Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

03 Ağustos '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
797
 

Ben Anne'yim! Şikayetçiyim!

Ben Anne'yim! Şikayetçiyim!
 

Eser:Kaynak: http://www.artislamic.com/3dd-paired-t.html


Haber!

Tek bir şikâyetçi yok, 4 sorumlu gözaltında

Konya'nın Balcılar beldesinde gaz kaçağının neden olduğu patlamayla yıkılan Özel Boğaziçi Ortaöğretim Öğrenci Yurdu'nun enkazı altında can veren 18 kız öğrencinin yakınlarıyla yaralanan 29 kişi arasından tek şikâyetçi çıkmadı.
Balcılar Okul ve Kurs Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Mehmet G., Özel Boğaziçi Ortaöğretim Yurdu Müdürü İbrahim Ç., yurdun müdür yardımcısı Mehmet S. ve yurt kurucusu olduğu belirtilen Mümin E., gözaltına alındı.
Yurtta kızı Şerife'nin yaralandığını söyleyen Ahmet Atayer, ''18 tane şehit verdik, güllerimiz açmadan soldu. Cenazelerimizin birinin yüzünde Arapça kendiliğinden ''Lailaheillallah'' yazılmış. Bu büyük bir mucize. Şikâyetçi olmayacağız. Bu takdiri ilahi ve Allah'tan gelen bir şeydir'' dedi.

Haber Kaynağı Milliyet:
http://www.milliyet.com.tr/Guncel/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=974134&Date=03.08.2008&Kategori=guncel&b=&ver=54

Bu haberin bir de benden yansıması:

Sorumsuz ve sinsi bir patlama darbesiyle, 18 kız çocuğunun, suçsuz ve zamansız olarak cennete intikali (!)

Ardından!

Ahhhh vahhhhh diye, her zaman ki gibi alışılagelmiş, hani ''o'' insancaymış da, hani çok pişmancaymış da gibisinden görünen ve çağlar öncesine ait hurafelerle arkada kalanları kandırmak.. Yani ''Teselli'' etmek..

Ben de diyorum ki!

- Şikayetlerimizi bu dünya da yapmayıp, öbür dünyaya bırakırsak, Yüce Allah'da 18 yavrumuzdan biriciğinin yüzüne ''Lailaheillallah'' diye işaret göstererek (aslında bu olayın alnının ortasına) tabi ki de en kutsal şekilde imzasını atacak. (!) Çünkü;öte dünyada hesap soracak!

******

La İlahe İllallah’ın manası:

Tek ilah'tan başka kulluk edilecek başka bir ilah yoktur. O tek olan ilah da, şeriki olmayan yüce Allah'tır. Çünkü ibadete layık olan, ancak O'dur.

“Allah’a ibadet edin ve O’na hiçbir şeyi şirk (ortak) koşmayın...” (Nisa: 4/36)

Kaynak: T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI: http://www.diyanet.gov.tr/turkish/default.asp

******

Sayın İlgililere!
Devletin ve Milletin Değerli Savcılarına! (Cahilce bir sorum olacak efendim.)

Şimdi;cennete giden bu kız çocuklarımızın, ani yolculuğunun sorumluları kimler?

Ayrıca!
Bütün ''inanan'' kardeşlerime soruyorum!

Gerçeği bir tek Allah bilir ama sizler de bilirmisiniz ki ben de (kendimce) inanan bir insanım.
Ben de kadınım. Benim de bir kız evladım var. İşte bu yüzden de ''bir tek ona'' ALLAH'ın sonsuz adaletine sığınıp sesleniyorum?!

Allah'ım!
Ben anneyim! 18 Kız çocuğunun (hepsinin) masumca hayata veda edişlerinden ''kimler sorumluysa!'' o kişileri sana ŞİKAYET ediyorum! :(


Sabiha Rana


Gönül Notum: Yakında unutulucak olan bu olayda, hayatlarını daha ilk baharlarında kaybeden 18 Kız çocuğumuza Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Yaralı olan evlatlarımıza da Allah acil şifalar versin.. Acılarını sessizce içlerine gömen kederli ailelere ve yakınlarına da Rabbim sonsuz sabırlar nasip etsin.. Çok üzgünüm! :(

''Melekler arkadaşınız olsun kızlarım''
Fotoğraf:
Tarafıma ''kandil'' akşamında gelen, bir dost hediyesidir. Ne mi anlatıyor efendim?

Bu çalışmada üst kısımda "ALLAH Celle Celâluhu" ve "MUHAMMED Sallallâhu Aleyhi ve Sellem" isimlerini görüyorsunuz. Bu isimlerin altında ise: "Şunu kesin olarak bil ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed Aleyhisselâm Onun Elçisidir" manasındaki "Fa'lem ennehû Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" ifadesini görüyorsunuz. Yazılarda kullanılan hat yazı çeşidi Celî Sülüsdür..

Kaynak: http://www.artislamic.com/3dd-paired-t.html

Eser ve yayın sahiplerine teşekkür ederim..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yaptırdıkları bir bina ve kurs, kimi kime şikayet edecekler, kendilerini ve körü körüne bağlı oldukları tarikatlarını şikayet etmektense küçücük masum kızları gömerler toprağa olur biter, al takke ver külah :( sevgiler duyarlı anne yüreğinize

Dilek Fuçucı 
 04.08.2008 21:26
Cevap :
Sevgili Dilek, Bende sizin duyarlı yüreğinize teşekkür ediyorum.. İyi ki varsınız. Sevgimle..  06.08.2008 10:47
 

Konya'daki üzücü olay hepimizin yüreğini dağladı, hepimizi derinden yaraladı.Ömürlerinin baharında ki bu fidan gibi kız çocuklarımızı ihmaller sonucu toprağa vermek çok acı. Ancak bu da Türkiye gerçeği.Güzel bir ata sözümüz vardır," Eşeğini sağlam kazığa bağla, ondan sonra da allahına yalvar" derler. Ancak bizde bırakın "eşeği sağlam kazığa bağlamayı" onlarca insanı barındıran bir yurdu dahi sağlam temellere dayandıramıyoruz,ruhsatsız, izinsiz bu fidanları göz göre göre ölüme üstelik de"Allah yoluna " gönderiyoruz. İşte burda yanlış var tabiiki insanlarımız dinini, inançlarını öğrensin, buna itirazımız asla olamaz,ancak aileler bu tür işlere girişirken biraz daha araştırmacı, biraz daha dikkatli olmak zorunda. Ölen hemşerilerime tanrıdan rahmet dilerken bu işin sorumlularından da bir an önce hesap sorulması dileğimdir.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 04.08.2008 20:46
Cevap :
Sayın Özeker, Siz ne güzel de anlayana cinsinden anlamlı bir yorum yapmış bizim gerçeklerimizi bizim önümüze sunmuşsunuz.. Allah'da ister ki bizlere verdiği aklı bizler kullanalım. Bakalım ne işlere yarıyor öğrenelim. Biz ne verilen aklın farkındayız ne de ne işe yarar onu anlamış değiliz.. Şükür yaşayıp gidiyoruz işte şunun şurasında bilip bilmeden ama kendi akılsızlıklarımıza da ağlayığ sızlanarak.. İnşallah anlama gücümüz tez devreye girer.. Teşekkür ederim efendim.. Selamlarımla..  06.08.2008 10:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4970
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster