya layık olanların ne işi var bana bunu anlatsın birisi bu bir. İkincisi seviniyorum çünkü kendi emeğimi birileri "gördü" ve bana bize de yazar mısınız dedi. Tepeden değil ama en alttan başlayıp yavaş yavaş çıkacaksam Bank Asya'ya razıyım. Burada eksik kalan değerim belki orada fark edilir diye umuyorum. Tekrar teşekkür ederim.  16.04.2011 15:42
 

Bir gün bir gazetede neden olmasın? Herşey, atılacak "ilk adım" ile başlar, sonra devamı gelir...Kolaylıklar ve başarılar dilerim...

Yurdagül Alkan 
 14.04.2011 17:27
Cevap :
Çok teşekkür ederim yorumunuz için Sayın Gülalkan. Umarım olur.  15.04.2011 8:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 864
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Tuti mucize-i guyem ne desem laf değil, çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil! Ne acayip... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster