Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
134
 

Ben gazete okumuyorum

Okumayan bir milletiz.

Okumayı sevmiyoruz.

Tez canlıyız okumaya tahammül edemiyoruz. 

Beyinsel açıdan tembeliz fakat ne iş olursa yaparız. 

Okumak ile ilgili milletimiz hakkında çeşitli yorumlar duyabilirsiniz.

Geçenlerde bir arkadaşım ile iş için yolculuğa çıktık. Her sabah düzenli olarak gazetem eve gelir ve işe gitmeden önce mutlaka göz gezdiririm. Köşe yazılarını okurum. Yolculuğa çıkarken gazetemi de yanıma aldım ve şoförün yanında arabada okudum. Sonra gazeteyi arkadaşa uzattım bakarmısın diyerek.

Aldığım cevap beni şaşırttı. "Ben gazete okumuyorum". Tabi ki okumayabilir, herkes isteğini yapmakta özgürdür. Bizim milletin kitap okumayı sevmediğini biliyordum. Kitap okumadığını biliyordum. Gazete okumadığını da biliyordum. Okumayı sevmediğimizi de biliyordum. Fakat daha önce hiç kimseden ben gazete okumuyorum cevabı almamıştım. Üstelik yüksek tahsil görmüş kişilerden bu cevabı duymak beni şaşırttı. Bizim milletin okumadığını biliyordum da ben okumuyorum dediğini ilk defa duydum.   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Lafdan sözden anlamayan okuma bilmeyen okumadan bildiğini sanan kendini bir şey sananlara bakmayın kardeşim sende haklısın okumada en fakir ülkeyiz ama edebiyata geldimi mangalda kül bırakmayız vesselam..selam ve dua ile..

Mehmet Aluç 
 18.11.2013 15:48
 

Neden bu kadar peşin hükümlüsünüz? Gazete okumuyorum diyen arkadaşınızın bir bildiği olamaz mı? Gazetelerde veya kitaplarda okuyabileceklerinizin benim yazdıklarımdan ne farkı var ki? Siz şimdi benim burada yazdıklarımız okuyunca, biraz daha gelişecek veya akıllanacak mısınız? Bence sadece aptallar, başka insanların yazdıklarının kendisine fikren bir şeyler kazandıracağını düşünürler. Özellikle dini kitaplar, şirler, denemeler, romanlar okuyarak bilgi dağarcığınızı asla geliştiremezsiniz. O kitaplardan ancak başkalarının değer yargılarını, var sayımlarını, dünya görüşlerini, saçma sapan kurgularını okuyabilirsiniz ama asla ve asla somut bir bilgi edinemezsiniz. Somut bilgi edinmeden ve bu somut bilgilerden yararlanamadan da insan kendisini asla ve asla geliştiremez. Emin olun, gazeteciler veya köşe yazarları da sizden daha akıllı ve bilgili değillerdir. Okumayın, göreceksiniz, hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 16.11.2013 14:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 75
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1563
Kayıt tarihi
: 02.11.07
 
 

İlk,Orta ve Lise öğrenimi TED Kolejinde yaptı. Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitiminden sonra E..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster