Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
385
 

Ben erkekliğimden utanıyorum, eziliyorum!

Ben erkekliğimden utanıyorum, eziliyorum!
 

Unutmayacağız!


Ben erkekliğimden utanıyorum, eziliyorum!

Dün savaş koşullarında bile rastlamamızın mümkün olmadığı ‘insanlık dışı’ ‘cinsel terör’ yüreği ve vicdanı olan tüm ‘gerçek insanlığı’, özellikle anne ve babaların yüreğini derinden dağlamıştır.

Şimdi cennet bahçelerinde melekler arasında olan ‘anasının kuzusu’ Özgecan Aslan’ı rahmetle anıyorum.

Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun!

Bu blogumda bilimsel perspektiften algıladığım konuyu kendi yazım dünyamda ‘sansür’ koymadan her şeyi açık olarak yazacağım.

Güzel Özgecan Aslan, önce başına levye ile vurularak tecavüze uğruyor, daha sonra bıçaklanıyor ve benzinle yakılarak denize atılıyor.

Üniversiteli genç kız Özgecan Aslan’ı neden öldürdüler?

Facebook hesabındaki fotoğraflarda elinde silahla poz veren zanlı Suphi Altındöken'in vahşi pozu dikkat çekti.

Ben ise hemcinsim Suphi Altındöken ile aynı cinsiyeti paylaşmaktan çok büyük ‘utanç’ duyuyorum.

Sorun ‘iktidar’ olup da ‘muktedir’  olamayan erkekle başlıyor; sözüm ona ‘iktidar’ olup da ‘itilmiş kakılmış’ ve/veya ‘muhallebi çocuğu’ erkekle sürüyor.

Ülkemizde birkaç metropol dışında hala ‘cinsellik’ toplumun bazı kesimlerinde ‘tabu’  sayılmaktadır.

Erkeklik, toplumda erk simgesi, gösterisi olup;cinsel organ, erkek olabilmenin enstrümanı kaba ifadeyle silahı, erkeklik derecesidir.

Erkek, içinde yaşadığı toplumda ‘yaşlı kategorisine’ girinceye dek ‘erkekliğini’ kanıtlamak zorundadır veya kanıtlamak zorunda bırakılmıştır.

Daha 2-3 yaşlarındaki oğullarını birlikte yıkamakta olan anne ve baba, oğlunun aniden uyarılan penisinin mutluluğunu karı-koca birbirinin gözlerinin derinliklerine bakarken beden dili her şeyi anlatıyordu.

Ne ise sadede gelelim!  

Eğer hala liselerde, hatta ilköğretim okullarında taptaze beyinleri ‘erkek’ ve ‘kız’ olarak 6-7 yaşlarında okullarını ayırmaya başlarsanız; ne zaman karşı cinsle tanışmaya, öğrenmeye, arkadaşlık kurmaya başlayacaklardır?

Kız öğrenciler erkekleri, erkekler ise kızlara karşı kulaktan dolma bilgilerle davranmakla kız-erkek ilişkileri başlamadan sona erebiliyor.

Başlamadan sona eren ilişkiler nedeniyle taraflar birbirlerine karşı ön yargılı ve niyet okuyuculu olabilirler.

30 yaş mertebesinde, zanlı Suphi Altındöken karşı cinsi ‘sosyal varlık’ olarak algılamaktan yoksun, hayvani duygularını kontrol edemiyor.

Zanlı Suphi Altındöken insan olduğunu unutuyor, gözü dönmüş bir canavar haline geliyor, sevgi, şefkat ve acıma duygularından sıyrılmış, gencecik insanı yakabiliyor.

Kendi de ‘sosyal varlık’ olgunluğuna erişememiş zanlı, ‘ataerkil toplumun’ ‘neden-sonuç’ ilişkisinin kötü sonucudur.

Ancak ataerkilliğin güçlü olduğu ortamlarda ‘mertlik,’ ‘dürüstlük,’ ‘yüreklilik’ gibi kavramlar daima ‘erkeklik fenomeninin’  bir mütemmim cüzü olmaktadır.

İnsan kılığındaki bu caninin ‘erkekliği’ var mı acaba?

15.02.2015

Not: Fotoğraf Alıntıdır.

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Düşünmeyi ve sorgulamayı öğretmeyen eğitimin eksikliğinden kaynaklanıyor bu hayırsız ve üzücü hayırsızlıklar...Siz zaten söylenecek her şeyi yazmışsınız Şükrü bey.Benliği ve ruhu kusurlu gücü ele geçirmişlerin duyarsızlıkları ve vurdumduymazlıkları gibi daha da çokça nedenler sıralayabiliriz..Selamlar.

Abbas Oğuz 
 28.02.2015 23:29
Cevap :
'Erkekliği' iktidar olabilmenin simgesi sanan 'aşağılıklar' ruhlarına muktedir olamayanlardır. Selam ve sevgilerimle esen kalın...  06.03.2015 12:00
 

Her koyun kendi bacağından asıldığından gelişiminden sorumluluğunuz olmayan biri için siz erkekliğiniz den utanmayın, canileri büyüten aileler ve eğer geçmişlerse eğitim sistemi utanmalıdır. Selamlar.

Kadri KANPAK 
 24.02.2015 11:49
Cevap :
Teşekkür ederim.Toplumsal duyarlılık bakış açısı ile kendimi sorumlu hissediyorum. Selamlar, sevgiler...  24.02.2015 15:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster