Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Şubat '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
141
 

Ben de mi "FB" yi yazsam?

Dün gece (perşembeyi cumaya bağlayan gece) saat 11.00'de, gündüzden onaya sunduğum yazılarımın çıkıp çıkmadığını kontrol etmek için MB' a girince, sanki MB'a değil de kompleksten yerin dibine girmiş gibi hissettim kendimi.

Nasıl etmeseydim ki? Yazılarım  akşam 20.00 sularında peşpeşe çıkmış. İyi, sevindim. Biri iki, diğeri beş kez okunmuş. "Olsun, daha erken, aradan sadece iki saat geçmiş, bunun bir de yarını var" dedim.

Ama, o da ne? Aman Allah'ım! Benim yazılarımın üstündeki yazıların okuyucu sayılarını görünce şaşırıp kaldım, şok oldum. Yayına giriş saatlerine baktım, aynı, benim yazılarımdan bir iki dakika sonra yayınlanmış. Aradan sadece iki saat geçmesine rağmen, hepsi de Fenerbahçenin samsunsporla yaptığı maçı anlatan yazılar olduğu halde okuyucu sayıları uçmuş gibi. Birininki 496, onun bir üstündeki yazının okuyucu sayısı2344, bir üstündekininki, 252, ondan sonrakinin 703.

O da ne, sayın okuyucular? Bu yazıyı kaleme alırken geçen 12 dakika içinde sözü edilen yazıların okuyucu sayıları hızla artmakta! İlk sözünü ettiğim yazı, 496'dan 516'ya, 2344 olanınki 2538'e, 252 olanınki, 258'e, 703 olanınki ise 709'a çıkmış bulunuyor. Saat ise henüz gecenin 11:12' si. 

Benim ve diğer yazarların okuyucu sayıları ise, 2 ile 10 arasında değişmekte.

"Aha!, bundan böyle bu "MB"un adı "FBB" (Fenerbahçe Blog) olsun" dedim. Bundan sonra ben de "FBB" de yerimi alayım ve kalemimi "FB" için oynatayım... Amma! Yapamam ki!

Her "Fener" adının geçtiği yerde aklıma nedense "DF" (Deniz Feneri) takılıp kalıyor. O zaman da, elim ayağım buz kesiyor, tansıyonum tavan yapıyor, ateşim çıkıyor, depresyona giriyor da evi kırıp döküyorum, gözlerimin feri sönüyor!

Anlayacağınız, sayın okuyucular, bu "Fener" işi beniş işim değil. Ben, yine eski yazılarıma döneyim ve şimdilik  yarınki yazımın sadece başlığını vermekle yetineyim: "Tarihlerle Türkiye Gerçeği"

Yayınlanır mı, dersiniz? Sanmam, amma, belli mi olur? Ya yayınlanırsa!

Alaettin Morgül / 03.02.2012 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayır Sayın Morgül; duygularınızı bana ulaştıramadınız zira yazdığım yorumu hakkını vererek okumadınız! MB'nin geçmişi var dedim, bir hayli zengin arşivi var dedim. Ve sizi tembellikle suçladım. Siz ise "bari o tartışmanın sonucunu da söyleseydiniz" diye kolay yola saptınız. Size "FB yazıları yazın" diyen yok ki! Yeni üye olmanız üye olduğunuz siteyi "incelemenize" engel değil. İnanın bana; "benden önce neler yazılmış?" diye biraz araştırsaydınız,şimdi yazacak konu bulamazdınız. On binlerce defa söylenmişi "papağanlar" da söylüyor malumunuz. Sanırım meramımı anlatabildim:) Selamlar, saygılar:)

Ümit Culduz  
 05.02.2012 2:10
Cevap :
Beni benden iyi anlatmişsınız. Siz gerçekten de müneccim olmalıymışsınız. İki kelime ile insanlar hakkında kesin kararlar alabılıyorsunuz. Herhalde özel kişiliğinizden kaynaklanan bir duygunuzun dışavurum u olsa bu özelliğiniz, sayın Culduz. Böylece araştırma yönümün olmadığını da öğrenmiş oldum sizden.Ortak yönümüzün "insan" olması dolayısıyla konularımız da ortak olsa da "Her yığıdın bir yoğurt yiyişi var" derler. Kimileri bunu bir papağan olarak algılarlar, kimileri de insani özellikler olarak niteler. Sonuçta özgür insanlarız, öyle değil mi, yoksa? Yazının konusu FB'ydi değil mi?  05.02.2012 10:32
 

Sayın yazarım, nedenini hala anlayabilmiş değilim insanların böylesine futbol takım merakını...Futbolseverler kızacaklar ama "futbol bir avuntu bir uyutmaca"...Öyle bir uyutmaca ki, adına stadyum denilen dev beşiklerde...Bu yazılara ilgi fazla...Kabul etsek veya etmesek de gerçek bu...Sonuç olarak bu tip yazıları yazanın da, okuyanın da bir kazanımı yok.Selamlarımla...

Yurdagül Alkan 
 04.02.2012 22:44
Cevap :
Kazanımları, kendilerinin fazlalık olarak hissettikleri enerjilerini boşaltmaları olarak değerlendirebiliriz, şayet, boşalıp tazelenen enerjilerini daha yararlı bir şekilde geçirme çabası gösterebiliyorlarsa, diye düşünüyorum, sayın Alkan. Yazılarıma bakarken bir anda dikkatımı çekmesi, böyle bir yazıya vesile oldu.Uğradığınız ve katkınız için teşekkür eder, esenlikler dilerim.  04.02.2012 23:56
 

Bu yazınızdan anladığım şu, Sayın Morgül; siz yazılarınızı peyderpey yayına veriyor ve onaylanmasını, daha doğrusu okuyucuya ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Diğer üyelerin yazıları zerrece ilgilendirmiyor sizi. Bu sitenin 6 senelik bir mazisi ve bir hayli zengin arşivi var. Anlaşılan o ki, bir gün dahi olsa merak edip bu arşivi karıştırmamışsınız. Biraz ilgi gösterip karıştırsaydınız, bu yazdığınız konunun 5 yıl önce tartışıldığını ve haliyle "bayatladığını" görüp bu yazıyı yazma ihtiyacı hissetmezdiniz. Eminim ki siz üye olurken "MB Üyelik sözleşmesini " de okumadınız. Siz hayatı ne oranda ciddiye alırsanız, hayat da sizi o oranda ciddiye alır, Sayın Morgül. Sanırım sizi yeterince aydınlattım. Selamlar, saygılar.

Ümit Culduz  
 03.02.2012 14:05
Cevap :
Sayın Culduz, ilginize teşekkürler. Fakat "beş yıl önce"yi sanki "dün"muş gibi anlattınız. Ben ise, gerçekten "yeni" sayılırım. Hem, keşke tartıştığınız konunun sonucunu da belirtseydiniz. Hayatı ciddiye almak "FB" yi yazmaktan geçiyorsa, ben, o işte var olamayacağımı yazımda belirtmiştim. Sanırım, duygularımı size ulaştırabildim, selam ve saygılar.  03.02.2012 14:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1072
Kayıt tarihi
: 02.02.10
 
 

İsveç`in Göteborg şehrinde oturmaktayım;  evli ve bir kiz bir oglan iki çocuğum var. İsveç`te..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster