Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
378
 

Ben Fenerbahçeliyim, ya siz?

Ben Fenerbahçeliyim, ya siz?
 

Sizi istifaya davet ediyorum. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının içlerindeki sessiz ama derin feryatlarını kelimelere dökerek sizi istifaya davet ediyorum. 12 yıllık saltanatınızda iş bitiren her yöneticinizi önünüze çıktı diye bir şekilde saf dışı bırakıp tek lider olduğunuz için sizi istifaya davet ediyorum. Başkanlığınız süresince Galatasaray’ın 6 lig şampiyonluğu 1 UEFA, 1 Süper Kupa şampiyonluğuna izleyici kalıp, onları geçmek için hamle yapmadığınız belkide beceripte yapamadığınız için sizi istifaya davet ediyorum. 12 yılda kurduğunuz en iyi takımı son maçta Denizlide kaybedilen şampiyonluktan sonra heba ettiğiniz için sizi istifaya davet ediyorum. Denizlide verilen şampiyonluğun hesabını gerekli yerlere soracağınıza, taraftarınıza o acıyı dindireceğinize gitmeyi seçip, istifa edip sonra aynı şekilde geri geldiğiniz için istifaya davet ediyorum. 2001 de siz değil miydiniz şampiyon olduk ama ben çok yoruldum bırakıyorum diyip bu taraftara 5 yıl sonra gelen şampiyonluğu doya doya kutlatmayıp zehir eden ve yine tekrar geri dönen.

Sizi istifaya davet ediyorum çünkü istikrardan yana olup 12 yılda sayısız ve başarısız bir sürü teknik adamla çalıştığınız için. Kulüp tarihine geçmiş Tuncay, Aurelio, Hooijdonk, Appiah, Rüştü, Ümit Özat, Serhat ve bunlar gibi bir sürü oyuncuyla bireysel sürtüşmeler yaşayıp hepsini bu kulüpten kopardığınız için. Belkide kırılma noktası olucak bir çalıştırıcıyı Arthur Zicoyu kardeşiyle ettiğiniz kavga yüzünden kapı dışarı ettiğiniz ve onun yerine 75 yaşında çalışmak için hiçbir şevk ve enerjisi olmayan sadece para için görevi kabul eden Aragonesi getirdiğiniz için. 34 yaşında getirip hava attığınız Carlosu geçen sene imza atmasına rağmen bu sezon ortasında gitmesine seyirci kaldığınız için. Kazım Kazımı medyanın ve kamuoyunun baskısıyla takımdan uzaklaştırıp sağ kanatta oynatacak adam bulamadığınız için. Kulübü Avrupa’nın ortasında Katar kulüplerine çevirdiğiniz için.

Sizi istifaya davet ediyorum. Çünkü ben varken hocamız olmayacak dediğiniz Daumu alıp 3 yıl çalıştıktan sonra 2 .kez göreve getirdiğinizi için. Kulübün parasını çar çur etmem diyip; Oulare, Preko, Simao, Josico, Maldonado, Bilica, Guiza, Stevic, Fabiano ve daha sayamadığım bir sürü futbol fukarasını oyuncu diye bu takıma getirdiğiniz için.Brezilyanın en ücra köşelerinde kalmış saçma sapan oyuncuları Juan Figer denilen ve ilişklerinizin hangi boyutlarda olduğu merak konusu olan şahıstan vazgecemediğiniz için.

Sizi istifaya davet ediyorum çünkü parayı ben verdim ben yönetirim zihniyetinden kurtulamadığınız için. Futboldan anlamayan ve sizi pof poflayan talimat vermeden demeç bile veremeyenleri yanınızdan ayıramadığınız için.Son maçta verilen şampiyonluk senesinde herkesi Fenerbahçeye düşman edip sonrada yapılan ittifaklara karşı duramadığınız için. İşinize geldi mi Fenerbahçenin çıkarları için herkesle kavga ederim diyip Fenerbahçenin çıkarları için gereken oyuncuları kendi hırslarınız uğruna harcadığınız için.

Tutamayacağınız bir sürü söz verip gerçekleşmediğinde hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğiniz için. Taraftarı müşteri kimliğine büründürüp kombine, forma, bilet paralarıyla kaz gibi yolup önlerine kendi liginde bile rahat şampiyon olacak kadroları sunamadığınız için.

Hep mi kötü işler yaptınız hayır. Amatör branşlarda kazanılan kupalar, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, maddi kaynakları genişleyen bir kulüp, bir sürü tesis için teşekkür etmek zorundayım. Ancak bu taraftar ne yaptığınız tesislerde yatıp kalkmakta ne de acımadan sıradan bir lig maçında kale arkası biletlerine 44 tl ödeyebilmektedir. Vizyonunuz ve misyonunuz benim için bitmiştir ve sizde istifanın onurlu bir davranış olduğunu yıllar sonrada olsa anlayıp görevinizi bırakmalısınız. Sizin getirip kurbanlık koyun gibi sunduğunuz Daumlar, Guizalar, Denizler, Selçuklar bilsinlerki ıslıklanan ve tepki görenler onlar değil bizim önümüze onları sunanlardır…Ben Fenerbahçeliyim ya siz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı büyük bir memnuniyet ile okudum. Değişimden korkmamak gerek. Aziz Yıldırım Yönetimi ile futbolda gelinebilecek son nokta bu. Aman daha kötüsü olur, 90 ' lı yıllara döneriz korkusu ile bu yönetime destek vermek FB' ye en büyük ihanettir. Bugün kim ne derse desin modern futbolda en önemli unsur sportif başarıdr, dünyanın en güzel tesisleri sizde olsa da, taraftarınızda umut ve heyecan olmayınca neye yarar? Bu kulübü Sayın Yıldırımdan daha iyi yönetecek en az 5 kişi bu camia içinden çıkar, çıkacaktır. Yeterki taraftar YETER desin! Saygılar.

Bertan KAYA 
 05.03.2010 13:52
 

Sizinle aynı görüşteyim.12 sene sonra bugünleri yaşıyorsak bir şeyler yanlıştır. Sizin bu yazınızı bir Grup Fanatik Aziz Yıldırım Hayranına okutmak istiyorum.

mehmet binlik 
 04.03.2010 17:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 368
Kayıt tarihi
: 10.12.06
 
 

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Özel bir sigorta şirketinde çalışmaktayım.1989 ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster