Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '14

 
Kategori
Bayramlar
Okunma Sayısı
243
 

Ben cumhuriyet kadınıyım!

Bugün, 29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı. Birçok, gazete ve dergide, bugünün, geçmiş,, tarihinden ve öneminden, bahsedildi. Ben, bugün,  bir cumhuriyet, kadını, olarak, kendi duygularımdan, bahsetmek istiyorum.

Bizler, kolay kazanılmayan, cumhuriyetin çocuklarıyız. ATAM'IN izinden, yürümek, onun, özellikle biz kadınlara, verdiği, imtiyazı, minnetle, ve gururla, taşımaktan, dolayı onur duyuyorum. Söz hakkımızın, olmadığı, zamanlarda, sadece, alınıp, satılacak, bir meta olarak bakılan, bırakın kadın olarak görmeyi, insan, olarak bile, göremeyen gözlerden, bu günlere, gelebildiysek, eğer, ATAMA nasıl teşekkür etmem. Seçme, seçilme ,hakkına, sahip olabilmek, her alanda çalışabilmemiz düşüncelerimizi, özgürce, ifade edebilmek,yaşanan, o günleri düşününce, mücadelenin, zorluğunu da anlamış oluruz.

Ben, cumhuriyet kadınıyım. Özgürce yazabilen, düşüncelerimi, özgürce söyleyebilen bir cumhuriyet kadını.

Bu duygu ve düşüncelerle, Milletimizin, Cumhuriyet bayramını kutlar, Başta, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 FİLİZ DEMİR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 390
Kayıt tarihi
: 06.11.12
 
 

İzmir'de doğdum.  Adana!da yaşıyorum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Uzun zaman bir gazetede köşe y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster