Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '14

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
199
 

Ben bir Öğretmenim

Ben bir Öğretmenim
 

24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun!


Gülümsemenin adı öğretmen olsun bugün. İnsanlık tarihinin en anlamlı ve kutsal mimarıyım ben. Muhatabım insan, birikimim yeteneğim bu vatana emanet. Her tohuma can suyu verirken mum gibi eriyen ben. Düşünen, üreten ürettikçe tükenen yine ben... Erdemli toplum yaratma yolunda en önde koşan evet yine öğretmen. Peki kimdir öğretmen?

İnsan yaratılanların en yücesi ve en donanımlısıdır, akla sahip olarak en vahşi acımasız ve dengesiz davranışları da gösteren yine insandır. Bu yanlışlara düşmemek için eğitimli bir rehber gerekir. Her şeyin ekonomik menfaat üzerine kurgulandığı günümüzde bu kutsal vazifeyi hakkıyla ifa etmek oldukça büyük bir başarı sayılır. Öğretmenlik girilen derslerle sınırlandırılamayacak kadar önemli bir hayat mesleğidir. Sabır, sadakat ve zamanı iyi kullanan kendinden başkası için yaşayandır öğretmen. Yaşamın sadece sözlük anlamına sığmayak kadar önemli olduğunu ağzından ilk duyduğumuz aydınlatan, ışıtan ve ısıtandır öğretmen. İnsanlar tarafından en kolay meslek olarak görülmesine rağmen, öğrencinin kalbini tamemen doldurandır o. Neleri paylaşmadık ki onlarla... Okuldaki ilk gözyaşımızda, bizi aydınlatan güneş, içimizi ısıtan, gözlerimizi kamaştıran gökkuşağıydı rengarenk. Hep başaracığımızı söyleyen, dürüstlüğün erdeminden bahsedendi herbiri. Gecenin en aydınlık yüzü, minicik bir tebessüm, kocaman bir gözyaşıdır öğretmen... Hangimiz kucağında ağlamadık ya da sevinç çığlıkları atmadık. Çoğu zaman acılarımıza ilaç, sevinçlerimize taç yaptık. Doğumla başlayan hayat yolculuğumuzun okul durağında alın yazımızı yazdık onlarla... Tabi ki en büyük kaderi de memleketimize biçtik eğrisiyle doğrusuyla... Öğretmenin sorumluluğu büyük bu yolculukta. Dünümüz bugünümüz yarınımız... İçimizde sevgi ve saygısı bitmeyen, umudun anahtarıydı öğretmen.

Toplumun gelişim ve değişimine önderlik eden öğretmen ülkenin gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmekle görevlidir. Bilgi toplumunun bireylerini yetiştirecek öğretmenlerin mevcut ve olası sorunları gün geçtikçe artış göstermektedir. Yapılacak eğitim planlarının işlevselliği bu sorunların azalmasına, sorunların önceden bilinmesi çözümselliğin artışına sebep olacaktır. Eğitim ve öğretimin uygulayıcısı olan öğretmenlerimizin gününü kutluyor saygılar sunuyorum... Sevgiyle kalın...

     

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 245
Kayıt tarihi
: 24.06.13
 
 

Eğitimci- Kişisel Gelişim Uzmanı- Yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster