Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1373
 

Ben gördüm göreli CHP gidemiyor ileri

Ben gördüm göreli CHP gidemiyor ileri
 

Görsel alıntı


Ben gördüm göreli, yarım asırdan fazla zamandan beri, CHP bir türlü gidemiyor ileri. Bıkmadan, usanmadan ifa ettiler Ana Muhalefet görevi. Demezler mi insana, akıl var, mantık var, fikir var neden iyiye doğruya kullanamıyorsunuz bu değeri.

Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da Mustafa Sarıgül CHP oylarını biraz şahlandırsalar da CHP yi süremediler dörtnala. Sorarlar insana, on üç yıldır birçok ayrı görüş, ayrı fikir sahibi olanlar var karşınızda, onlar nasıl gelmiş bir araya. Neden, niçin bunu incelemediniz, akıl, fikir süzgeçinden geçirip İyi tahlil etmediniz, tatlı hayallere kapılıp rüyalara daldınız.  

CHP diyecek ki canım ne olmuş önümüzde daha çok yıllar geçecek, daha çok kışlar gelecek, dağlara karlar yağacak, Baharlarda karlar eriyip su olacak, derelere, çaylara akacak. CHP gölü de böyle damla, damla dolacak. 

2014 yılında oyumuz oldu % 28, Can bedende, ruh tende, nefes gidip gelende.

2019 yılında oyumuz olur % 33, yine yetmez ama Can, ile nefes birlikte umutlanır hayat devam eder,

2024 yılında oyumuz olur % 38, kaderdir, kısmettir hedefe varmaya az  kaldı deriz..

2029 da CHP oyumuz olur % 43, zor da, olsa, çileli de olsa hedefe varırız.

İşte o zaman da  CHP gelecek nesillere asırlık hikaye olur.

İzmir’e dua ediniz yoksa CHP nin altı okları sizlere yönelir.  

Bakınız ticaretin kârı, zararı sağlam ve muhkem muhasebe kayıtları ile ortaya çıkar. Siyasette partinin doğruları, yanlışları, artı ve eksileri parti yöneticileri ile belirlenir. 

Bir parti devamlı surette eksi gösteriyor, artı göstermiyor ise sonu iflas eşiğine gitmek olur. Oturun,1950 yılından bu güne kadar mevcut doğrularınızı, yanlışlarınızı, kontrol ediniz, artıları bir kenara, eksileri bir kenara yazınız, akıl ile mantıkla karıştırıp nedenlerini süzgeçten geçiriniz.

Beyler artık hamilelikten sonra, doğum zamanı değil. Artık derin düşünme zamanı geldi geçiyor. Yiğit anaların doğurduğu ve perde arkasında saklı yiğit insanları bulma zamanıdır.

Misal veriyorum. Misali o tarafa, bu tarafa çekmeye gerek yok. Mesela Recep’in karşısına Muharrem yazılsa  hem manevi anlamlı olur, daha zarif ve daha ince görülür.

Kemal ile Recep’i yan yana yazarsanız hem mana olarak anlaşılmaz, hem de zarafet olarak yakışmaz. Bakın karşınızdakiler geçmişin hatalarını ve sevaplarını iyi değerlendirdiler on üç yıldır iktidardalar.

Siz Ankara’dakiler!  İzmir'de Aziz gibi olunuz, siyaseti birazda ondan öğreniniz. Sizde İzmir Aliağa Belediye Başkanını kutlayınız. Ankara’da oturup siyaset yapıyoruz demeyiniz. 

Mahalleleri, caddeleri, sokakları, kasabaları ve köyleri geziniz. Seçmene kendinizi anlatınız, güven ve itimada şayan olduğunuzu kanıtlayınız.

Size oy veren bunca insanların umutlarını söndürmeyiniz. Sizin muhalefetten başka görevleriniz yokmu? Muhalefet partisi olmaktan bıkmadınız mı, usanmadınız mı? 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN                                                                                                         

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dediğiniz gibi genel başkan değişmeli...

Kerim Korkut 
 16.04.2014 6:06
Cevap :
Alemin Akıllısı, korkusuz Kerim: Kimi yapacaklar, içlerinde bir İNCE var, başkada yok ki.Adam iyi, dürüst bir devlet memuru olabilir ama siyaseti bilmiyor.Gitmez CHP ileriye gitmez.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   16.04.2014 12:14
 

CHP'nin bir türlü hakettiği güçlü bağları kuramadığı kesin değerli Mehmet bey, siz bunu "ince" uslübunuzla çok güzel anlatmışsınız, halka yakın durma ve güven verebilme konusu çok ciddiye alınmalı adaylar belirlenirken "Güven" duygusuna layık olup olmadığı dikkate alınmalıdır. Yıllar boyu sömürülen, aşağılanan halk kitlelerinin güvenini kazanamadıkça korkarım durum böyle devam edecek, emeğinize sağlık saygılarımla selamlıyorum

Cemile Torun 
 08.04.2014 20:51
Cevap :
Kıymetli Cemile Torun :Adı Cumhuriyet, Soyadı Halk Partisi ama halk ile bağlantı kuramıyor.Sadece Partiyi kurana ve parti ismine güveniyor.Partiye kuranın mirasını bitirdiler yerine bir nokta ilave edemediler.Bunca haksızlıklardan, yanlışlardan, keyfi tutum ve davranışlardan bile faydalanmadılar.İleri gitmenin ne anlama geldiğini bilemediler.Neyse fazla uzatmak istemiyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  09.04.2014 16:28
 

Değil Muharrem ":))" ince hesapla Saferden(Sefer) başlayıp Zilhicce' ye kadar yazsan bu "kafa" yapısıyla çok aylar gelip geçer ve yılları devirir çok ömürler biter ama CHP aynı kalır. Saygılarımla

E Ruhi YALÇIN 
 08.04.2014 8:47
Cevap :
Kıymetli dost, Sayın E Ruhi YALÇIN: Biraz da manevi yönden birbirini tamamlarlar gibi geldi bana.Siz kesin karar kıldınız artık Zilhicce'ye kadar yazmaya gerek kalmadı.Saygılar sunuyorum. Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.   08.04.2014 16:28
 

Son haftada iki olaya tanık oldum sayın Burakgazi. Birine direkt olarak, diğerine de bir arkadaşımın anlattıklarıyla... Sonuç aynı kapıya çıkıyor. CHP üyesi bir kişi kendi akrabası belediye başkan adayı olmadığı için etrafındaki kişilere AKP'ye oy vermelerini istiyor. Ege'de bir ilçede ise, iki dönem önce belediye başkanlığı yapmış olan, kişi, kendisi aday gösterilmediği için, CHP'nin belediye başkanı adayı verine, AKP adayına oy verilmesi için çalışma yapıyor. Sonuç ise şu: CHP de hizipçilik ön plana çıkıyor. Eğer kendileri veya çevreleri belli bir göreve gelmiyorsa, o göreve kendi partilerinden kimsenin de gelmesini istemiyorlar. Mesele bu kadar basit. CHP hiçbir zaman tabana da inemedi. Bu da ayrı bir konu. Sizin yazınızdaki teşhisleriniz de çok doğru. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 07.04.2014 23:25
Cevap :
Kıymetli dost, Sayın Erol Işık: Aynen yorumunuzda yazdıklarınızın tümü doğru ve kanıtlanmıştır.Bunlar ileriye gitmenin ne demek olduğunu dahi idrak edemiyorlar.Kim ne derse desin CHP hiç bir zaman iktidar olmak için çaba harcamadı,muhalefet görevini dahi yapamadı.CHP bol,bol hamile kaldı doğum üstüne doğum yaptı. Kıymetli Erol Işık kardeşim, yüzme bilmiyorum, derinliklere insem boğulurum.Saygılarımı sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   08.04.2014 6:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2115
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster