Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2467
 

Ben de Ergenekoncuyum

Ben de Ergenekoncuyum
 

Çok değerli insanlarımız susturuldu. Demokrasi adına Diktatörlük yapılıyor.


Gizlim kapaklım yok, ben de Ergenekoncuyum. Silivri'ye kapatmaları zor, zira hiçbir örgüt üyesi değilim. Öyle fotokopi evraklarla filan bir bahane bulup alırlarsa bilemem.

Ama devletim aleyhine hiçbir şey yapmadım, tek kişilik Ergenekoncuyum. Kendi halinde, düşünce bazında. Eylemim yok.

Bugünkü iktidarı ve Fethullah Gülen hakimiyetini, Türkiye'nin başına bela olmaktan kurtaracak her türlü girişimi fikren destekliyorum. Tabii öldürme, isyan filan olmamalı.

64 yıllık yaşamımda, kendimi bildim bileli, ülkeyi bu kadar kötü yöneten, çağdışılığa iten hükümet ve politikacılar görmedim. Çoğu gaflet ve dalalet içinde. Başbakanın hiçbir söylemine inanmıyorum. Gelmiş geçmiş ve hatta gelecek başbakanların en kötüsü. Hakkımda tazminat açsın, beni yeşil kart kullanacak duruma düşürdü, yeşil kartımdan ödetirim devlete tazminat borcumu.

AB'ye girmeyi filan düşünmemelerine rağmen, sırf Din Devleti kurmalarını engelleyecek, kahraman ordumuzu zayıflatmak için AB kanunlarına sarıldılar. Her köşeye adamlarını koydular ama Yargıyı ve orduyu ele geçiremediler.

Yargı Reformu yapacaklarmış. Sırf yargıyı kendilerine daha bağımlı yapmak, işlerini kolaylaştırmak için. HSYK'nun gücünü ortadan kaldırırlarsa yargıyı ellerine geçirmiş olacaklar.


Yargımız komik durumda, bir sanığa 150 yıl hapis isteniyor, daha sonra beraat ettiriliyor. Buna sebep olan savcı ve hakimden kimse hesap sormuyor. Dünya alem gülüyor.

Medeni ülkelerde en yüksek ceza müebbet hapis, onun altında 15 yıl en yüksek ceza. ABD ve bazı ülkelerde değişiklikler var tabii ama genelinde böyle.

Organ naklinde dünyaca tanınmış profesörümüz Mehmet Haberal dahil birçok vatansever değerimiz tutuklular. Emekli orgeneraller tutuklular. Bunun hesabını ağır ödeyeceklerinin farkına vardıklarında geç olduğunu görecekler.

Birçok bilim adamı ve eli kalem tutan kişi susturuldu. Bunun adı demokrasi mi? Yazıklar olsun bunları yapanlara ve seyreden yetkililere.

Evet ben de Ergenekoncuyum, benden çok daha fazla vatanını seven, çok değerli insanlar içeride iken, dışarıda rahat dolaşmak gücüme gidiyor, utanıyorum

Mustafa Mumcu, Milliyet Blog 06. Eylül 2009 17:50

Aydın Tiryaki bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tespitler doğru, eylemler doğru. Yanlış olan bu ülkenin aydınlarının, bilim adamlarının, çağdaş ve laik, Atatürkçü ve Cumhuriyete son derece bağlı , saygın kişilerin halen yargı önüne çıkarılmamaları ve acı çekmeleri.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 13.09.2009 15:51
Cevap :
Sevgili Osman Bey, Düşüncelerinize aynen katıllıyoru. Bu konuda aynı düşünceye sahip olduğumuzu bilmekten mutluluk duyuyorum. Saygı ve sevgilerimle.  13.09.2009 22:45
 

Sevgili Mustafa Hocam. Sizinde ifade ettiğniz gibi, bu ülkede doğruları söylemek, Atatürk ilke ve inkilaplarına sahip çıkmak, en azından bu değerlerin kenarından kıyısından "sulandırılmasına" karşı durmak, Demokratik, laik ve üniter yapıyı savunmak, Çağdaşlıktan ve bilimden yana tavır almak, Cumhuriyete ve O'nun değerlerine sahip çıkmak , Ülkenin bürokratlarının ve yönetiminin Amerikanın kontrolünde ve

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 13.09.2009 15:48
 

Atatürk’ün, gençliğe hitabesindeki düşüncelerini, şimdi daha iyi anlayabiliyorum. “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet (doğru yoldan ayrılma) ve hattâ hıyanet (kutsal sayılan şeylere el uzatma, kötülük etme veya karşı davranma, hainlik, ihanet.) içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin (Bir yeri istila eden, yönetimi altına alan) siyasi emelleriyle tevhit edebilirler (Birleştirmek, bir araya getirmek.). Millet, fakr ü zaruret(fakirlik, çaresizlik) içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.” Saygılar.

Latif 
 08.09.2009 10:49
Cevap :
Sevgili Latif, Atatürk gerçekten bir dahi imiş, 80 yıl önce bugünkü iktidarın yapacaklarını biliyormuş. ABD kucağında bebek olduk. Din Devleti kuracağız diye, nerede yobaz varsa onlara yaşama hakkı tanıdılar. Başlarına bir şeyler gelirse üzülmem de olan bu ülkeye, millete oluyor. Saygı ve sevgilerimle.  08.09.2009 12:15
 

Bu genç yaşında "gatakulli"ye gitme!

mamut 
 08.09.2009 7:35
Cevap :
Olur, gitmem! Nerede o Gatakulli?  08.09.2009 9:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3156
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster