Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
239
 

Ben buyum...

Ben buyum...
 

Kaynak: tigerwires.com


Artık, hiçbir şeye gülemiyorum ama üzülemiyorum da. Bencillik almış başını gitmiş, "Ben böyleyim, istersen..." diyip gurur yapıp sonra da "Niye böyle oldu ki?" diyip gizli gizli ağlayanlardan olmayın. Hoşunuza gitmeyen bir şey varsa, onunla ilişkinizi kesin; kin güdüp intikam peşinde olmayın. İşte o zaman, neden her şeyin size benzemeden de anlamlı olabileceğini fark edersiniz.

Duygularınızı saklamayın ki, insanlar sizi tanıyabilsin. Mutluysan mutlu görün, üzüntülüysen üzüntülü; maskeler seni tanımsız yapar... Herkes sizin en iyi arkadaşınız olamaz, hatta belki de hiç kimse sizin en iyi arkadaşınız olamaz ama herkes sizin arkadaşınız olabilir.

İnsanları yardırgamak, önyargılı olmak, insanları dinlememek, onları kendine benzetmeye çalışmak, yalan söylemek ve olmadığın biri gibi görünmek... işte bunlar en nefret ettiğim şeylerden bazıları. Hayatınızda, her birey özel olmalı. Benim, insanlara yaklaşımım bu.

İnanın bana siz farklısınız ama birilerine benzeme, iyi olma arzusu sizi siz olmaktan çıkarır. Bence doğruyu, doğru olduğuna inandığınızı, kalbinizi kullanın. Emin olun, sizi yanıltmaz.

Size başta, üzülemiyorum demiştim ya galiba yalan söyledim. Üzgünüm şu an. Ya da sevinçliyim, bilemedim şimdi. Nötr müyüm ki acaba. Belki de kızgınım ama kırgın da olabilirim. Belki de hepsidir. Nasıl mı? İşte buna kararsızlık diyorum ben, ve bu benim en sevmediğim şeylerden biri. Bu sebeple, kendime kızgınım galiba.

Bu bir nutuk değil, duygu ve düşünce paylaşımıdır. Sevgi ve saygılarımla... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her kişi kendi olsa, kimse yanılmaz ve çok güzel olur AMA ne yazık ki; yanıltmak için nasıl görüneyimi tasarlayarak harekete denler var. Selamlar.

Kadri KANPAK 
 12.04.2014 9:27
 

Kafalar karışmış, duygular çarpılmış doktorum :)

Elizabeth Bennet 
 07.04.2014 21:54
Cevap :
Galiba, öyle :))  08.04.2014 12:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3048
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster